Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
04 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Matematiksel Düşünebilmek için Kitap Tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar, bizleri herhangi birşeye veya olayla matematiksel yönden düşünmeye, anlamaya yitebilecek, düşünce şeklimizin matematiksel düşünceye doğru kaymasına yardımcı olabilecek, matematiğin mantığını, doğasını daha doğrusu felsefesini anlatacak bir kitap tavsiyeniz var mı? Ben internette dolaşırken kitapyurdu adlı sitede şöyle bir kitap buldum. Bu kitabı alayım mı? Size ne çağrıştırıyor bu kitap? Faydası olur mu bana sizce?
4 yıl
Anlama yeteneğini geliştirmeye yönelik kitap tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba, anlama, anlatma muhakeme yeteneğini geliştirmeye yönelik, zekamıza katkıda bulunabilecek, farklı düşünme yetenekleri öğretebilecek, insanın okudukça okuyacası gelen tavsiye edebileceğiniz kitaplar var mıdır? Almanca da olabilir.
4 yıl
[Sayısal] Problemleri hiç yapamıyorum ve şekil yeteneğim SIFIR !
Aradaşlar bu matematikte problemleri hiç anlamıyorum, ama işlem yeteneğim, maşşallahı var yani. Ayrıca şekilli sorularıda hiç yapamıyorum 3 boyutlu düşünemiyorum tam olarak, yani denklem kuramıyorum, neyi ne ile çarpacağım kimi kimle toplayacağım neyapacağıma dair hiçbir fikrim olmuyor. Bir kaç yerde sayısal mantık kitabı al dedi birkaç kişi ama, bilmiyorum birde sizlere sorayım dedim, ayrıca illa öyle bir kitap almak gerekiyorsa, şöyle güzel muazzam bir kitap öneriniz var mıdır? Ayrıca bu Antrenman yayıncılığın "Hiç problem değil !" adlı kitabı nasıldır sizce ? ama zannedersem şekil yeteneği yok onda. Şimdiden teşekkürler.

EDİT : Reklam gibi olmasın da arkadaşlar. Benim memnun olduğum bi yayın firması var, adı da "Antrenman Yayıncılık", bu firmanın sayısal dersleri için tüm kitapları elimdedir ve hepsinden de fazlası ile memnunum. Bu firma problem sıkıntısı olanlar için "Hiç problem değil" adında bir kitap çıkarmış (bayağı oldu ama ben yeni gördüm sanırım), yayıncının öğretme biçimi gerçekten mükemmel. Ben de buna güvenerekten aldım bu kitabı ve gerçekten çok memnun kaldım. Bu yayıncı işi uzmanları ile yapıyor gerçekten, zaten bunu söylüyor da. Öğüretme biimi şu şekilde ; ilk başlarda yapman gerekenleri söylüyor, nasıl çalışılmalı, hangi yol izlenmeli gibi... bunları da dikkate alırsanız problemler ile veya herhangi başka bir ders ile sıkıntınız varsa bu problemi muhakkak aşacaksınız. Kitabın ilk başlarında kitap okumalısınız falan yazmış, bende dediğini yaptım 1 hafta bol bol kitap okuyarak aşağı yukarı yüzde 20-25 lik bir yol kat ettiğimi farkettim. Öğretme biçimi şu şekilde ; ilk başlarda soru soruyor hiçbirşey anlatmadan ve anlamadığınız için gerçekten sinirleniyorsunuz falan, biraz uzun süreli düşündükten sonra belki çözüme ulaşabiliyorsunuz lakin, daha sonradan anlatmaya başlayınca herşey takır takır rayına oturuyor gerçekten ve akılda kalıcı oluyor. Yani, problem sıkıntısı olanlar bu kitapdaki tavsiyeleri uygulamak sureti ile bu kitabı gözü kapalı alabilirler.
4 yıl
Dağcı için güzel bir saat önerisi verir misiniz?
Merhaba arkadaşlar, ara ara dağda kamp yapan, dağda bayırda kalan ve yanında ateşten başka hiçbirşey olmayan birisi için şöyle şekilli güzel kalın bir saat önerir misiniz? Fiyat fazla tuzlu olmasın, su geçirmesin kordunu zararlı plastikten olmasın, hatta gerekiryorsa hiç plastik olmasın bukadarcık. Teşekkürler şimdiden.
4 yıl
2007 Elektrik bölümü mezunu 4 yıllık için ne yapmalıdır?
Merhaba arkadaşlar, ben 2007 senesinde Endüstri ve meslek lisesinin elektrik bölümünden mezun oldum, diploma notum 60'ın altında, birde mezun olduğum okul şimdi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuş, yani anadolu lisesi olmuş, ben hiç üniversite sınavına girmedim, sınavsız geçiş falanda yapmadım, uzun süre yurtdışındaydım gecen sene geldim ve bu sene sınava girip 4 yıllık üni okumak istiyorum. Fakat elektriği hiç sevmiyorum, bilgisayar ile alakalı bir bölüm okumak istiyorum, mesafe problem değil hakkari olsa bile gider okurum yeterki istediğim yeri okuyayım. Ayrıca ben bu devletimizin sınav sistemini hiç anlamıyorum, kim hangi sınava gireceki? kim neyapacak hiç bir fikrim yok açıkcası, TYT'ye mi girmem lazım AYT'ye mi girmem lazım bu arada TYT'nin ne olduğunu yeni öğrendim fakat AYT nedir ne ile alakalıdır hiç bir bilgim yok, YKS'ye girip hangi sorulara ağırlık vermem lazım, bu arada istediğim bölümlerin hepsi MF-4, yani nasıl bir yol izlemem lazım neyapmam lazım hiç bir fikrim yok açıkcası, ayrıca bence bu sınav sistemini kavrayan şahısa zaten direk üni diploması verilmesi gerekir :D şimdiden teşekkürler.
5 yıl
Web & App Developing için Max 1000 TL Laptop Tavsiyesi?
Arkadaşlar öncelikle selamun aleykum ben ferit34, başlıkta belirttiğim işlemleri yapabilmem için, daha doğrusu üst düzey bir bilgisayarım var fakat sürekli bilgisayar başında oturamıyorum, oturamadığım zamanlarda kaldığım yerlerden veya araştırma amaçlı bir laptop'a bayağı bi ihtiyaç duyuyorum, kullandığım programlar IntelligIDE, Visual Studio Code (Open Source), Chrome DevTool. bunların dığında başka birşey kullanmıyorum, bilgisayarı zorlayacak tek program Google Chrome zaten diğerleri hafif IDE'ler. Max 1000TL için ne önerirsiniz?
5 yıl
Next 2000 HD ile BenQ RL2240HE Sorunu
Arkadaşlar bu cihazı monitöre bağladım tüm bağlantılar tamam fakat masmavi bi ekran monitörün kenarında "No Cable Connection" yazıyor, sorun nedir acaba? sadece uydu kablosu takılı değil, o takılı olmasa bile görüntü olup sinyal yok falan yazması lazım değil mi?
5 yıl
Full HD ses çıkışlı Uydu Alıcı Tavsiyesi (PC için)
Arkadaşlar başlıktaki gibi kaliteli, cam gibi bi uydu alıcı lazım, redline ts 4000'e baktım ararştırmalarım sonucu vazgeçtim, şöyle son model adam akıllı ne önerirsiniz?
5 yıl
HD akıllı kamera tavsiyesi!
Arkadaşlar bizim ev kalabalık biraz 15.00 TL lik PC'm var başına bir iş gelecek diye korkuyorum, evde sürekli birşeylerin yeri değişiyor, soruyorum kim kurcaladı bunu, bunları vs. ne hikmetse hiç kimse bilmiyor, 3 maymunu oynuyor , bende sinirlendim akıllı kamera almak istiyorum acilen. Şu Eviocam'ın kamerasına baktım gayet güzel'e benziyor, pek fazla akıllı kamera ürünü bulamadım internette zaten, 2'nci favorim ise Logitech'in Logi Circle adlı kamerasıydı ama araştırdım Türkiyede tabiki satışı yok şuanda, kullandığınız başka marka modeller (kaliteli, sağlam, parasının hakkını veren) kamera var mı önerebileceğiniz ?
5 yıl
Yapı kredi uygulaması ve bildirim sıkıntısı
Arkadaşlar şirket yapı krediye geçti daha önce garantideydik para vs. yatınca bilfirim geliyordu fakat 1 aydır uğraşıyorum bu yapı kredinin uygulamasında bulamadım birtürlü, çok karışık birsürü şey var, para yattığında bildirim almak için ne yapmak lazım?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle