Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
19 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
95 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Bayii'ler dışarıdan araç getirebilir mi?

Merhabalar, aklıma takılan bir soru var


Bayiler Türkiye'de satışı olmayan ama Türkiye kanunlarına uyan Spor veya SUV araçları yurtdışına irtibata geçerek getirtebilirler mi?


Örneğin, bir Toyota bayiisinden Supra MK5 getirmelerini istesem tüm vergileri ödemeyi kabul edip türk plakası taktırabilir miyim?

3 yıl
Shiba Inu Fiyatları
Merhaba arkadaşlar,

Shiba Inu köpek sahiplenmek istiyorum, acaba genel olarak fiyatları nedir?

Teşekkürler.
4 yıl
Board soket girişini kırdım
Arkadaşlar merhaba

Geçen bilgisayarımı açarken dikkatsizliğim üzerine anakarta soket takılı kalmış ve boarddaki soket girişi kırıldı.

Bunu yaptırmak mümkün müdür? Board halen çalışıyor sadece soket yuvası kırıldı. İstanbul içinde nerde yaptırabilirim acil yardımlarınızı bekliyorum.


4 yıl
ING Bank Harcama İtirazı
Selamlar,

Geçen gün Amerikapaketim.com adlı siteden tam bir aydır alamadığım iadem için ING'ye harcama itirazı doldurdum. İtirazı dolduralı 2 hafta oluyor. Geçen Cuma bilgi aramak için aradılar. Ondan sonra sürekli mailime inceleniyor tarzından mailler alıyorum. Sorum şu bu Harcama itirazlarının sonuçlanması ne kadar sürüyor? Kendilerine gerekli tüm evrakları attım paramı geri alabilir miyim?

Cevaplarınız bekliyorum.
4 yıl
Half-Life RTX Teknolojisi ile
4 yıl
Vodafone Fiber Ping sorunu
Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak.


7 sene Superonline kullandıktan sonra artık fiyatları kazık serviside hıyar gibi olduğu için yeni bir internet sağlayıcısına geçtim. Geçtiğim sağlayıcı Vodafone. Şuan Vodafone Fiber 100Mbps Down 5Mbps Up kullanıyorum. Vodafone'a geçeli 1 ay oldu. Şöyle bir sorun yaşıyorum, internette gezerken bir kaç kişinin bu sorunu yaşadığını gördüm. Yaşadığım sorun ping sorunu. Şöyle açıklayayım.

Superonline fiber varken CS 1.6'nın CSDurağı sunucularında stabil 5 ping alıyordum. Vodafone'a geçtiğimdede pingim sadece 7-8 gibi bir civara yükselmişti. Her neyse 2-3 hafta önce yaşadığım bölgede bir çalışma oldu ve çalışmadan 2-3 gün sonra CS 1.6'da pingim 8'den 40'lara fırladı. Neyse müşteri hizmetlerini aradım oradan bir işlem yaptılar ve yapılan işlemle pingim bu sefer 60'lara çıktı. Knight Online oynuyorum doğal olarak sunucuları Amerika'da olduğundan oyun oynanmaz hale geldi. Türkiye sunucusunda fiber bağlantı ile 60 ping çok fazla. ADSL değil fiber sonuçta. Müşteri hizmetlerine ulaşıyorum hat değerleriniz çok iyi ve ping ile bir şey yapamıyız diyorlar sürekli speedtest.net'deki pingim düşük olmasının yeterli olduğu söyleyen saçma salak cevaplar alıyorum. İnanır mısınız bilmem ama bana cmd'yi açtırıp ipconfig /flushdns yazdırdılar ve %temp% klasörünü sildirip pingimin düzeleceğini iddia ettiler. Böyle insanlar orada çalışıyor gerçekten inanılmaz.

Uzun lafın kısası benim bu pingimi nasıl ilk bağlattığım gibi 7-8'e düşürebilirim? Vodafone'dan arıza kaydı açtırdım ve bunun için çok uğraştım çünkü arıza yok diyip kayıt açmıyorlar. Irın kırıp edip açtırdım. Ordanda sonuç çıkmadı halen. 1 hafta geçti ama dönüş yapılmadı. Vodafone'un müşteri hizmetinde kimse bir şey bilmiyor. Ne yaptıkları hakkında en ufak bilgileri yok sadece onlara verilen prosüdürleri okuyup yardımcı olmaya çalıştıklarında yanlış ve saçma cevaplar veriyorlar. Nereye başvurmaylıyım ne yapmalıyım yardımınız bekliyorum.
5 yıl
Havaalanına Mini PC
Merhaba arkadaşlar,

Bir kaç gün sonra Yurt dışına çıkacağım ve Asus Mini Bilgisayarım var

Boyutu küçük çantaya sığıyor. Sizce kontrolden geçerken sıkıntı yaratırlar mı? Çünkü laptop değil görünümü onlara farklı gelir vs... gibisinden.

Tam olarak böyle görünüyor:

5 yıl
Hotels.com iade
Herkese selamlar.

Hotels.com'dan 6 Kasımda iptal ettiğim otelimin halen iadesini almadım. (Sitelerinde aynı otel indirime girmişti ve bende onu iptal edip aynı oteli indirim ile aldım) Aradığımda normalde 7 gün içinde iadenin gerçekleştiği ve onların tarafından iadenin gerçekleştiğini söylüyorlar. Henüz ulaşmadı ise bir kaç gün daha beklememi söylüyorlar sürekli. Ingilizce ve Türkçe ayrı ayrı aradım fakat iki hatlarıda aynı şeyi söylüyorlar. Bugün ayın 21 ve halen tarafıma iade olmadı. Daha önceden iadesi bu kadar geciken oldu mu? Hotels.com'dan sürekli negatif yorumlar görüyorum. Örn;

Hotels.com'dan rezarvasyon yapmalarına rağmen otelde rezarvasyonun gözükmemesi gibi veya 15-20 gün geçmesine rağmen para iadesi alamayanlar. Ne yapmalıyım sizce?
5 yıl
Japonya'ya gezi hakkında sorular
Herkese selamlar arkadaşlar.

Ocak 2019'da, Japonya'ya seyahat etmeyi planlanıyorum. Bu 10 günlük bir seyahat olacak. Pasaportum hazır. Uçak bileti ve oteli gitmeden rezervasyondan ayırtacağım online olarak. Fakat kafama takılan bir kaç soru var. Onları size paylaşayım.


1. 1 aydan az kalanlar için sanırım Vize gerekmiyormuş bunun tam olarak doğrulu nedir? Ben 10 gün kalmayı planlıyorum.
2. Japoncam neredeyse çok çok az ama ülkenin çoğunluğunun Ingilizce konuştuğunu öğrendim sizce bunun doğruluk payı nedir?
3. Ülkeye seyahat etmeden önce nelere dikkat etmeliyim.
4. Herhangi bir tavsiyeniz.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
5 yıl
144Hz monitör sorunu
Arkadaşlar, Merhaba.

Yeni bir bilgisayar aldım fakat şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım.

Bilgisayarımda HDMI ve Displayport çıkışları var. Monitörümde ise 144Hz verebilecek tek çıkış, DVI var. Diğerleri ise VGA ve HDMI zaten.

Arkadaşlar bir dönüştürücü veya onun gibi birşey bana 144Hz almamı sağlayacak bir alternatif varmı? Çok şey aradım, bir çok sonuç çıkınca arafta kaldım. Kullanan sonuç
alan birisi varsa bana bir yardım edebilir mi, teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle