Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
28 Ocak 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 ay
SSD Takmak Donma Kasma Sorunlarını halleder mi ?
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım özellikleri şöyle i3-7100U 2.40 GHz işlemci 4 gb ram 1 gb intel ekran kartı. Laptop artık öyle bir kasıyor ve donuyor ki iş yapamayacak hale geldi. Winde hiç kullanılacak gibi değildi ubuntu yükledim ondan bile donmalar mevcut size sorum ben hddmi ssd ile değiştirirsem bu donma ve kasma sorunlarımdan bu bilgisayar yavaşlığından hantallığından kurtulur muyum ? Not: Bilgisayarda yüksek performans gerektiren işler yapmıyorum. İnternette gezinmek ve kod yazmak için kullanıyorum.
3 yıl
Aile Paylaşımı hakkında soru
Sorum aile paylaşımını bilenlere yada kullananlara biz şimdi arkadaşlarla apple music ortak kullanıyoruz ana hesap benimki ben kurdum sadece apple music paylaşımı açık satın alım paylaşımı kapalı şimdi benim hesabıma tanımlı bi kredi kartı var diğer üyeler app storedan bişey alırken bu kartı kullanabilirler mi kullanamazlar mı ? Şimdi apple music paylaşım derken borç batağına düşmeyelim sonra
3 yıl
Log tutmaya karşı vpn
Kullandığım internet ortak internet herkes kendine ait şifresiyle sisteme giriş yapıyor. Bu sayede log tutuyorlar ve kayıtlar görülebiliyor. Şimdiki asıl sorum VPN kullanırsam bu loglarda gizlenebilir miyim ? VPN bi sunucu üzerinden girme mantığıyla çalışıyor diye biliyorum eğer kullanırsam Sistemde benim nerelere girildiğim görükür mü yoksa sadece onlar benim vpn sunucuyla olan bağlantımı mı görür ? Cevaplar için şimdiden sağolun.
3 yıl
iP7 açılmıyor yardım
Merhaba arkadaşlar arkadaşımın iphone 7si açılmıyor birden kapanmış ve bidaha açılmamış, Apple logosunda veya bazen apple logosu gidiyor dönen halkada takılı kalıyor. Fakat aradığımız zaman telefon çalıyor arama geliyor yani şimdi biz bunu nasıl düzeltebiliriz sorun nedir ? Ben kurtarma modunda yeniden ios yüklemeyi düşündüm acaba sonuç verir mi şimdi telefon arkadaşın olunca boşuna iosda atmak istemiyorum olmazsa diye. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
4 yıl
DoS'u bildiğim halde engelleyemiyorum.
Modemden DoS yediğimi bildiğim ve gördüğüm halde engelleyememek sinir bozucu bir durum. Bu işi çözmemenin daha değişik yolları var mı ?

4 yıl
Modeme atılan DoS saldırısı yapılıyor yardım
Modemime Evil Twin Attack ile birlikte DoS saldırısı yapılıyor bundan nasıl kurtulabilirim ? 1 haftadır uğraşıyor kim atıyorsa SSID gizli, Mac Filter var şifremi bilse bile giremez ama servisi çökertiyor habire yardımcı olursanız sevinirim. Modem TP-Link TD-W8968.
4 yıl
Modeme Kaçak Girişler
Benim bitane TD-W8968 modem var eskisi bozulmuştu aynısından yeni bir tane aldım onun için modem daha sıfır. Akşamüstü kurdum wifi felan ayarladım. Bi yarım saat sonra önce modemdeki wps ışığı denilen kilit simgesi hızlıca yanıp sönmeye başladı sonra wifide kopma yaşandı ve parola yanlış hatası, kimlik denetimi hatası almaya başladım bu sıra modemi kapatıp açtım falan düzelmedi bir süre sonra şifresiz adı benim wifi adımın aynısı olan bir wifi geldi ona bağlandım google gircektimki wpa şifresi girmemi isteyen bir ekran açıldı girdim ve kendiliğinden düzeldi fakat bu olaydan 10 dk sonra bir şey için arayüze girmiştim, girmişken dchp server listesine ve wireless station info kontrol edeyim dedim orda benim bilmediğim bir mac adresi wifime bağlanmıştı. Hemen Mac Filter açıp sadece izin verdiğim cihazlara bağlantı sağladım. Bugünde az önce aynı saatlerde böyle birşey oldu wifim gitti ve bir süre gelmedi herhalde yine bir kaçak bağlantı denemesi gibi birşey oldu. Bu nasıl olabiliyor ? Bu sorunu nasıl çözebilirim bana acilen yol gösterebilirseniz ? Şimdiden sağolun.
4 yıl
Çok önemli bir konu hakkında bilginizi almak istiyorum
Konuyu buraya açmamım sebebi çok acil bir destek ihtiyacım şimdiden adminlerden anlayış göstermelerini istiyorum. Benim bitane TD-W8968 modem var eskisi bozulmuştu aynısından yeni bir tane aldım onun için modem daha sıfır. Akşamüstü kurdum wifi felan ayarladım. Bi yarım saat sonra önce modemdeki wps ışığı denilen kilit simgesi hızlıca yanıp sönmeye başladı sonra wifide kopma yaşandı ve parola yanlış hatası, kimlik denetimi hatası almaya başladım bu sıra modemi kapatıp açtım falan düzelmedi bir süre sonra şifresiz adı benim wifi adımın aynısı olan bir wifi geldi ona bağlandım google gircektimki wpa şifresi girmemi isteyen bir ekran açıldı girdim ve kendiliğinden düzeldi fakat bu olaydan 10 dk sonra bir şey için arayüze girmiştim, girmişken dchp server listesine ve wireless station info kontrol edeyim dedim orda benim bilmediğim bir mac adresi wifime bağlanmıştı. Hemen Mac Filter açıp sadece izin verdiğim cihazlara bağlantı sağladım. Bugünde az önce aynı saatlerde böyle birşey oldu wifim gitti ve bir süre gelmedi herhalde yine bir kaçak bağlantı denemesi gibi birşey oldu. Bu nasıl olabiliyor ? Bu sorunu nasıl çözebilirim bana acilen yol gösterebilirseniz ? Şimdiden sağolun.
4 yıl
TP-LINK Wi-Fi Sorunu Acil Çözülmeli
Arkadaşlar TD-W8968 model modemime dün V5 sürüm attım(donanım versiyonum v4'dü.), Bunla birlikte Wi-Fi'de sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Kopmalar ve koptuktan sonra benim aynı wifimden birtane daha şifresiz wifi ortaya çıkıyor internete falanda girmeyen bir wifi, Telefonla bağlanınca kopunca kimlik denetim hatası veriyor ve bir süre beklemeden(yada modeme reset atmadan) kendine gelmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Acil yardımlarınızı bekliyorum.
4 yıl
Biigisayar Mühendisliği Yüksek Lisans
Bilgisayar Müh. Yüksek Lisans alanları nelerdir ve Bilgisayar Mühendisi öğrencisi Yazılım Mühendisliğinde Yüksek Lisans yapabilir mi ? Cevaplarınız için şimdiden sağolun.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.