Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
03 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
267 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Türkcell'e geçmeli miyim ? (Vodafone)
Selamlar 8-9 yıldır vodafone müşterisiyim, bu zamana kadar belirgin şikayetim olmadı fakat son 3-4 aydır internet hızımda çok acaip düşmeler oluyor.Zaman zaman download 12-13 mbps civarına kadar düşüyor ve görece iyi çekim yaptığını iddaa edilen bi yerdeyim (Levent)

Geçen gün biraz araştırdım 19 GB/750dk/1000sms hoş geldin paketi aylık 60 tl.

Hali hazırda şu an 12 GB/1500dk/250sms 50 tl veriyorum.Sabit hatlar ve vodafone içi sınırsız ama pek de mühim değil çok konuşmuyorum zaten.

Türkcell'e geçersem internet hızında gözle görülür artış görür müyüm ? Ayrıca vodafone müşterilerinin bir kısmı muhtemelen yemek sepeti vodafone indirimleri veya fırsatlar dünyası gibi hediyelerle tav oluyor. Türkcell'de böyle fırsatlar var mı ?
2 yıl
AKP'li Belediye Meclis Üyeleri yanlış gruba mesaj atınca: İBB yardım etsin, biz niye ediyoruz?
Ümraniye Belediyesi Meclis üyelerinin haberleşme amacıyla kurduğu WhatsApp grubuna CHP'li Meclis üyelerinin yardıma ihtiyaç duyan kişilerin listesini atmasına AKP'li bazı üyeler "Büyükşehir yardım etsin, biz niye yardım ediyoruz ki; hem küfür ediyorlar hem de listeyi veriyorlar" şeklinde yanıt geldi.

Mesajların daha sonra silindiği görüldü. CHP Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Aysun Şengül, söz konusu mesajların kendi aralarında yapılan bir konuşma grubu yerine yanlışlıkla kendilerinin de bulunduğu gruba atıldığını iddia etti.

CHP'li üyeler tarafından silinmeden önce ekran resmi alınan mesajlarda şu ifadeler kullanıldı:

"Büyükşehir yardım etsin. Biz niye yardım ediyoruz. Hem küfür ediyorlar hem de listeyi veriyorlar. Tabi bize yakışan eğer bizden talep ettilerse vermek. Eyvallah ama ben de başkana katılıyorum. İBB bunların değil mi? Neden o yardım etmiyor.


https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/akpli-uyelerden-yardim-ayrimciligi-kendi-fakiriniz-icin-akpden-yardim-istiyorsunuz-5784788/

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/akpli-uyeler-yanlis-gruba-mesaj-atinca-ibb-yardim-etsin-biz-niye-ediyoruz-1735868
2 yıl
Tinder engellenen hesap hakkında
Beyler hesap uçmuş biraz önce girdiğimde fark ettim, profile giremediğim için hesabı da silemiyorum şu an... Tinder desteğe mail attık ingiliççe inşallah robot dönmez

Benim sorum şu olacak hesap yasaklandığı için kaydırma ekranında profil gözükür mü ?

Uzun zaman sonra giriş yapmayan, match almayan hesaplar algoritmada geriye düşer diye düşünüyorum
2 yıl
Ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi Helin Bölek hayatını kaybetti
Grup Yorum üyesi Helin Bölek ölüm orucunun 288. gününde hayatını kaybetti.
Grup Yorum, Bölek'in ölümünü Twitter hesabından, "288 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi Helin Bölek’i şehit verdik… Herkesi direniş evine şehidimizi sahiplenmeye çağırıyoruz" sözleriyle duyurdu.

Grup Yorum üyeleri, çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne polis baskınlarının son bulması, üyelerinin İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinden çıkarılması, 3 yıldır devam eden konser yasaklarının kaldırılması ve üyelerinin serbest bırakılması talepleriyle açlık grevine başlamışlardı.

Grup üyeleri İbrahim Gökçek ve Helin Bölek hapishanelerde başlattıkları süresiz ve dönüşümsüz açlık grevlerini tahliye olmalarına rağmen evlerinde sürdürürken 11 Mart 2020 günü İstanbul Emniyetinin talebi üzerine polis zoru ile hastaneye kaldırıldı. İkili zorla müdahale tehdidiyle karşı karşıya kalırken kaldırıldıkları Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 16 Mart 2020 günlü kararı ile taburcu edildi.
Geçtiğimiz günlerde, hak savunucuları Helin Bölek ve ölüm orucundaki diğer Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in durumunu hakkında İçişleri Bakanlığı'yla görüştü. Hak savucunuları görüşmeye ilişkin, "Açlık grevinde bulunanların açlık grevlerini bırakmaları halinde taleplerinin değerlendirileceği ifade edildi" ifadelerini kullanmıştı.


https://tr.sputniknews.com/turkiye/202004031041747989-olum-orucundaki-grup-yorum-uyesi-helin-bolek-hayatini-kaybetti/
2 yıl
Saçları üç numara yapmak... [Makine tavsiyesi alınır]
Beyler malum en az 2-2.5 ay berberlerin açılcağını sanmıyorum, saçlar iyice uzamaya başladı üç numara yapmayı düşünen var mı ?
2 yıl
HP 151cb005nt Fan Hızı Ayarlama
Selam dostlar, 3 yıl önce aldığım bu gaming laptopla daha yeni oyun oynamaya başladım :) , ölüyü kaldırdım desem yeridir. Dün bf3 ve bf4 oynadım 2-3 saat, zaten laptopun fan ızgarası monitör ve klavyenin birleşim noktasında, üstüne 2. fanın çalışmadığını görünce kuşkulandım. Fakat bu olay firma tarafında bilinçli yapılıyor yabancı kaynaklardan okuduğuma göre.

Şu an dışarda olduğum için görüntü atamıyorum;

SpeedFan uygulaması
1. Fan 2500-3500 rpm
2. Fan 200-400 rpm

arasında dönüyor, ikinci fanın hızını yükseltmenin yolu var mı ? Ayrıca sıcaklık değerlerinde max limit kaç olmalıdır
2 yıl
İnstagram hikayeler yukarda gözükmüyor ?
sil
2 yıl
Kaliteli tesbih işlerinden anlayanlar içeri
Beyler bir tesbihin kaliteli olması için şartlar nelerdir, taşıydı, ipiydi nelere bakmak lazım ? Dedeme alıcam güzelinden benim aradığım şablon ipinin sağlam olması ve tesbihi çektiğinde taşlardan tok bir ses gelmesi...En kaliteli nerden bulurum istanbul içi

Bütçe 200 civarı
2 yıl
Aldığın nefesin yetmemesi hissi, mide bulantısı hissi vs...
Bu lanet olayı dile dökmek zor, uzun süredir mide rahatsızlığım vardı ve bu bende bir ara travmaya sebep olmuştu. Kapalı yerlerde duramıyordum, toplu taşımaya vs binemiyordum, yeni bi mekana geçip rahat rahat oturamıyordum. Hep midemi düşünüyor aklım midemde geziyordum, sanki kusucakmış gibi his oluyordum.Biyolojik olarak gastrit ve reflü vardı fakat 3 doktora gittim endoskopiden kolonoskopiye hepsini oldum, herkesde olabilcek ortalama rahatsızlıklar, bu kadar şikayete neden olmaz vs... Olayın biyolojik tarafı evet vardı ama bir süre sonra psikolojik savaşa döndü, uzun süre kendimi telkin ettim çabaladım ve korkunun üstüne gitmeye çalıştım ve en sonunda eskisi kadar olmasa bile rahatsızlığımı daha düşük hissetmeye başladım...

Bunu anlatmamın sebebi muhtemelen yaşadığım nefes problemiyle bağlantılı olması, 5-6 gün önce yataktayken nefesi kendimin kontrol ettigini fark ettim, sanki ciğere tam dolmuyor gibi his veriyordu.Devam eden süreçte her gün zaman zaman bu problemi yaşadım kimi zaman nefes alıp vermemi ben kontrol ediyordum, kimi zaman ciğeri dolduramıyorum hissi geliyordu ve daraltıyordu.

Bu süreçte göğüs hastalıkları ve kardiyolojiye gittim yok her şey tertemiz, dün psikiyatriste gittim ilaçlık durum yok psikoterapi ile çözülcek tüm sorunların (mide ve nefes) vs derken belli ki 8-10 seans gelmemi isteyecek fakat halledebilcegi güvenini vermedi de bana...


sinir hastalıklarına mı gitsem, psikoloğa mı artık bilmiyorum. bu yaşadıklarım anksiyete mi onu da bilmiyorum.Bölüm bölüm doktor her biri en az 200-300 tl masraf çıkarıyor...Son 2 yıl maalesef bu olaylar yüzünden özgüvenimi de sarstı artık bir şekilde çözmek istiyorum
3 yıl
Taksitle telefon alma imkanı ve öğrenciye kredi hakkında...
Dostlar telefonumu 3.5 yıldır kullanıyorum artık süresi fazlasıyla doldu iş görmez hale geldi, birikmişim var kenarda ama onun da hepsini telefona yatırmak istemiyorum bildiginiz telefona taksit yapan yerler var mı ? Beko bayraktar var benim bildigim oranın da yorumları pek iyi değil, ya da gelir belgesiz kredi imkanı lazım...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle