Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
E

Çavuş
10 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
19 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
4 yıl
Kusadasi genclik festivali
Kusadasi genclik festivali kombine kamp bileti ariyorum.Satanlar ulasabilir mi?
E
4 yıl
Okul projem için anket yapmam gerekiyor
E
4 yıl
***Okul projem için anket yapıyorum***
E
5 yıl
Kütüphanem Uygulaması
Merhaba arkadaşalar,bugün bu postu açmamın sebebi Microsoft Türkiye'nin kodlarını yazdığı kütüphanem uygulamasını size tanıtmak.Yazılım geliştirme uzmanı Hasan ÖZDEMİR'in ekibinin oluşturduğu görme engelli insanlar için 20 binden fazla kitaba ulaşılmasını sağlayan bir uygulama.Ben 8 Nisan tarihinde Hasan ÖZDEMİR'i dinleme fırsatına eriştim.Kendisi bu uygulama için ne kadar çabaladığını,bunu başarmanın neler hissettirdiğinden bahsetti ve onu dinleyen herkesten bu uygulamayı kulaktan kulağa elden ele tüm görme engelli insanlara ulaştırmamızı rica etti.Ama asıl insanı etkileyen neydi biliyor musunuz?Hasan ÖZDEMİR'inde görme engelli olması...Bende çorbada benim de tuzum olsun diyerek DH forumuna bu başlığı açıyorum.Umarım sizde çevreniz ile paylaşarak onlar için yeterince zor olan bu dünyayı kolaylaştırabilirsiniz.

facebook linki:https://www.facebook.com/MicrosoftTurkiye/videos/10155215224646214/
twitter linki:https://twitter.com/MicrosoftTR/status/850015436469129217
uygulama linki:https://www.microsoft.com/tr-tr/store/p/modernassist-kutuphanem/9pdzcglg44js
Onur KOÇ'un yazdığı konu hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğiniz blog:http://blog.microsoft.com.tr/?p=52571
E
5 yıl
Intel dizüstü işlemciler de U-HQ-K ve MQ ne anlama geliyor
Merhaba arkadaşlar,bi kaç arkadaşım bu işlemcilerin sonunda ki harflerin ne anlama geldiğini sordu bana.Bakındım böyle bir bilgi göremedim forumda bende dedim ki o zaman ben basitçe açıklayayım.Burada gördüğümüz gibi 7200U,4770HQ(benim bilgisayarım) başındaki rakamlar neslini gösteriyor.7200U 7.nesil bir işlemci her nesil arasında yaklaşık yüzde10 luk bir performans artışı görülüyor.

Gelelim son eklere;

U= Ultra Low Power. Yani ultra düşük enerji tüketir. Düşük enerji ile çalıştığı için enerji harcaması minumumdur.Günlük işlemler için,şarjının çok gitmesini isteyen kesim için daha kullanışlıdır.

HQ= High quality. İşlemci içerisinde kullanılan transistörlerin ısınmaya karşı daha dayanıklı olduğunu gösteriyor.Performansı daha yüksektir.Oyun oynayacak,ağır programlarla,uzun süreli çalışan insanlar için daha elverişlidir,fakat ister istemez şarj bakımından U serisinden daha iyi değildir.

MQ= Medium quality.Orta kalite bilgisayarlardır.Çok fazla kullanan arkadaşım olmadı zaten fazla üretilmez de.

K=Çarpan kilidi açık.Overclock işlemine müsait anlamına gelir.(Overlock İşlemci, ekran kartı ve bellek gibi bileşenleri normalden daha yüksek hızda çalıştırmak anlamına gelir,bilgisayarınızın ömrünü azaltır hatta bazı oyunlarda banlanma sebebidir.Bknz warrock :))

Şöyle bir özetlemek gerekirse günlük ihtiyaçlarınız için,şarjı uzun uzun gitsin,maillerime bakayım office programlarıyla çalışayım yada kodumu yazayım tarzındaysanız U serisi sizin için daha elverişli olabilir.

Ben oyun oynamak istiyorum,kasmadan donmadan diyorsanız HQ serisi sizin ihtiyacınız olan ki bende arkadaşlarıma bu seriyi tavsiye ediyorum.

Diğer ikili zaten anladığınızı düşünüyorum.Umarım anlaşılır bir şekilde size aktarabilmişimdir.İyi eğlenceler herkese :)
E
5 yıl
lumia925 wifi bozuldu
lumia 925 kullanıyorum.Wifi alıcım bozuldu ve hücresel veri ile telefonumu güncellemek istiyorum.Nasıl gerçekleştirebilirim?
Ayrıca bilgisayar üzerinden w10 güncellemesi yükleme imkanım varsa onuda yapmak istiyorum.Lütfen yardımcı olun
E
6 yıl
Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü Topluluğu
evet beyler bayanlar ege öğrenci köyünden olanlar bi ses versin bakalım.Belki bi liste yaparız
E
6 yıl
ygs lys kitapları verecek arkadaşlar(antalya)
Merhaba arkadaşlar bu sene yazmayı düşünmüyorum .Kitaplarını atacak yada geri dönüşüme verecek arkadaşların kitaplarına talibim mesajla ulaşabilir misiniz?
E
7 yıl
denizin rengi neden farklı
Beyler bileniniz varsa lütfen paylaşsın.bi yer koyuyken bi yer açık oluyor .bilimsel nedeni nedir?
E
7 yıl
odtu vs itu
Selam beyler ben üniversite hayatlarını karşılaştırmanızı isterim istanbul vs Ankara'da da denilebilir.Ben çok sosyal bir insan değilimdir.Üniversiteyi tamamen kişisel gelişim olarak bakıyorum ozgun fikirlerim de oluyor karamsar zamanlarım da sizce hangisi tercih edilmeli?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.