Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
18 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
110 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
POWER SUPPLY GÜÇ KESME SORUNU

Bilgisayarın power supply'ını harici olarak oto teyp çalıştırmak için kullanmak istiyorum, fakat power supply'ın 12v çıkışına yük bindiği an power gücü kesiyor. 5v, 3.3v gibi diğer çıkışlarda sorun yok, yük binse bile kesmiyor onlar ama 12v çıkışına yük bindiği an kesiyor. Oto teyip yüksek akım çekiyor ondan kesiyor diyebilirsiniz fakat 12v çıkına basit, çok düşük güçlü bir lamba bağlasam dahi gücü anında kesiyor. Elimdeki power supply yük algılayan cinsten, herhangi bir yük algılamadığı zaman aktif konuma gelmiyor. (Not: 12v çıkışına yük bindiği an 1 saniye boyunca 12v veriyor hemen geri kapanıyor power supply.) Konu hakkında fikri olan var mı acaba ? Teşekkürler.

4 hafta
VERGİ MESELESİ

Son dönemde coin alım satımına vergi geleceği malum. Şuana kadar alım satım yapanlara 5 yıl geriye dönük vergi uygulanma ihtimali var, çünkü yerli borsalardan kullanıcıların bütün işlem bilgileri MASAK tarafından alındı diye biliyorum. İnsanlar bu konuları önemsemiyorlar, geriye dönük vergi alınamaz diyenler var fakat, sadece bir duyuruya bakar, bunlar 5 yıl öncede vergiye tabiiydi, mükellef olup gelir vergisi ödemeniz gerekiyordu denilip vergi ve zammı sizden talep edilme ihtimali var. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

3 ay
Vodafone freezone (Her ay seçilen bir gün sınırsız internet)
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f6/bb/a4/f6bba471f74a5d2298721c94bdf75329.jpeg&t=0&width=480&text=1

Paketler yeni çıkmış galiba ilk kez görüyorum, paketler de her ay'ın seçtiğiniz bir günü sınırsız internet kullanabiliyorsunuz fakat esaslara bakmadım şartlar ve koşullar nelerdir bilmiyorum. Fiyatlar ilk üç ay uygun fakat sonrasın da pek uygun olduğunu düşünmüyorum.https://www.vodafone.com.tr/numara-tasima-yeni-hat/tarifeler/26_Ya%C5%9F_Alt%C4%B1na_%C3%96zel?1=1&icmp=hero-main-nonvf-mnp-oivyouthuclutarife-0221

5 ay
Çark hediyesi tanımlanmadı

Bugün hediye çarkını çevirdim fakat kazandığım hediye hattıma yüklenmedi. Neden acaba bilgisi olan var mı ?

5 ay
Telsiz kullanım ücretini ödeyemiyorum

Taşıma yaptığım operatörden kalan 32 liralık telsiz kullanım ücreti vodafone'a aktarıldı, vergi borcunu ödemek üzere vodafone hattıma 35 lira yüklememe yapmama rağmen 32 liralık vergi borcu bakiyemden tahsil edilmiyor. Bu vergiyi ödemek için bakiye yükleme harici yapmam gereken nedir, ayrıca vodafone faturasızda vergi borcunu nereden sorguluyoruz.
Edit: Vergi borcumun TT'dan Vodafone'a aktarıldığı, bakiye olması durumunda tahsil edileceği yönünde mesaj geldi ancak *7000# üzerinden sorgulama yaptığım da birikmiş telsiz kullanım ücreti 0 liradır olarak görünüyor. Ne yapmam lazım bilgisi olan var mı ?

5 ay
Vodafone band seçim sorunu

Vodafone hat kullanıyorum, oturduğum eve vodafone'un 2600 Mhz, 2100 Mhz, 900 Mhz ve 800 Mhz 4G sinyalleri ulaşıyor, ancak hepsi aynı güçte ulaşmıyor bu yüzden dolayı telefon sürekli bandlar arasında değişim yapıyor, bu da full çeken hattı birden bire 1 çubuk çeker hala getiriyor, internet ya düşüyor yada birden bire zayıflıyor, seste kesilmelere sebep oluyor ve şarjı çok çabuk bitiriyor. Vodafone'un bu kadar fazla band kullanmasının sebebi nedir, Türk telekom 4G için bulunduğum yerde yalnızca 1800 ve 800 kullanıyor, 1800 Mhz hız frekansı 800 Mhz ise kapsama. Vodafone ise iki kapsama frekansı olan 800 ve 900 Mhz i aynı anda, hız frekansı olan 2600 ve 2100 Mhz i de yine aynı anda kullanarak saçmalık yapmıyor mu ? Ayrıca iPhone kullandığım için band sabitleme olayı da yapamıyorum.

5 ay
Wolksvagen Türkiye'ye yatırım yapmaktan vazgeçti
6 ay
Vodafone'un ilk 3 ay ve ilk 6 ay saçmalığı

Vodafone'da neredeyse tüm paketler şuan da böyle, paketlere geçiş yaptığınız da ilk 3 veya 6 ay uygun fiyata kullanıyorsunuz, sonrasında 12 ay boyunca gerçekten kazık fiyatlara mecbur bırakılıyorsunuz taahhütten ötürü. Ayrıca bir de insanları tuzağa düşürmek için sonraki 12 ay kısmını da küçücük yazıyorlar. Yıl 2021 olmak üzere ama hala bu rezalet hizmetlerini bu fiyatlardan itelemeye çalışıyorlar.

6 ay
Vodafone faturasız kolay paketler avantajlı mı ?

Vodafone'un kolay paketlerini incelediğim de, 28 gün olması dışında genel olarak uygun ve içerik olarak oldukça bol. Kolay paket kullananlar dezavantajlarını yazabilirler mi acaba bu paketlerin. Herhangi bir kısıtlama, koşul vs. var mı yoksa istediğimiz an istediğimiz paketi belirtilen fiyatlardan kullanabiliyor muyuz.Bahsettiğim kolay paketlerin linki: https://www.vodafone.com.tr/yanimda/kolay-paket-yukle#kolay-internet-paketleri

9 ay
Benzine 28 motorine 25 kuruş zam bekleniyor

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 28 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 25 kuruş zam gelmesi bekleniyor.Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakika-benzin-ve-motorine-buyuk-zam-yolda-6043582/

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.