Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
07 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
1711 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
5 gün
Ülkedeki barınma sorunu

barınma sorunuyla ilgili yapılmış güzel bir belgesel.


Cüneyt Özdemiryoutube
. Bidolubaskı Cüneyt Özdemir bardaklarına ulaşmak için ► https://www.bidolubaski.com/cuneytozdemir — Patreon'dan destek Olmak İçin ► http://bit.ly/cuneytozdemirdestek Cüneyt Özdemir Katıl Butonuna basmak için ►https://www.youtube.com/channel/UCkwH... Ethereum ile destek olmak için► https://etherscan.io/address/0x5ad5e27a99b1198ef3c6b2fe3046d6c0d542bb33 Solana ile destek olmak için► https://explorer.solana.com/address/BMHLWsh3kUMPtXYQp35btHE8KRJaDRfkLLcApmdw83Zy — Türkiye, özellikle pandemi sonrası dönemde ekonomik olarak buhranlı bir dönem geçiriyor. Gıda, otomotiv gibi sektörlerde fazlasıyla hissedilse de enflasyonu gerçek anlamda görebildiğimiz alan gayrimenkul oldu. 1 yıl öncesine nazaran ortalama %150 oranında artan kira ve konut fiyatları 'barınma' gibi oldukça temel bir ihtiyaç unsurunu tehlikeye atıyor. Devlet %25 sınırı gibi çeşitli yöntemlerle bu probleme bir set çekmeye kalksa da, hem ev sahipleri hem de kiracılar ardı arkası gelmeyen bir zam sürecinin içinde. KYK yurtlarına yerleşemeyen üniversite öğrencileri, öğrenim gördükleri illere kira fiyatlarının çok yüksek, özel yurtların da çok pahalı olması sebebiyle gidememeye başladı. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar artan kiralar sebebiyle kendilerini bir anda şehrin çeperlerinde bulmaya başladılar. Artan enflasyona uygun bir kira belirlemeye çalışan ev sahipleri ise belki de konutlarının en değerli olduğu zamanı yaşıyor. Cüneyt Özdemir Medya'nın yeni hikayesi; "Barınamayanlar" belgeseli, Türkiye'nin yaşadığı tüm bu alengirli süreci anlatıyor. — Tüm Videolar ► http://bit.ly/cuneytozdemirvideolar Yeni Videoları Kaçırmamak İçin ► http://bit.ly/cuneytozdemiryoutube — Sosyal Medya ► http://instagram.com/cuneytozdemir http://twitter.com/cuneytozdemir — #cuneytozdemir
https://www.youtube.com/watch?v=P6DwHuWPsZM
6 gün
İBB'den tüm çalışanlarına 27 bin lira promosyon

İBB'den tüm çalışanlarına 27 bin lira promosyondünya gazetesi
İBB'den tüm çalışanlara 27 bin lira promosyon
https://www.dunya.com/ekonomi/ibbden-tum-calisanlara-27-bin-lira-promosyon-haberi-670461
2 ay
Beyler size lisede meslek seçimi anketi falan yaptırmıyorlar mı?

buradakilere bakıyorum bilmem kaç bin içindeyim. tıp mı,yazayım,hühendislik mi,hukuk mu?

bu meslekler arasında dağlar kadar fark var. önce ne olmak istediğinize karar verin ondan sonra üniversite tercih edin.

Adam tıp okumak istiyordur da tıp a puanı tutmuyordur da diş hekimliği,eczacılık,hemşirelik falan yazar bu gayet normal. ama tıp gelmiyor mühendislik yazalım,hukuk yazalım bilmem ne yazayım demek bence anormal bir durum.


bakın ne istediğinizi bilmeden üniversite tercihi yaparsanız hayatınız boyunca sevmediğiniz bir işi yapıp mutsuz olacaksınız.

3 ay
2 yıllık ön lisans bölüm önerileri (ANA KONU)

Sınavda kötü puan almış umutsuz vakalar için umut olmak için buradayım. evet düşüt puan almış olabilirsiniz ama bu dünyanın sonu değil. 2 yıllık bölüm okuyup 6 yıl tıp okuyandan daha yüksek paralar kazanma imkanı sunan meslekler var.

3 ay
niye kimse kaptanlık istemiyor?

3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede neden kimse ben gemi kaptanı olacağım demiyor? halbuki maaşları çok iyi.

6 ay
Ramazan da sigarayı bırakma fırsatı

oruç tutanlar 16 saat sigara içmeden durabiliyorsa geriye kalan 8 saatte pek ala durabilirler. yeterki istesinler.

her ay sigaraya vereeğiniz 700tl parayla da sağlık sektörü hisse senedi fonu falan alın.

6 ay
Uzun Vadeli Temettü Yatırımı Günlüğüm

15 Mart 2022 tarihi itibariyle 10bin TL sermaye ile başladığım uzun vadeli temettü yatırımım. Hisselerin ortak özelliği ihracatçı şirketler olmaları ,sadece enerjisa ve ismen istisnadır. 2035 yılına kadar maaşımın %30 ile yeni her ay ekleme yapacağım. elime geçen ekstra para,temettü ödemesi falan olursa onlarla da eklemeler yapacağım.Uzun Vadeli Temettü Yatırımı Günlüğüm

not: Büyük borsa ve hisse düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirilecek.

uzun vadeli Temettü yatırımcılığında Fiyat bazlı değil lot bazlı düşünmek gerektiği için sadece lot sayılarını yazıyorum.


Fidanı diktik şimdi her gün onu sulamasını ,gübrelemesini ve bakımını yapacağım.

gün gelecek koca bir ağaç olacak ve meyveler verecek.

Uzun Vadeli Temettü Yatırımı Günlüğüm
7 ay
En Çok Vakit Geçirdiğin 5 Kişi

“İnsan, en çok vakit geçirdiği 5 kişinin ortalamasıdır.” deniyor.


bu durumda benim durum çok vahim. etrafımdaki insanları düşününce acilen radikal kararlar alıp iş yerimi hatta yaşadığım şehri değiştirmem gerek.

7 ay
BES i olanlar varsa paranız hangi fonda değerlendiriliyor?

Türkiye de 7 milyon Bireysel emeklilik sistemine dahil kişi varmış ama bunların en az 5 milyonu BES e kesilen parasının nereye gittiğini hangi fonda işletildiğini bilmiyor. ve bu BES fonlarını istediğinde yılda 6 defa değiştirebileceğini bilmiyor.

fon değişikliği hakkında bilgi isteyen varsa yardımcı olabilirim.

8 ay
DEEPFAKE İnsanları Kandırmaya Başladı

DEEPFAKE İnsanları Kandırmaya Başladı!

Bebar Bilimyoutube
VİDEO METNİ VE YARARLANDIĞIM KAYNAKLAR: https://bebarbilim.net ► Bebar Bilim'e Destek Olun!: https://bit.ly/36ASr9R Patreon'dan destek olmak için ► https://www.patreon.com/bebarbilim ► BebarScience (İngilizce Kanal): https://bit.ly/2R0gIkT ► BebarWissen (Almanca Kanal): https://bit.ly/34y3UGz ► BebarBilim Discord Sunucusu: https://discord.gg/WQpEvQ4 İçerikler ayrıca "aklingolgesi.com"'da: https://www.aklingolgesi.com/brand/bebar-bilim/ bebar bilim'i sosyal medyadan da takip edin: Instagram ► https://www.instagram.com/bebarbilim/ Twitter ► https://twitter.com/BebarBilim Facebook ► https://www.facebook.com/bebarbilim Tüm Videolar ► https://bit.ly/2zVVMS1 Yeni videoları kaçırmamak için ► https://bit.ly/2FkZR8e Oynatma listeleri: Klasik Fizikten Kuantum Fiziğine ► https://bit.ly/337BSDJ Dünyayı Değiştirecek Teknolojiler ► https://bit.ly/2q2Lxul Psikoloji ► https://bit.ly/34xfFNh Teknoloji ve Gelecek ► https://bit.ly/2R3twXY Eğitim ► https://bit.ly/34J32Pa
https://www.youtube.com/watch?v=O8bMMygOQLA
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle