Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Teğmen
29 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
59 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
geçen yıl
Yol Kusurlarının Yoğun Olduğu Bir Şehir İçin Lastik Tavsiyesi
arkadaşlar merhabalar. 205-50-17 ebatlarında lastik alacağım. yaşadığım yer bolu. burada yollar çok bozuk. parke taşından yollar var. çukur, yokuş ve engebe çok fazla. bu arazi şartlarına göre yol kusurlarını daha az hissedeceğim hangi lastik firmasını önerirsiniz? tabii hesaplı olması da önemli.
M
2 yıl
Exper testinde motor gücü ölçülemedi
merhaba arkadaşlar.

arabam 2005 model polo ve 186000'de. 1 hafta önce aracımın motor durumunu merak ettiğim için expere soktum. tekerlek üzerinden güç verilerek yapılan exper motor testinde motor gücü ölçülemedi. normalde test devam ederken bilgisayar ekranında "hp" ibaresi altında sayı sürekli artarak bir sonuç veriliyor. ancak benimkinde 3-4-5 arasında gitti geldi. daha sonra exper "abi sen motoru göster. hem tekleme var, ileride sıkıntısını yaşarsın, ölçüm bile yapamadık" dedi. daha sonra bir usta çağırdık, kontrol etti motoru. "beyaz duman var, detaylı bakmamız lazım" dedi. masrafını da 7-8 bin lira olur dedi. "şayet segman atmamız gerekirse de o da 2.5-3 bine mal olur" dedi. bu işlem için motoru açtıktan sonra da tamiri mecbur yapacaklarını söyledi. ben de arabamı aldım geldim. birkaç ustaya daha göstereceğim.

araba benim ilk aracım. daha önce kıyaslayabileceğim bir araba kullanmadım. normal, akıcı, gaz tepkimeleri güzel, bugüne kadar her işimi görmüş, uzun yola gidip gelmiş bir araba. yalnızca yokuşta çok boğulan ve çok yakan bir araç. ama bu denli masraf çıkaracak kadar düşük bir performans almıyordum araçtan. biraz bakındım, arızanın motor suyu ve motorun yağ yakmasıyla alakalı olabileceği yazılmış. segman atarak düzelebilir diyenler de olmuş.

sizlere sorum, segman atmak için motorun tamamen açılması gerekir mi? mutlaka pahalı bir tamir mi gerekiyor? normalde bu kadar para tutmaması lazım diye düşünüyorum.
M
2 yıl
Laptop için donanım yükseltme tavsiyeleri
arkadaşlar merhabalar.

mevcut bilgisayarımın özellikleri şu şekilde;öncelikle sormak istediğim, bu bilgisayarda donanım yükseltme yapabilir miyim? bilgisayar günlük rutinleri yaparken bile çok kasıyor. oldukça yavaş diyebilirim. oyun oynamıyorum, belki arada pes 19 (çok kasıyor şuan) oynarım. bunun dışında internette gezinmek ve film izlemek dışında bilgisayarımı kullanmıyorum. istediğim, bilgisayardaki takılmalar bitsin ve daha hızlı bir kullanım sağlasın.
bunun için de kurdaki ivme nedeniyle fiyatını uygun bulduğum için aldığım bu bilgisayarın ekran kartı, işlemci ve raminde yükseltme yapmak istiyorum. fiyat baremim yok, tüm önerilere açığım. bilgisayarım yükseltme yapılmaya uygunsa yükseltme için marka ve model önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler şimdiden.
M
6 yıl
Laptopum ani hareket yaptığımda kendiliğinden kapanıyor
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 1 haftadır birdenbire beliren bir sorunla karşı karşıyayım. Kucağımda veya düz bir zeminde tuttuğum laptopum, doğrulmaya çalıştığım anda veya bir başka noktaya taşımak istediğimde ansızın kapanıyor. Bu durumu, aynı anda hem şarj aleti; hem de adaptör kablosu takılıyken denedim, yine kapandı. Sadece adaptörden güç alacak şekilde kullanarak denediğimde de yine kapandı. Hareket ettirmediğim sürece bir sorun yok. Ancak en küçük bir doğrulmada bile kapanabiliyor.

Bu arada bilgisayarım bu ay 6. yıllık oldu. En son 5 ay evvel format attırdım ve ciddi bir ısınma sorunumuz var. Çok çabuk ısınıp kasılıyor. Pc fanını ise en son 1 yılı aşkın süre önce temizletmiştim.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.