Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
22 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Ankaradan Antalyaya tatile gideceğim. Yol güzergahı hakkında yardımcı olurmusunuz?
Arkadaşlar bayram sonrası Ankaradan Antalyaya tatile gideceğim. Aracımda Ogs Hgs yok. O yüzden ücretli yol olmayan en güvenilir seyehat etmesi güzel olan güzergahı söyleyebilir misiniz? Antalya'da olimposa gideceğim.
5 yıl
Dsmart net iyileştirme çalışması diye internet kesiyor.
Arkadaşlat sizde de bu sorunu yaşayan var mı? Sabah saat 10 sularında bir anda İnternetim gitti. Aradığımda önce arıza kaydı oluşturdular. Daha sonra bölgesel iyileştirme çalışması oluğu için erişiminiz yok denildi. Sizde de var mı bu sorun?
5 yıl
Hukuk Hak. Tahminim (Çekiliş içerir)
Arkadaşlar bu sene mat ve geometri birleşti. Böylece Mat2 nin getirisi çok düşmüş oldu. Hesaplarıma göre eski sistemde 7-8k arası gelecek sıralamam 13620 geldi. Edebiyatında kolay olduğunu göz önüne alırsak bu sene edb a giren sayısallar çok öne geçti. Ama hukuk tercih etmeyecekler (Büyük çoğunluğu). Yani bende Hukuk sıralamaları 1-2 k ile 3-4 k arası değişecek. (10k olan yer 12k olacak.) Eğer bu tahminin tutarsa yorum yapanlar arasından çekilişle 3 kişiye yemek sepetinden 50 liralık yemek ısmarlıyorum. Yorum yapmanız yeterli. Fikrinizide belirtirsiniz
5 yıl
İngilizce Hukuk hakkında.
Arkadaşlae tm3 sıram 13620. Büyük ihtimalle yıldırım Beyazıt gelicek. %30 ingilizce. Sizce hukukta mesleki ingilizce ve almanca bilmenin faydası çok olur mu?
5 yıl
Tm3 tercih listeme bakabilir misiniz?
Y-TM3 13620

1 Ankara Hukuk (4.900)
2 Hacettepe Hukuk (7.580)
3 Gazi Hukuk (11.400)
4 Yıldırım Beyazıd Hukuk (15.000)
5 Çankaya Hukuk tam burslu (13.600)
6 Atılım Hukuk Tam burslu (16.500)
7 Ufuk Hukuk tam burslu (19.200)

Sizce hangisi gelir?
5 yıl
Üniversiteyi bırakıp tekrar hazırlanma hikayem.
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sınavın en zorlu sürecine bugün giriyoruz. Mezunlar biliyordur ki sınavın en stresli anı ne hazırlık süreci ne de sınav vaktidir. Asıl stres tercih zamanı oluyor. Bu stresinizi 1 nebze azaltmak ve hikayemi sizinle paylaşmak için size bunları yazıyorum.

Ben 2015 de liseden mezun oldum. Lise hayatımın ilk 3 senesi tam anlamıyla BOŞ geçti. Son sene çok yakın bir arkadaşım Boğaziçi İktisat kazandı ve benim dönüm noktam tam o andı. O yaptıyda ben neden yapamayım dedim. Aldım elime kitapları son sınıfta çalışmaya başladım. Deliler gibi çalıştım ne gecem ne gündüzüm kaldı. Ta ki ygs ye kadar. Ygs beklediğimden düşük geldi. 2015 ygs sonucum ygs5 40661. sıraydı. Bunyn verdiği üzüntüyle lysye çalışmadım. Mezuna kalmayı kafaya koydum ama asıl sebep üzüntü felan değilmiş. Bunlar tamamen bahaneymiş. Ben çalışmaya alışkın olmadığımdan yorulmuşum. Neyse Lys ye girdik. Y-Tm3 53440 geldi. Ve tercih yaptım. Hacettepe sosyolojiyi kazandım. İlk dönem denedim ama benimle hiç alakası olmayan bir bölüm ve gerçekten sevemiyordum bölümü. Baktım olacak gibi değil Gittim birsürü ygs kitabı aldım ve başladım çalışmaya. Ama 2015 deki gibi değil daha düzenli ama daha az çalışıyordum. En sonunda baktım olacak gibi değil okuldan ders almayı bıraktım. Bursum kesilmesin diye 1 2 ders aldum sadece. 2016 da puanım kırılacağı için girmedim sınava. Bu sene girdik. Ygs tekrar beklediğim gibi gelmedi ama bu sefer çalışmayı bırakmadım. 2017 ygs5 26502 geldi. Kendime inandım ve lys ye deli gibi çalıştım. Mat2 57 soru işaretledim. Edb dan 44.75 net coğ. 14.5 net geldi. Bakalım sonucu görücez tahminen 6-10k arası olacak Hacettepe ya da Gazi hukuk yazıcam. Size demem o ki çalışmayı bırakmayın. Pes etmeyin. Sırf 1 sene kaybetmemek için tüm hayatınızı ateşe atmayın. Bırakın bugün sonuç ne gelirse gelsin. İnanın bana düzenli çalışmayla çok daha iyilerini yapabilirsiniz. Yeter ki inanın. Soruları cevaplarım elimden geldiğince. Sağlıcakla kalın.
5 yıl
Sınav zordu gençler girin ispatı.
Ygs5 de 26502. oldum. Denemelerde ortalama 60 soru işaretliyordum. Ama zor denemeler limit gibi. Sınavda 57 soru işaretledim. Soruların çoğundan eminim yanlışım oek gelmez ama benim gibi ilk 20-30 k daki arkadaşlarım ortalama 50 soru işaretlemiş. Sorular vakit alıyordu. Tahminim 40 net civarında yığılma olacak. Yani aşırı basitti teog düzeyiydi felan hikaye bu forum hep böyle trollerle doluyor. Aşırı aşırı zor değildi ama ortanın üstüydü zorluk olarak. Umarım gerçekten çalışan herkes istediği başarıya ulaşır.
5 yıl
Limit Mat2 denemesi Hak.
Arkadaşlar elimde 15 li limit mat2 denemesi var. ilk 7 denemesini çözdüm ortalama netim 45-50/80 civarında. Ama deneme bana biraz değişik geldi pek sınava yakın değil gibi. Sizce nasıl deneme? Baz alınmalı mı sınav için daha mı zor daha mı kolay?
5 yıl
Hakan Özen'in açık ve toplu oy kullanması !! (ss eklendi)
Yorumlarınız neler?5 yıl
Mezuna kalmayı düşünenler mutlaka okuyun.
Bakın bu anlatacaklarım ibretliktir.

2015 de tm3 de 53440. oldum ve çok yoruldum mezuna kalamam diyerek Hacettepe Sosyoloji ye geldim. Şu an 2. sınıfım. Geçen sene derslere gelince bir baktım ben bu bölümü okuyamam okusamda çalışamam. Verimli olamadım. Adım ygs lys kitaplarını başladım çalışmaya. Geçen sene puanım kırılıyordu. O yüzden bu sene girdim sınava. Ygs5 de 26502. ci yim ve Ankara Hukuk için neredeyse hiçbir eksiğim yok. Ama geçen 3 yılı bana sorun. Mezunken evde oturuyorsunuz belki dershaneye gidiyorsunuz ama hem üniye gidip hem sınava hazırlanmak varya... Partiler olur gidemezsin, geziler olur yurtta oturup mat2 kasarsın. Beytepe gibi bir kampüste kütüphaneden çıkamazsın hemde 2 sene boyunca.

Uzun lafın kısası, sırf mezuna kalmamak için istemediğiniz yerleri yazmayın. Gerekirse 1 sene mezuna kalın ama istemediğiniz yere kesinlikle gitmeyin.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle