Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
23 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
309 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
2003 baskı Harry Potter kitapları kaç Tl eder? SS'li

Beyler selam, kitapliğimi karıştırırken bu Harry Potter kitaplarına denk geldi gözüm, evde bayadır duruyor internetten baktım tanesi 250 300 liraya falan koymuşlar. Gerçekten bu kadar ediyor mu bu kitaplar? Fiyat etiketlerinde YTL yazdığına göre bir hayli eski, galiba 2003 baskısı kitaplar.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/74/26/a1/7426a1087dd4a711cf1e5297f0da935b.jpeg&t=0&width=480&text=1
geçen yıl
Bir site arıyorum (önemli)

Beyler bir site vardı, yine forumdan bir arkadaşın açtığı konuda görmüştüm uzun süre önce. Sitede istediğin ülkeyi seçiyordun ve o ülkeden bir ailenin yaşamını, gelirini fotoğraflayıp gösteriyordu, kolay hatırlamanız için ev ahalisinin dişleri bile fotoğraflanıyordu. Bu siteyi bilen var mı?

2 yıl
İncehesap.com bozuk ekran kartı fiyaskosu. SS'li
Selamlar, 13 mart tarihinde incehesaptan hazır sistem satın aldım, 19 mart sabahı elime geçti. İlk sorun olarak vida yuvası ve ekran kartı tam oturmuyor. Bildiğiniz vida deliğine denk getirmek için inanılmaz derecede güç uygulamak gerekiyor, Kart çapraz duruyor arkadan bakınca, halbuki pcı express slotu'na tam oturuyor. 20 Dakika uğraş sonucu vida deliğine vidayı oturttum. Sorun bitmedi, driver indirdim tamama bastığım an ekran mor oldu, inanılmaz derecede. 5 dakika bekledim ekran siyah oldu ve kart fanları son hızda dönmeye başladı böğürmeye başladı. Kapatıp açmak zorunda kaldım, kapatıp açınca mor ekran düzeldi, ben sevindim sorun ortadan kalktı diye :d tak oyuna girdim 2 dakika sonra ekran yine simsiyah oldu, tepki yok kasa çalışıyor fanlar dönüyor. Ekran kartı yine böğürmeye başladı. İncehesap desteğe yazdım, kargo kodu veriyorlar gönder diyorlar. Kendilerine bilerek sordum, garantiye göndermeyin değişim istiyorum diye. Tüketicinin kusurlu malı iade/değişim/onarım isteme hakkı var dedim. Lafı dolandırıyorlar, biz de tedarikciden alıyoruz diyorlar :D hazır sistem satan kendileri, ekran kartını ilk açan kendileri, pcı express girişindeki plastik koruma parçası yoktu, kartın statik poşeti delik deşikti. Watmann hatası olduğunu düşündüm ilk, bildirimlere girdim watmann hatasından dolayı herhangi bir bildirim gelmemiş. Sorun büyük ihtimalle donanımsal, incehesap garantiye gönderip 20 gün oyalamak istiyor anlaşılan, sıfır ürün bozuk çıktıysa tüketici değişim isteyebilir. Kesinlikle önermem 100-200 lira ucuz diye baş ağrıtmaya değmez. Konularına yazdığım mesajım ortadan kalkmış saatler içinde. Hahahah sorunum çözülsün, çözülmesin. Ben tüketicilerin bilinçlenmesini, nereden ne alınmaz bilmesini istiyorum.

2 yıl
Silinsin
Silinsin
2 yıl
Ulaştırma Bakanı : Kanal İstanbul, diğer projeler gibi rant projesidir
Akp'lileri çağırın, fiyasko bakanları bile ağzı ile çatur çutur söylüyor.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202001111040995836-ulastirma-bakani-turhan-kanal-istanbul-diger-projeler-ibi-rant-projesidir/

Belli zaten, anadolunun ücra köşesine havalimanı yapıyorsun. Yolcu garantisi 1.8 milyon veriyorsun fakat sene sonu 87 bin yolcu kullanmış oluyor, devletin kasasından 1.8 milyon yolcunun parasını peşkeş çekiyorsun. Yasal hırsızık, bakanın dediğini çarpıtacak paralı trollere şöyle söyleyim.

Rant, emek harcamadan elde edilen kazanım. İktisatçılar tarafından ise "doğanın getirisi" olarak tanımlanmaktadır. Vikipedi
2 yıl
Adnan Tanrıverdi'nin anayasa modeli: Başkent İstanbul, resmi dil Arapça!
2 yıl
DH'nin günden güne erimesi, forumu bırakıyorum.
Gerekse her hafta açılan saçma kız konuları, gerekse iyice buranın ergen yuvasına dönmüş olması. Milletin 5 IQ muhabbetler çevirmesi, milletin admin yokmuş gibi birbirine sövmesi vs vs tonla şey var. Ben konu dışında çok fazla takılmam, genelde ülke gündemindeyim. 2012'de burayı keşfettim, ziyaretçi olarak konuları okurdum. Efsane ötesi konular olurdu, 2014 de kayıt oldum. Konu dışı çok aktif olurdu, girdiğim de sabaha kadar gülmekten kıpkırmızı olurdum. Ben çok eski değilim ama benim üye olduğum zaman ile şimdi ki forum arasın da bolca fark var, bana perma atabilirsiniz adminler. Çay kahve molanız biterse şu forumda ki küfür edenleri, boş trolleyenlere de el atın. Öptüm sizi beyler. buranın ömrü max 2,3 sene.
2 yıl
Asgari ücret zammına karşı birikimi güvende tutmak
Beyler bu konu da bilgi sahibi bilgin arkadaş vardır burada, benim bir birikmiş param var. Miktarını söylemeyeceğim fakat örnek 10000 TL diyelim. Şuan bu para 5 Asgari ücret ediyor, tahmini 2500 olduğunu düşünürsek yeni asgari ücretin, 4 asgari ücrete düşüyor elimde ki para. Benim bu parayı, asgari ücrete oranla koruma imkanım varmıdır? Asgari ücret zamlanınca herşeyin fiyatı artıyor. Otomatik olarak benim elimde ki paranın da alım gücü düşüyor. Yardım.
2 yıl
İrlanda yaşamak için nasıldır?
İrlanda nasıl biryer, yaşayan varmı oralarda? Millet hep almanya diye tutturuyor ama ben irlandaya gitme taraftarıyım. İrlanda IT konusunda çok ilerideymiş galiba. Avrupanın silikon vadisi gibi biryermiş. Yaşam nasıl pahalımı, birde irlandalı hatunla evlenirsen sadece oturma iznimi var vatandaşlık mı
2 yıl
Urfa’da tekbirler eşliğinde Çin seddi yıkıldı!
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde buluşan bir grup, cuma namazı çıkışında Balıklıgöl Yerleşkesi’ndeki Dergah Camisi önünde, Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine yönelik yaptığı iddia edilen “insan hakları ihlallerini” tekbirler eşliğinde protesto etti.

Susmamış olmamaları güzel ama icraat biraz komik. Portakal bıçaklamaktan farkı yok :D ayrıca şu saatten sonra asla çin mallarını boykot edemez kimse, adamlar heryerde. Tüm kullandığımız ürünlerde onların payı var, ucuz işçilik yüzünden.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/urfada-cin-seddi-yikildi-5522693/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.