Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
07 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
617 (Bu ay: 49)
Gönderiler Hakkında
3 gün
BU KADAR GEREKSİZ BİLGİ NEDEN MÜFREDATTA!
Haluk TATARyoutube
KATIL butonu çıkmayanlar için link. https://www.youtube.com/channel/UCrVR30q-Seo82gBhmAe_1uQ/join → Sıfırdan İleri Seviye İngilizce Eğitim Seti - https://bit.ly/2NM0sld → MÜLAKAT SORULARI - https://bit.ly/30G2GHX → BEYNİNİZİ HIZLANDIRMAK - https://bit.ly/2G5VFH9 → KONUŞACAK KONU BULMAK - https://youtu.be/AAOxKkEtqco → KAFAYA TAKMAMAK - https://youtu.be/qtleaWuwg0w → MUTLAKA BİLMENİZ GEREKEN 414 İNGİLİZCE FİİL - https://bit.ly/2RcLJ4L Sosyal Medya: Facebook Sayfası = http://bit.ly/2iBqrLC Twitter = http://bit.ly/2zp4M1s İnstagram = https://www.instagram.com/haluktatar/?hl=tr Merhaba Ben Haluk TATAR , genel kültür, eğitim ve kişisel gelişim Kanalımda belki sizlere oyun gaming , eğlence , challenge , komedi , şaka , şarkı , vlog , montaj , tepki ve benzeri bir sürü video çekmiyorum ama kendimce sizlere eğitim sunmaya çalışıyorum. Bunları yaparken eğleniyorum ve bir çok komik anlar ve çekim hataları da oluyor, Sizde aileye katılın ne duruyorsunuz abone olun !
https://www.youtube.com/watch?v=USvehyGQ-4Y
4 gün
Millet ittifakı milli projeler için garantörlük anlaşması imzalamalı.

AKP iktidarın erken veyahut zamanında yapılacak genel seçimde biz gidersek milli projeler çöp olur,insansız hava araçları ,siha lar falan engellenir. argümanını çokça kullanacaklar.

işte millet ittifakı paydaşları bu argümana karşı mevcut ve devam eden milli projelere hiç bir siyasi engelleme gelmeyeceğine dair garanti vermelidirler.


Yani gelecekte Selçuk Bayraktar eski cumhurbaşkanın damadı ve akp li diye onun projelerine ve işlerine engel çıkartılmamalı hatta pozitif ayrımcılık yapılıp desteklenmeli.

4 hafta
Afganistan ve Lityum rezervleri

Afganistan dünyanın en zengin lityum rezervlerine sahip ülkesi. bildiğiniz üzere geleceğin petrolü lityum deniyor. şimdi lityum bu kadar önemliyse ABD nasıl oldu da Afganistan ı bir terör örgütüne teslim etti? acaba yeni bir pil teknolojisi mi buldular? piller artık lityumdan başka bir şey ile mi çalışacak?

yani benim bildiğim Amerika alternatifini bulmadan lityum rezervlerinin olduğu yeri terk etmez.


https://www.indyturk.com/node/402071/d%C3%BCnya/afganistan%C4%B1n-8-trilyon-liradan-y%C3%BCksek-de%C4%9Fere-sahip-madenlerine-ne-olacak

geçen ay
Altın gününün mantığı nedir?

şimdi kadınlar her hafta evde toplaşıp yemekler yiyip duruyorlar,dolmalar,börekler,pastalar,kekler yiyorlar.sonra bir birlerine altın veriyorlar

işte bu altın vermenin mabtığını çözmüş değilim. burada bir maddi kazanç yokki?


diyelim ki 10 kişi var.

ilk sıradaki 9 kişiden çeyrek altın alıyor. ama daha sonraki haftalar o aldığı 9 çeyrek altını da dağıtmış olacak. 10.haftada ilk sıradaki kişinin elinde hiç altın kalmamış olacak.

EE ben ne anladım bu işten. çok saçma değil mi?

geçen ay
Türkiye'de işsizlik var mı yok mu?

şimdi esnafa ve iş verene sorsan elaman arıyoruz bulamıyoruz,işsizlik yok,millet iş beğenmiyor diyor. öte tarafta TUİK verilerine göre bile 4 milyon resmi işsiz var bu ülkede.

İş veren işçi bulamıyoruz çalıştırmaya diyor. peki hangi şartlarda çalıştırmak istediğini söylüyor mu?

1 işçiye 2 işçinin yapacağı işi yaptırmaya çalışıyorlar hem de 6 gün 12 saat boyunca. bunun karşılığı verdiği ücret asgari ücret veya düz hesap 3000tl veriyorlar.

şimdi her gün 12 saat hiç iş yapmasan bile iş yerinde zaman geçirdiğini düşün. bu adamın hiç sosyal hayatı olmayacak. adam akşam 8 de 10 eve gitse 2 saat tv seyreder,yemek yer sonra uyur. sonra ertesi gün yine aynı.

8 saat mesai süs olsun diye konmamış,insanca yaşam ve sosyal hayatı insanlar yaşayabilsinler diye günde 8 saati kendine ayır denmiş binlerce yıllık birikim ve tecrübe.


valla ben şuan düşünüyorum da işsiz olsam ve günde 12 saat çalışıp 3000tl maaş verseler kabul etmezdim. günde 12 saat çalışacaksam eğer kendi işimi kurarım daha çok para kazanırım. yahu kendi işimi kuramasam bile diğer mandıra filozofu filmindeki adam gibi köy yerinde yaşarım , toprak ana bana ne verirse onu yer içer. yatar uyurum.

2 ay
Orman yangınlarını kim söndürmeli

Orman yangını bir doğal afet değil midir? evet doğal afettir. peki öyleyse bu yangın söndürme işinde birinci derecede yetkili olması gereken kurum AFAD olması gerekmez mi?

günlerdir yok orman bakanlığının yangın uçağı yok,yok THK uçağı var neden kullanılmıyor tartışmaları yapılıyor.


bu işi yapması gereken AFAD tan başkası olmamalı. bu kuruma 30 adet helikopter,20 adette yangın söndürme uçağı alacaksın olay bitecek.

bu iş profesyonel ekiplerle yapılmalı,yetki karmaşası olmamalı

2 ay
Aç değiliz, ama %50 fakirleştik

ülke halkı olarak açlıktan, gıdasızlıktan ölmüyoruz, âmâ %50 fakirleştiğimizi de kimse inkar edemez.


örnek ben 2012 yılında aldığım maaşın karşılığı 1000 dolar falandı şimdi ise sadece 520 dolar. yani ben 8 yılda %50 fakirleşmişim.

bunu kişi başına düşen milli gelirde ispatlıyor. 2012 de kişi başı gelir 12500 dolarlara çıkmıştı 2021 de ise ülkemizin kişi başı milli gelir oranı 7500 dolar.


şimdi birileri çıkıp diyorki herkesin arabası var millette para yoksa bu kadar arabayı kim alıyor. evet halk araba alıyor,ama nasıl alıyor? 3 yıl,5 yıl,10 yıl kredi ödeyerek alıyor. yemiyor içmiyor para için çalışıyor adata. ama öte yandan Alman vatandaşı aynı marka aynı model aracı 1 aylık maaşıyla rahatlıkla alabiliyor.

aynı şey ceptelefonu için de geçerli,siz hiç bir Avrupa ülkesinde 24 ay taksit ile telefon satıldığına şahit oldunuz mu?

2 ay
''ucuz mal alacak kadar zengin değilim'' sözü hakkında

ucuz mal alacak kadar zengin değilim


önermesi hakkında düşünceleriniz nedir?


şimdi sırf ucuz diye dandik bir mal alıp 1-2 ay sonra bozulup tekrar yenisini almak zorunda kaldığınızda bu cümle aklımıza gelir.


şimdi sokak roprtajlarında akp li dayıların klasik cümlesi şudur. çıkar telefonunu kaç bin liralık telefon kullanıyorsun?

şimdi ben 500-600tl ye dandik çakma bir telefon alsam bu telefon 1 yıl dayanmaz. ama 6000tl lik bir iphone telefonu elinden düşürüp kırmadığın sürece kolay kolay bozulmaz. ayrıca bir iphone telefonu 2.el olarak satmaya kalksan da telefon temizse rahatlıkla iyi bir fiyata satabilirsin. ama diyelim ki 2000tl para verip aldığın bir yerli bir marka telefonu 2.el olarak 500-600tl ye bile zor satarsın.


Columbia marka bir t-shirt ü 2.el olarak satabilirsin ama semt pazarından aldığın sıradan bir tshirt ü 2.el olarak satsan kimse almaz.

2 ay
Borsa günlüğüm

BİST ten adam gibi kar elde edemedim,ama uzun vade yatırım yaparak kar elde etmeyi deneyeceğim.


1-nispeten ucuz kalmış küçük sermeyeli şirketlere yatırım yapacağım.

2-temettü takıntım olmayacak

3-bedelsiz verme potansiyeli yüksek hisselere yatırım yapacağım.

4-büyüme potansiyeli yüksek şirketlere yatırım yapacağım.


şimdilik ana prensipler bunlar.mevcut hisseler


ALCAR :uzun vade kalacak

AL

 SAT

ALKA : uzun vade kalacak

AL

 SAT

ARDYZ : halka açıklık oranına dikkat etmeden almışım. zarardan kara geçince hemen satılacak.

AL

 SAT

ARSAN : uzun vade kalacak. bu hisseden çok ümitliyim.

AL

 SAT

AYES : eksiden pozitife dönünce anında satılacak.

AL

 SAT

BMSCH: bir sonraki bilançoya kadar beklenecek

AL

 SAT SAT

DYOBY: bir sonraki bilançoya göre duruma göre satılacak veya kalacak

AL

 SAT

EGSER: uzun vade kalacak

AL

 SAT

EPLAS: kara geçince satılacak

AL

 SAT

ERBOS: sadece 1 lot var. onu da satsam mı tutsam mı bilemiyorum.

AL

 SAT

EREGL: kara geçince anında satılacak.

AL

 SAT

GEDIK: uzun vade kalacak

AL

 SAT

GEDZA: yarın yükselirse satılacak

AL

 SAT

GLBMD : uzun vade kalacak

AL

 SAT

HDFGS : uzun vade kalacak

AL

 SAT

KARTN : satılacak

AL

 SAT

KRGYO: uzun vade kalacak,iyi bir kar bekliyorum

AL

 SAT

LINK: satılacak

AL

 SAT

LUKSK: uzun vade kalacak. şimdi moda kalide kaplama mobilyalar

AL

 SAT

NATEN: uzun vade kalacak. bu şirket deli gibi yeni yatırım yapıyor. her tarafa güneş panelleri ve elektrik santralleri kuruyor.

AL

 SAT

OSMEN: negatiften pozitife geçince hemen satılacak.yarın esen alınacak

cemts alınacak

dinamik ısı fiyat takibi yapılacak


bantaş kar ile satıldı

özak gyo alındı

esen alındı

gsd holding alındı

gözde girişim alındı

3 ay
Artagan projesi
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.