Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
S

Çavuş
22 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
52 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
10 ay
ZYXEL VMG1312-B10D modem

Uzman arkadaşlardan bir bilgi isteyeceğim.


Bugün xxxx firmasının internetine geçiş yaptım (VDLS2). Haliyle internet bağlanır bağlanmaz ilk işim hız testi yapmak oldu. Aldığım maksimum rakam 35mbit olunca (hat 100mbit destekliyor) müşteri hizmetlerini aradım. Gelen cevap şu oldu "modeminizin 5ghz frekansı olmadığı için en fazla bu hızı alabilirsiniz". 2.4 ghz bir modem 100mbit hız alamıyor mu? Modemin üzerinde yazan 300mbps nedir?


Konunun uzmanları yardımcı olursa sevinirim. Yoksa aldığım gün interneti kapattırmış olacağım.

S
geçen yıl
CEPPORT adlı firmanın yaptığı (Adını siz koyun)

CEPPORT ile ilgili CİMER üzerinden yapmış olduğum suç duyurusu aşağıdaki gibidir;


Sayın Yetkili;


19.01.2019 tarihinde CEPPORT (MYS İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ) aldığım Pocophone F1 adlı telefonum kullanmaya başladığım günden itibaren hep problem çıkartmıştır. Yaşadığım sıkıntıların yazılımsal olduğu söylendiği için yaklaşık 6 aylık bir bekleme sonucunda yazılım güncellemesi yapmama rağmen telefonun sıkıntıları devam edince servise gönderdim. 12 günlük bir servis süresinden sonra ekranı değiştirip tarafıma tekrar gönderdiler. Şikayetlerimin devam etmesi ve taktıkları ekranın telefondan ayrılmasına istinaden tekrar servise götürdüğüm telefonum 23 gün boyunca tamir edilmeyip ısrarlı aramalarım sonucu 23. gün tamir oldu diyerek tarafıma teslim edilmiştir. 20 günlük servis süresini aştığı için firmayı aradığımda ve telefonun değişmesini talep ettiğimde aldığım yanıt "Mahkemeye verin. Zaten üretilmiyor para iadesi yaparız" olmuştur. Bende yasal haklarımı arayarak THH'ye konuyu bildirerek gereğinin yapılmasını rica ettim. Dört buçuk aylık bir bekleme sürecinden sonra karar lehime çıktı ve karar ile birlikte telefonu satıcı firmaya gönderdim. Yetkilisi olduğu söylenilen LALE hanım telefonun stoklarına bakacaklarını ve temin edince göndereceklerini söylediler. Yaklaşık 3*4 gün sonra tarafıma bir telefon gönderildi. Telefonun kutusunu alır almaz sonradan jelatinle kaplandığını anladığım için AnkaMall'de bulunan xiaomi mağazasına götürdüğümde oradaki çalışanlarda sonradan jelatinlendiğini dile getirdi. Akabinde necatibeydeki bir kaç telefoncuya daha gösterdim daha ellerine alır almaz jelatinin sonradan yapıldığını dile getirdiler. Bunun üzerine firmayı aradığımda yetkili LALE hanım "değişim telefonlarını böyle gönderiyoruz" diye söyledi. Bende bu duruma itiraz edince "tamam telefonu gönderin hiç açılmamış bir cihaz göndereceğiz" diyerek telefonu kapattı. Ben ilk gönderdikleri cihazı "açmışsınız ama" demeleri ihtimaline karşı videoya alıp öyle kargoladım. Yaklaşık 5 gün sonra hiç açılmamış cihaz göndereceğiz diyen şahıs LALE hanımın karşı ödemeli olarak gönderdiği cihaz benim videosunu çekerek gönderdiğim cihazın aynısı. Tek yaptıkları üzerindeki jelatini söküp yeniden jelatinlemişler. Akabinde farkettiğim bir nokta ise daha da vahim idi. Telefonun üzerinde ki İMEİ numarası benim mahkemeye verdiğim telefonun İMEİ numarasıydı. Yani benim değişim kararı çıkan telefonumu bana geri göndermişler. Ekte ki THH karar formu ile gönderdikleri telefonun kutusundaki İMEİ numaralarını karşılaştırabilirsiniz. Bu terbiyesizliğin üzerine yine telefon ederek neden böyle bir sahtekarlık yaptıklarını ve gerekeli yerlere şikayet edeceğimi, firmanın ciddi anlamda mali denetlemeden geçmesi için şikayette bulunacağımı söylediğimde ise aldığım yanıt "BİZİ TEHDİT Mİ EDİYORSUN SEN" oldu. Özetlemek gerekirse bu yaşadığım olay başlı başına NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKTAN başka bir şey değildir. Bu konuyla ilgili başta TİCARET BAKANLIĞI olmak üzere MALİYE BAKANLIĞI VE ADALET BAKANLIĞI'nında inceleme başlatmasını rica ederim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/5b/ce/17/5bce1734ceedfdb6c987144cf5898064.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/f9/3e/dd/f93eddce968b0b6fbb18f53a533decb3.jpeg&t=0&width=480&text=1Kısaca özetlersek;


1- Mahkeme kararındaki imei numarası olan telefonu bir güzel (onlar güzel sanıyor) jelatinleyip göndermek nedir?

2- Bunu farkedip açılmamış telefon gönderiyoruz diye ALICI ÖDEMELİ aynı telefonu jelatini değiştirip göndermek nedir?

3- Sizi her yere şikayet edeceğim dediğimde "tehdit mi ediyorsun" demek nedir? Bak tehdit etmedim şikayet ettim.


Bu firmadan alışveriş yapacak arkadaşlar yaşadığım tecrübeler ortada. 100-200 fazla verin adam gibi firmadan alışveriş yapın.


Dip not: Konu yanlış yerde ise affola gerekli yere taşırsanız sevinirim.


Sevgiler.

S
2 yıl
Polo Sky Spring 3'lü Valiz Seti 289 TL
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.