Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
17 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
202 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
[ÇÖZÜLDÜ] Net core include ile beraber where kullanımı

Merhabalar şöyle bir kodum var : https://prnt.sc/um451w bu haliyle problemsiz çalışıyor.


Fakat koduma where eklediğimde şu hale getirdiğimde https://prnt.sc/um45j2 yani comment ve replylerden confirmation == true olanları getirmesini istediğimde şöyle bir hata alıyorum


Hata resmi : https://prnt.sc/um45y1


Ben bu sorunu nasıl çözerim ?ÇÖZÜLDÜ


Problem efcore sürümünden kaynaklıymış dediğim şekil yazmak için yeni preview sürüm olan ef core 5 varmış bu sürümde yeni eklemişler böyle include içinde where yazmayı preview oldugundan daha kullanmadım onu doğru bulmadım.


böyle yazınca çözüldü sorun benim gibi düşük ef core 3.1 sürümlerinde bu tarz yazılmalıymış.Kod

Yığını:
public Blog GetBlogWithCategoryTagsAndCommentsWithReplies(int id)         {             var blog = _context.Blogs                        .Where(blog => blog.Id == id)                        .Include(blog => blog.Category)                        .Include(blog => blog.BlogTags)                        .ThenInclude(blogtag => blogtag.Tag)                        .Include(blog => blog.Comments)                        .ThenInclude(comment => comment.User)                        .Include(blog => blog.Comments)                        .ThenInclude(comment => comment.Replies)                        .ThenInclude(reply => reply.User)                        .FirstOrDefault();             blog.Comments = blog.Comments.Where(comment => comment.Confirmation == true).ToList();             foreach (var comment in blog.Comments)             {                 comment.Replies = comment.Replies.Where(reply => reply.Confirmation == true).ToList();             }             return blog;         }
2 yıl
Asp net core 2 farklı dbcontexte ait tablolar arası relationship
Merhabalar migration ile alakalı bir problemim var.Projemde aspnet core identity kullanıyorum.Yapmak istediğim şey user ile post arasında bire çok ilişki kurmak.Problem burada çıkıyor.
İki tane context oldugundan çıkarıyor galiba ama bilmiyorum.
Post entity : https://prnt.sc/ug1rja Yeni eklenenler parentid,user,userid
User entity : https://prnt.sc/ug1t0u yeni eklenen List<Post> Posts
Şimdi olaya geleyim benim contextlerim 2 tane ama database tek. Identitydbcontext ile normal database tabloların contexti farklı yani databasedeki normal tablolar ile identyi oluşturan contextler farklı 
Şöyle DBcontext : https://prnt.sc/ug1tbz
IdentityDbContext : https://prnt.sc/ug1thh
DB tablolarım şu şekilde : https://prnt.sc/ug1xa2
Ben şimdi dotnet ef migrations add UserPostUpdate --context MySite2Context --project "DataAccess" --startup-project "WebAPI" yazarak migration eklediğimde migrationu açıp bakıyorum ne oluşturmuş diye User diye tablo oluşturuyor kendisi buyrun oluşan migration : https://prnt.sc/ug1yj8 .Oluşturmaması gerek AspNetUsers tablosunu kullanmasını istiyorum ben. Bu şekil migration ekliyor Sonra ben bu migrationu şu hale getiriyorum elle https://prnt.sc/ug1yyk create table user kısmını tamamen siliyorum ve bu en altdaki yerde principaltable da user yazanı AspNetUsers yapıyorum databasedeki tablo ismiyle uyumlu olsun diye en üstdeki name: "FK_Posts_User_UserId",buna dokunmuyorum sonra bu migrationu update ettikten sonra login olamıyorum bozuluyor login olma olayı registerda çalışmıyor.apiye bağlanırken 500 hata kodu veriyor bunları yapmadan önce ama sorunsuz çalışıyor.

Bu migration olayları bozuyor ama bu user post olayınıda yapmam gerek. Ben bu işi nasıl yaparım ? Şimdi ben bunu tek contextde birleştirmeye kalktım bu sefer efentityrepositorybase kısmı bozuluyor çünkü identitydbcontexti inherit etmem gerek buda problem çıkarıyor.Bu efrepository =https://prnt.sc/ugpanx buda ef repositoryden inherit almış örnek kod :https://prnt.sc/ugpdc6

Güncelleme: İki farkli contexte ait tablolar arasi relationship olmuyormus benim bunu tek bir contexte tasimam lazim ve bu context dbcontextden degil idenditycontextden inherit edilmeli ve entity repository basede buna uygun olmali ben nasıl yapabilirim bunu
2 yıl
Vuejs route guard sorunum [ÇÖZÜLDÜ]
Arkadaşlar sorunu çözebildim vue grubuna girdim telegramda bunun sebebi şu imiş İlk router yükleniyor ardından vuex yüklendiği için senkron bir yapı oluşmuyor mecburen settimeout ile bunu düzeltiyoruz dediler

bende böyle :https://prnt.sc/u75rli sorunu çözdüm settimeoutda süre olarak en az ve sorunsuz çalışan süre 200 daha altında problem çıkarıyor.Merhaba vuejsde route guard yapıyorum ama düzgün çalışmıyor.
Şimdi olay şu kullanıcı login olunca eğer kullanıcı admin ise nav menüde admin panel gözüküyor ve ona tıklayıp admin/users sayfasına gidebiliyorum problemsiz.

Ama admin sayfasına gittikten sonra f5 basarsam veya nav menüden admin panel linkine basmadan elle admin/users yazarak gitmeye çalışırsam beni sokmuyor admin panele illa o admin panel yazan nav menüdeki router linkten girmem gerekiyor.

F5 çekince felan atmaması lazım çünkü ben zaten her f5 çekişte tokenle veri tabanına istek atıp stateyi kullanıcının bilgi ve rolleriyle dolduruyorum.


Kullanıcı login olduktan sonra :https://prnt.sc/u6r5to

Eğer kullanıcı giriş yapmışsa ve rolü admin ise admin panel gözüksün :https://prnt.sc/u6r6jk

Nav menüde admin panel gözüktü :https://prnt.sc/u6r68n

Routerda before enter kodum :https://prnt.sc/u6r7i7

Buda console nasıl geldiği :https://prnt.sc/u6r7ya

Yani her şey doğru çalışıyor true true geliyor ama işte nav menüdeki admin panele basıp gelirsem giriyor login olduktan sonra /admin/users yazarsam login sayfasına atıyor login olmamışım gibi davranıyor ve router link admin panelden admin sayfasına girdikten sonra f5 basarsam gene logine atıyor çok saçma bir sorun sebebi nedir ?
2 yıl
C# Generic class T nullable nasıl yapılıyor ?
NOT : Resimler konuda gözükmüyor anlamadım üstüne tıklayın kutuların açılıyor.

Merhaba web api ve vue kullanarak kendimi geliştirme,deneme maksatlı bir site yapıyorum olabildiğince araştırarak doğru şekilde ilerlemeye çalışıyorum.

Bir sorunum var daha doğrusu sorun değil gayet güzel çalışıyor ama genede daha düzgününü yazmak hedefim.Yukarıdaki resimdeki gibi bir classım var ben apide geri dönüş yaparken bu classı kullanıyorum şu makaleden gördüm uyguladım kendime göre ayarladım
http://www.borakasmer.com/net-core-ef-core-ve-dependency-injection-ile-uctan-uca-service-ve-business-katmani/

Şimdi benim yapmak istediğim şey şu apide her zaman geriye ben veri dönmüyorum yani o datayı doldurmama gerek yok sadece message,issucess ve errorsu doldurup dönüyorum bazen

Örnek :

Yukardaki resimde ben login register ve confirm email aksiyonlarında sadece hata varsa hata ve issuccess dönüyorum yani geriye bir data dönmüyorum yani o classları vermeme gerek yok ama boş geçmeme izin vermediğinden doldurdum böylede çalışıyor.
https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/csharp/programming-guide/generics/constraints-on-type-parameters

Şu makaledeki olayı denedim yani ServiceResponse <T> where T : class? bu şekil yaptım ama genede boş geçmeme izin vermedi bunu ben nasıl boş geçilebilir yapabilirim Nullable <T> felan ne biliyorsam denedim olmadı T den sonra ? işareti koydum olmadı.
2 yıl
Net Core Identity hakkında,gerçek hayat projelerinde yetkilendirme nasıl oluyor ?
Merhabalar net core identity kullanarak rol ekleme üye olma vs biliyorum fakat bunu daha ileriye taşımak için bir sorum var

Gerçek hayatta yetkilendirme 2-3 rol üzerinden mi ilerliyor yani admin rolü eklenip controllera erişimi direk Admin ile kısıtlayarak mı ilerleniyor editor rolü şu controllerlara erişir vs

yoksa bir rol oluşturulup ona yetki vererek mi yapılıyor mesela blog yönetimi için create update delete yetkilerinden istenilenler ayrı ayrı verilerek mi yapılıyor ?

Daha detaylı söyliyim admin rolü oluşturdun tüm crud yetkilerini verdin, editor rolü oluşturdun sadece blog create yetkisini verdin gibi

Hangi tarz yetkilendirmeyi öğrenmeliyim sizce şu tarz yapı kurmayı öğrenmelisin gibi fikir verebilcek var mı ?

Birde ben bu create update delete read için ayrı oluşturmayı araştırdım claimler üzerinden değil de policyler üzerinden yapın diyorlardı nedir bunun en doğru yolu bana bir fikir verebilcek var mı ?
2 yıl
Net Core Automapper kullanırken image uploadı nasıl yapılıyor?
Merhabalar automapper kullanmadan image uploadın nasıl yapıldığını biliyorum ama automapper kullanırken nasıl yapılacak bulamadım custom converter vs çıkıyor stackoverflowda ama pek açıklayıcı değildi.

Anlatmak istediğim şu

Automappersiz resim upload etme :Automapper kullanılmış haliŞimdi anlatmak istediğim şu automapper entity ve dtoyu eşleştiriyor ama ben resmi memory stream ile kaydetmem lazım kodu nasıl değiştirmem gerekiyor? Anlatabilmişimdir umarım.

Araştırdığımda bu çıkıyorhttps://forums.asp.net/t/2132377.aspx?AutoMapper+and+IFormFile ama ilk resimdeki kod gibi yapmış automapper kullanmadan , automapper varken şu memory stream olan kısmı nasıl yapıyoruz?
2 yıl
2016 Mercedes vs 1997 Şahin


Varmı yorumm
2 yıl
Other serves #TR1 #EUW1 ve Valorant ve LOL hakkında
merhaba arkadaşlar hem lol hemde valorant ile alakalı bir soru sorucam

bu valorant da suan tr ve west felan hepsi ortak sunucudamı yayın izliyorum #EUW felan var nicklerin sonunda TR De de açılcak sunucu diyolardı bana valorant çıkarsa nolcak ben west hesabımla drop düşürmeye çalışıyorum.


TR de oynayıp düşürenlerle oynayamıcam mı ?

bide bazılarıda bu #EUW felan olan kısmı değiştirmiş valorantdan mı değiştirmişler lolden mi
2 yıl
Sinerjiden PC toplama hk.
Merhaba asagidaki sistemi sinerjiden almayi dusunuyorum ama bir kac sorum varhttps://i.hizliresim.com/VQoy9n.png

Ryzen 5 1600 un yorumlarda 12nm oldugu yazilmis ama whatsappdan yetkiliye sordugumda amdden karisik geliyor cevabi aldim yakin zamanda sinerjiden bu islemciyi alan var mi?

12 mi 14 mu geliyor?
2 yıl
Galax ekran kartı ve kasa nasıldır ?
Merhaba arkadaşlar

Ekran kartı ve kasayı inceler misiniz amacım 3800-3900 4bine gelmeyecek hdd ve ssdsiz pc toplamak hdd var 2.5 onu takıcam.


Psulu kasa araştırıyorum o yüzden ama sertifika felan problemi oluyormuş bilgisizim PowerBoost önerende oldu

Şimdi Galaxın 1660 1 click OC var bide 1660 Super 1click oc var hangisini önerirsiniz ?

Site teknobiyotik başka önerieriniz varsa bu fiyat bandında yazabilirsiniz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle