Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
O

Onbaşı
02 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
7 yıl
Analiz ve Render Amaçlı-3930k ve Asus Rampage IV Extreme Tabanlı Sistem İçin Yardım
Analiz işleri ve çok yoğun olmasada render için bir sistem toplamak istiyorum. Tabii çizimde olucak. Analizde çekirdek sayısı ne kadar çoksa o kadar iyi oluyor. Bu sebeple intel in 3930k işlemcisine karar verdim. Şu sıralar ikinci el olarak uygun bulabildiğim. Anakart ise Asus Rampage IV Extreme. Şimdi merak ettiklerimi maddeler halinde sıralamam gerekirse eğer:

1-Bu işlemci ile 2400 MHz RAM kullanabilir miyim?
2-İşlemcinin alınabilitesi var mıdır? Yani sizce hala gideri var mıdır?
3-İşlemcinin temel çalışma frekansı düşük geldi bana, hız aşırtma ile 4.2 kolayve başarılı bir şekilde yapabilir miyim? Muhtemelen stok fan yada biraz daha iyisi ile stabil olur mu?
4-Anakart sizce nasıl?
5-750W yeterli olur mu? Ekran kartı, şimdilik ortalama birşey olucak. Video card puanı yaklaşık 3-4k civarında diyelim.
6-4930k yı çok beğeniyorum. Acaba aralarında çok fark var mıdır? Hız aşırtma ile farkı kapatabilir miyim yada azaltabilir miyim?


Muhtemelen bunlar bana 3 yada 3.5 bin TL ye mal olucak. Fiyatına göre sistem hakkını verir mi? Skylake serisi beklemeye değer mi?


Selamlar.
O
7 yıl
GeForce Ekran Kartında Quadro Gücü
Laptopumda GTX780m ekran kartı var. Uzun zamandır Quadro ile değiştirmeyi düşünüyordum. Ancak geçenlerde GeForce ekran kartlarının Quadro ekran kartı gibi kullanılabileceği modlar gördüm.

Teknik özelliklere bakarsak GTX780m Quadro modellerinin çoğunu yer. Hatta laptopa takılanların hepsini. Bunla ilgili NVIDIA ın yaptığı açıklamada; Quadro ekran kartı size hız sağlamaz. Fazladan sadece 10 bit oynatma sağlar.

GTX780m ile K5100m aynı GPU yu kullanıyor, aynı çekirdek. Tek fark yazılımsal olduğuna göre, 780m üzerine Quadro driver ı kurabilirsek, 780m i Quadro gibi kullanabilir miyiz? (10 bit olayı hariç)

GTX780m i donanımsal yada yazılımsal olarak, softmod yada hardmod olarak Quadro K4100m yada K5100m gibi kullanabilir miyim?


Selamlar.
O
7 yıl
GTX780m Yerine Quadro K4100m yada K3100m
MSI GT70 laptopuma Quadro ekran kartı takmak istiyorum. İçerisinde şu an GTX780m var. MSI Workstation modellerinde, yani içerisinde Quadro ekran kartı olan modellerinin çipseti ile aynı.
Burada önemli olan husus çipset ile MXM slotu mudur? Yoksa başka önemli hususlar da var mıdır? Güç tüketimi sorun olmuyor.

Selamlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.