Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
23 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Arızalı iPhone 8 mağduriyetim.(24.02.2020 Güncellendi.)
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. 30 Mayıs 2019’da Vatan Bilgisayar Tekirdağ şubesi’nden aldığım cihazımı 04.02.2020 tarihine kadar sıkıntısız kullandım. Aynı gün öğlene doğru mikrofonun yanındaki yani alttaki hoparlörden ses gelmemeye başladı tamamen ses kesildi. Öncelikle tabii ki satın aldığım yere Vatan Bilgisayar’a gittim bana cihazın ofis iletişim diye bir servis var Kocaeli’de, cihaz oraya gidecek haberiniz olsun diyince anında geri alıp Apple’ı aradım.
Sergen Bey diye birisiyle görüşüp telefonu Apple’dan başka kimsenin ellemesini istemediğimi kendim dahi aldığım günden beri ekran koruyucusunu ve kabını çıkartmadan sadece bezle sildiğimi söyledim. Bana İstanbula getirebilirsiniz veya Tekira Avm’de Gürgençler Yetkili Servis var oraya da gidebilirsiniz dedi. Bende cevaben böyle bir yerin olduğunu bildiğimi fakat yetkili servis yazmasına rağmen güvenemediğimi söyledim fakat hiç bir sorun olmayacağını Apple’a teslim etmiş gibi edebilirsini dedi. Bende böylelikle Gürgençler servisinin yolunu tuttum. Cihazı götürüp akşam saat 9 civarıydı teslim ettim.
Asıl olay şimdi başlıyor. 07.02.2020 Cuma günü Gürgençler servisinden “Cihazınız ücretli servise uygundur” şeklinde mesaj geldi. Bunun üzerine anında Gürgençler müşteri hizmetlerini aradım ve bana söylenilen “Cihazın hoparlörü orjinal olmadığı için garanti kapsamında değişim yapılamaz.” Bunu duyduktan sonra Gürgençler servisine gittiğimde cihazınız Apple onarım merkezi’nde o yüzden bir şey söyleyemem görmeden dedi. Ertesi gün 08.02.2020’de Apple müşteri hizmetlerini arayıp danışmana derdimi anlattığımda kıdemli danışmanımıza Şafak Hanıma veriyorum dedi ve aynı şekilde Şafak Hanıma da yaşadığım mağduriyeti detaylıca anlattım. Anlattıktan sonra dilerseniz itiraz talebi oluşturalım dedi ve itiraz talebi oluşturduk telefonun faturasını gönderdim vs. Pazartesi veya Salı günü itiraza cevap gelir geldiğinde bizzat sizi arayacağım dedi ve yaklaşık 1 saati geçen görüşmemiz sona erdi.
Beni buraya kadar sabırla dinleyenlere teşekkür ederim. Şimdi sorum şu: Muhattap olduğum 3 firmanın (Apple - Vatan - Gürgençler) da suçlu olabileceğini düşünüyorum. Eğer itirazım geçersiz görülürse nasıl bir yol izlemeliyim ?.

14.02.2020 Güncellendi.

12.02.2020 Çarşamba günü Gürgençler servisinden “Cihazınız teslime hazırdır” mesajı aldım. Gittiğimde hiç bir işlem yapılmadan cihaz geri gelmişti. Apple onarım merkezinden gelen kağıtta “Ürününüzün çalışmaması, üzerinde yapılan yetkisiz değişikliklerden kaynaklanmaktır” yazısı vardı. Gürgençler servisine nasıl böyle bir şeyin mümkün olduğunu sorduğumda telefona bizim tarafımızdan herhangi bir müdahale bulunulmadı, kararı apple onarım merkezi tarafından verildiğini söyledi. Apple’ı arayıp durumu bildirdiğimizde bu kararın son karar mercii tarafından verildiğini kararın bozulamayacağı yönünde cevap aldık. Gürgençlerden çıktıktan sonra şansımı belki bir umut diye aldığımız yere Vatan Bilgisayara teslim ettim. Yine olmazsa son çare olarak THH’ye başvuracağım. Fakat bir sıkıntı telefonu kendi şirketimizin üzerine almıştık. Onunla ilgili prosedürleri takip edip hukuksal yola başvuracağım. Apple’dan gelen ve Gürgençlerden verilen kağıdı da ekliyorum. Yeni bir şey olursa yine haberdar edeceğim.

24.02.2020(Güncel)
Apple’dan aradılar. Sonuç yine aynı. Cihazı yine hiç bir değişiklik yapılmadan geri iadesini istedim. Cihaz gelir gelmez Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurumu yapıp hukuki süreci başlatacağım. Gelişme olduğunda tekrar bilgilendireceğim.


2 yıl
Yaz ve Kış yakıt tüketim değerleriniz ?
Soru açık arkadaşlar 8 yıldır aktif olarak araç kullanıyorum 300.000 km+ yol yaptım, arabanın içini dışını her yerini kurcalarım ama bu meseleye hiç dikkat etmedim nedir değerler ?
4 yıl
Bu hangi arabanın kadranı ?
6 yıl
SİLİNSİN
... ?
6 yıl
SİLİNSÎN
Merhaba forumdaşlar. Bir kaç gündür kafamı kurcalayan ve geleceğimi etkileyecek olaylar oldu isterseniz baştan itibaren anlatayım.

2013 yılında liseden mezun oldum mezun olduğum sene sınavı kazanıp bir üniversiteye gittim ve bazı sepeblerden dolayı ve bölümü yapamadığımdan, istemediğimden dolayı bırakmak durumunda kaldım. Bu sene Ege Üniversitesi - Reklamcılık bölümüne girmek için gecemi gündüzüme katarak çalıştım fakat lys-4 sınavını elimde olmayan sebeplerden dolayı kaçırdım. Şuan 2 ihtimal ile karşı karşıyayım.

1.İhtimal - Okumak
Babam özel üniversiteye gitmek istersem kararıma saygı duyacağını ve her türlü maddi desteği vereceğini söyledi. Eğer okumaya karar verirsem İstanbul Aydın Üniversitesi - Reklamcılık bölümünü yazacağım. Ücreti 18 küsür bin lira. Eğer okumaya karar verirsem gelecek için yaptığım planlar ertelenecek ve babama yüklü miktarda - her ne kadar masrafım olursa olsun yanımda olduğunu çekinmeden ödeyeceğini söylemiş olsa da - masraf çıkarmış olacağım. Bir yandan da İstanbul veya başka Büyükşehirlerden birinde yaşama olasılığım yükselecek.

2.İhtimal - Çalışmak
Eğer çalışmaya karar verirsem de babam her türlü desteği bulacağımı söyledi . Allaha şükür bir Tekstil işletmesi sahibiyiz. Okumaz çalışırsam babam istersem beni yanına alıp işleri beraber yürütmeyi ya da başka bir iş üzerine yoğunlaşmak istersem başka bir yerde temel alıp ilerde o alanda da kendi işimi kurabiliceğimizi söyledi.

Temel olarak - Okursam
1(Olumlu)- Elimde diplomam olacak.
2(Olumlu)- Büyükşehirde yaşama arzum gerçekleşmiş olacak.
3(Olumsuz)- Masrafım olacak
4(Olumsuz)- Elime kendi işimi yapıp planlarımı daha erken gerçekleştirme fırsatı geçmişken okuyup planlarım ertelenecek.

Okumazsam
1(Olumlu)- Kendi işimin sahibi olup planlarım daha erken gerçekleşir Allahın izniyle
2(Olumlu)- Masrafım olmayacak aksine birikimim olacak
3(Olumsuz)- Diplomam olmayacak ve üniversite yaşamını göremeyeceğim
4(Olumsuz)- Tekirdağ'da yaşayacağım

Fikirlerinizi almak istiyorum arkadaşlar buyrun konuşalım
6 yıl
2012 JETTA DİREKSİYON
Selamlar Jetta'nın 2012 modellerinde direksiyonun türü nedir ? Hidrolik mi elektronik mi, elektrohidrolik mi veya başka hangi teknolojidir ?
7 yıl
SİLİNSİN
Günaydın forumdaşlar. Bu minibüslerde cam tarafı boş olduğu halde koridor tarafına oturanlara ve biri bindiğinde ısrarla yer vermeyenlere siz de sinir oluyor musunuz ? özellikle yaşlı teyzeler bunlar. Daha az önce ben en ön ikili koltukta oturuyorum çocuklu bir bayan minibüse bindi. O teyze tam kapı girişinde oturuyordu ve ısrarla yer vermedi. Kendi toplumumuzu anlamakta güçlük çekiyorum artık
7 yıl
NEDİR BU MAGİRUS'UN HAVASI ?
İyi forumlar dostlar.
Gün içinde minibüsle dolaşan varsa beni daha iyi anlayacaktır. Bu magirus minibüsü kullanan şoförlerin özellikle de gençlerin sürekli ara gaz vermesinden siz de rahatsız olmuyor musunuz ? Nedir bu afra tafra neyin zevkidir bu anlamadım gitti
7 yıl
TRT DİYANETTEKİ GÖZ !!! [SS'Lİ]
Hepinize selamlar Baylar Bayanlar

Bugün televizyonda kanalları dolaşırken gözüme çarpan bir kaç kare oldu ve çekip sizinle paylaşmak istedim. Göstermek istediğim sembol TRT Diyanet logosunun hemen yanındaki göz işareti. Ve en son ss'tede programın logosu var . Bu adamlar bu kadar yakınımızda mı artık ?


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.