Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
15 Ocak 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
144 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
9 ay
EN İYİ TVLER

 

4 yıl
i7 2700k rx2060
arkadaslar 4k 100 hz destekleyen 165 cm tvim var bilgisayar tvye bağlı 4k oyun zevki için ekran kartı almak istiyorum rx 2060 düşünüyorum işlemciye hız aşırtabilirim sogutucu iyi sorun yok 2700 k rx 2060 4k oyunlarda sorun yasarmıyım yeni anakart işlemci ram masrafı yapmak istemiyoum mümkünse ekran kartı ile 4k işini halletmek istiyorum
5 yıl
Ev sineması için ideal akustik nasıl olmalıdır?
Ev sinema odanızdaki akustik yapı doğru oluşturulduğunda mütevazı bir elektronik sistemden mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Bunun tersi olarak da dünyanın en gelişmiş ev sinema sistemi bile uygun olmayan akustiğe sahip bir odada çok zayıf performans gösterebilir.

En ideal çözüm ev sineması için özel olarak hazırlanmış ayrı bir oda hazırlamaktır.
Bu mümkün olmuyorsa müzik ve sinema işlevlerini birlikte yerine getirecek oturma odası veya salonunuzda mutlaka bazı akustik özellikleri göz önünde bulundurmak gerekir.

Ev sinemasının en temel akustik sorunu aşırı reverberasyon sergileyen odalardır. Bir başka deyişle, ev sineması için kullanılacak odalarda ses hemen hemen hiç yansımamalıdır.

Doğaldır ki aynı zamanda günlük yaşamın sürdürüldüğü odalarda ideal bir ev sinema akustiği elde etmek mümkün olmaz. Bağımsız bir ev sinema odası bu iş için özel döşendiğinde tavan ve zemin de dahil tüm duvarlarda ses yutucu ve yansımayı önleyici malzeme ile çalışma yapılır. Bu sayede en aza indirilen reverberasyon ile farklı kanallardan gelen ses sinyallerinin yansıyarak karışması önlenmiş olur. Böylelikle de milisaniyeler düzeyinde gecikmeler aracığı ile yaratılan üç boyutlu ses sahnesi mükemmel biçimde yeniden canlandırılabilir.

Eğer gerçek anlamda kontrollü akustiğe sahip özel bir sinema odası kuramıyorsanız, sistemi kullanacağınız odanızda mümkün olduğunca çok ses yutucu eşya bulundurmanız yararlı olacaktır. Örneğin, yumuşak ve kalın kumaşla kaplı mobilyalar, bol halı, ağır kumaştan tam boy perdeler ve çok sayıda sık yapraklı salon bitkisi gibi... Ever arkadaşlar bu konunun üstüne forumda pek gidilmiyor en önemli şeylerden biri oda akustiği ama ilgilenen yok ev sinemasına gönül vermiş arkadaşların sinema odalarında profosyonel yada değil ne gibi çözümler ürettiğini merak ediyorum duvarları halı kaplamak duvarlara perde çekmek ses emici süngerler öneriliyor yukarıdaki yazıdada ev sineması odasında hemen hemen hiç yansıma olmaması gerekir yazmış bu konuda ne düşünüyorsunuz sistemlerimize binlerce lira verip bu konuyu atlamamamız gerektiğini düşünüyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle