Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
11 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
1458 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 ay
Animus Projesi faaliyetlerini sonlandırıyor
Animus Projesi faaliyetlerini sonlandırıyorhttps://animusprojesi.com ve Discord sunucuları üzerinden yaptıkları duyuruyla faaliyetlerini sonlandırma kararı aldıklarını duyurdular. Beğenin beğenmeyin, onlarca oyunu özenlice çevirmişlerdi. Yazık oldu.

Alıntı

metni:
Yedi yıllık maceramızın sonuna geldik. Animus Projesi olarak faaliyetlerimizi sonlandırıyoruz.Tüm Animus Projesi ekibi adına şimdiye kadarki projelerimizde maddi ve manevi desteğini eksik etmeyen herkese çok teşekkürler. Sayenizde çok güzel işlere imza atıp Türk oyuncu topluluğuna elimizden geleni kazandırmış olduk. Maddi destekleriniz olmasa ne böyle bir ekip toplayabilir ne de bunu sürekli şekilde ve büyüyerek gerçekleştirebilirdik.Hâlâ oyun oynayıp çeviri yapmayı seviyoruz lakin yedi yıl önce bu işe elinde bolca zamanla başlayan insanlar değiliz artık. Çoğumuz okulunu bitirdi, işe girdi ve hatta evlenip çoluk çocuğa karıştı; kimimiz başka ülkelerde çalışıyor. Hâliyle odaklarımız bir hayli değişti ve kısıtlı zamanımız başka işlerle dolmaya başladı. Hâlihazırda önde gelen oyun çeviri şirketlerinde çalışan kişiler olarak da Animus Projesi ile başarmak istediklerimizi gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Bu tatmini yaşadıktan sonra bir yerde bırakmamız gerekiyordu zaten, ana projelerimizin bitmesiyle önümüze güzel bir fırsat çıktı.Bugün itibariyle yeni abonelik alımını kapatıyoruz. Önümüzdeki bir aylık süreçte kapanma ile ilgili işlemleri tamamlayıp yaz başına her şeyi yetiştirmeyi planlıyoruz. Yine aynı süreçte ekip içinde çeviri için kullandığımız kaynakları da sizlerle paylaşacağız.Sayenizde çok güzel işlere imza atıp Türk oyuncu topluluğuna elimizden geleni kazandırmış olduk. Maddi destekleriniz olmasa ne böyle bir ekip toplayabilir ne de bunu sürekli şekilde ve büyüyerek gerçekleştirebilirdik. Son yedi senede yolumuz kesiştiği; bu işleri başarmamıza yardımcı olan 100’ün üstünde ekip üyesine, 10.000’in üstünde aboneye ve desteklerini eksik etmeyen herkese tekrar çok teşekkürler <3Abonelikler ne olacak? – Abonelik alımını bugün itibariyle kapatıyoruz. Yıllık abonelerin kalan günleri içinse Haziran başında geri ödeme yapacağız.Peki ya kalan projeler? – Çevirisi devam eden son projemiz de bitti zaten, ufak DLCleri kaldı. Testteki projelere ise hızlıca son hâllerini verip sonlandıracağız. – Sürekli güncelleme alan oyunların çevirilerini güncellemeye devam edeceğiz.Abonelik olmayacaksa içeriklere nasıl erişeceğiz? – Tüm içerikleri bu bir aylık süreç sonunda herkesin her yerden ulaşabileceği bir formata sokacağız. Merak etmeyin, hiçbir şey kaybolmayacak.Kurulu yamalarda sorun yaşar mıyız? – Kapınıza gelip Animus Projesi adına yama kurmak veya kaldırmak isteyenlere itibar etmediğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız
2 yıl
Kayıp telefonun sahibini bulma sorunu

Arkadaşlar merhaba, dün bir telefon buldum. Samsung J7 Prime. Stock rom kurulu üzerinde. Telefon bulduğumda kapalıydı, eve getirdim şarja taktım sim kart pin istedi o yüzden sim kart işi yaş. Gittiğim mağazalar da yardımcı olamayız dediler. Maksadım numaranın sahibinin bulunmasıydı ama hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını söylediler. Polise neden gitmedin diyen olursa, annem babam polis ve orada dönen itliklerden de haberimiz oluyor. Uzun lafın kısası kimseye güvenemedim diyelim.


Dedim o zaman iş başa düştü. Sim kartı çıkarıp telefonu açtım gel gelelim bu sefer de karşıma desen kilidi çıktı. Desen kilidini geçebilsem rehberden falan birine ulaşabilirim diye düşünüyordum ama o iş de yattı.


ADB üzerinden gesture keyi silmek için uğraştım ama "adb shell" kodunu girince "error: closed" hatası aldım sürekli. Dedim twrp yükleyeyim, oradan dosya yöneticisini kullanır elle silerim. TWRP de kuramadım, odin ile .tar dosyasını atarken hep fail yedim. Bu arada bunu "download mode" ile yaptım. Ne yaparsam yapayım TWRP de yükleyemedim.


Sonuç olarak içerisindeki dosyaları patlatmadan bu cihazın desen kilidini aşmam gerek. Belki sahibinin içerisinde önemli dosyaları vardır falan yazık olmasın. Eğer desen kilidini aşabilirsem içerisindeki numaralardan sahibine ulaşabilirim diye düşünüyorum.


Yardımcı olmak isteyenlere de şimdiden teşekkürler :)

2 yıl
W7 - W10 geçeceğim, tavsiyelere ihtiyacım var.

Arkadaşlar merhaba. Azılı bir W7 kullanıcısıyım. Tasarım işleriyle uğraştığım için "MECBUREN" W10'a geçmek zorundayım. Adobe sağolsun artık W7 desteklemiyor. Bir süre W7-W10 çift sistem olarak kullandım ama bu da yorucu olmaya başladı. Bir süre tek sistem W10 deneyeceğim, ısınamazsam mecbur W7. Sonra da W7 ölünce Linux kullanırım herhalde. W10 o derece nefret ettiriyor kendinden.


Bir süre W10 denemek istiyorum. Ama mümkün olduğunca W7'ye yakın bir tecrübe istiyorum.


Şimdiye kadar toplamda 4 defa W10 kullanma girişimim oldu. Biri hariç hepsinde teamOS üzerinden indirdiğim isoları kullandım.


İlkin pcyi aldığımda içinde yüklü geldi. Monitörüm 144hz olduğu için klasik olarak hz ayarını yapmak için masaüstü sağ tık, ekran çözünürlüğü diye ilerlerken gelişmiş seçenekler kısmının olmadığını gördüm.

Yani yıllardır yeri değişmeyen şeyin yeri değiştirilmişti. "Dalga mı geçiyorsunuz lan?" diyerek anında silip W7 yükledim.


Daha sonra Forza oynamak için yükledim, salak virüs şeysi yüzünden sildim.


Üçüncü denemem de aynı şekilde sonlandı.


Dördüncü denememde nedense ani donmalar yaşıyordum. 3-5 saniye kilitleniyordu bilgisayar, dayanamadım sildim.Şimdiiii, gelelim derdime.


Metro arayüzünden nefret ediyorum, bilgisayarın kullanıcısı ben miyim sistemin kendi mi gibi ikilemlerden nefret ediyorum. Defender, virüs tarama zımbırtısı, kafasına göre arkaplanda işlem yapması, güncelleme indirmesi konuları beni İFRİT ediyor. Cidden kodlayanını bulup ağzını ayaklasım geliyor. PC'nin bana "kankacım sen malsın bak bu böyle olacak, hadi git bi nefes al az ben kullanayım" triplerine girmesini istemiyorum. Resmen çıldırtıyor beni.


Classic sheell ile başlat şeysini ve metro arayüzünü nasıl atlatacağımı buldum. Ama geri kalan kısım hakkında bir fikrim yok. Bir kısım diyor ki enterprise sürümünü kullan, bloatware yok, temiz sistem. Ama onun da en güncel hali nedir ne değildir bilmiyorum.


Önerilerinize, yardımlarınıza açığım. Şimdiden teşekkürler.

2 yıl
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
Dokular tamamlandı, videolara başlandı. Ocak dönemi final dönemim, şu an için bazı texturelarda kayıt yapamıyorum. Çevirileri tamamlanmış olsa da istenilen formata sokabilmiş değilim. Bu sorun üzerinde çalışıyorum. Şubat ayında yama çıkış yapmış olacak. Daha önce de söylediğim gibi, bu tamamen keyfi bir proje. Neden erken neden geç demeyin. Öncelik vermem gereken şeyler var.WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
WATCH_DOGS | Türkçe Doku Çalışması | Dokular Tamamlandı - Videolar Sorunlu [ASKIDA]
2 yıl
TEMMUZDAN BERİDİR ÇÖZÜLEMEYEN KOPMA SORUNU
Güncelleme:
TEMMUZDAN BERİDİR ÇÖZÜLEMEYEN KOPMA SORUNU

Buyrun. Son durum. Kopma sayısı 800'ü aştı. İnternet ip düşmesi sorunları daha buraya yansımıyor. Bi tık fazlası kadar da onlar var. Mükemmel hizmet devam ediyor. Teşekkürler türknet.


Yeni sisteme mi geçtiler ne yaptılar, önceki kayıtlar da kayıp.
TEMMUZDAN BERİDİR ÇÖZÜLEMEYEN KOPMA SORUNU
Temmuz başında Superonline VDSL aboneliğinden Turknet VDSL aboneliğine geçtim. İki kurumun da bulunduğum yerde altyapısı yok. İkisi de TTNET altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Buraya kadar bir sorun yok.


Superonline kullanırken günde 3-5 kopma yaşadığım oluyordu. Bazen sapıtıp 10-15 olduğu da oluyordu, ama nadir. 24 mbps kullanıyordum. Turknete geçerken dedim ki, bakın böyle böyle bir kopma problemim var. Bunu sizde de yaşayacaksam geçmemin bir manası yok. Bana dediler ki, olur mu efendim gerekirse saha dolabına müdahale ettiririz, hallederiz, süperiz uçarız kaçarız dediler. Aynı şehirde 4 farklı arkadaşım daha kullanıyor Turknet, başka şehirlerde 5-6 arkadaşım daha kullanıyor, sorun yaşamıyorlar. Dedim demek ki bişiler yapıyor bu adamlar, peki.

Temmuz başında geçişim yapıldı. Geçtim geçeli çok afedersiniz ama kıçı başı ayrı oynuyor internetin. Superonline'a modemi teslim ettikten sonra yeni modem aldım. Sadece Turknet bağlantısı ile kullandım. 23 Temmuz - 8 Ağustos arası modem tamamen kapalıydı, evde değildim. Evden ayrılırken 120-130 civarlarında bir yeniden bağlanma sayım vardı, yani temmuz başından 23 Temmuz'a kadar. Şu an ise, 8-10 Ağustos arası, 200 küsürü geçtim. Yani toplamda 90'dan fazla kopma yaşadım.

TEMMUZDAN BERİDİR ÇÖZÜLEMEYEN KOPMA SORUNU

Şöyle bir durum daha var. Eğer DSL sinyali kesilmezse, ne modeme ne de Turknet sistemlerine kopma olarak yansımıyor. Ama modemin ipsi düştüğü için DSL sinyalim olsa dahi internetim kopuyor.

Saha dolabı evime aşırı yakın. Görseli bırakacağım.

TEMMUZDAN BERİDİR ÇÖZÜLEMEYEN KOPMA SORUNU

TEMMUZDAN BERİDİR ÇÖZÜLEMEYEN KOPMA SORUNU


Şuradan şuraya ne oluyor da kopma yaşanıyor? Markette olsun sağda solda esnaf olsun kime sorsam internet kopmalarından şikayetçi. Herkes farklı bir internet sağlayıcısı kullanıyor.

Şimdi bakın, bu olay Turknet ile alakalı değil, orası belli. AMA BANANE!? Sen bana hizmet sağlayacaksan sağlayacaksın. Ciddi söylüyorum azılı Türknet düşmanı olacağım az kaldı. Gidip kablolarını da keserim saha dolaplarını da yakarım, sizin yüzünüzden 2 gündür bir dosya upload edemedim. Daha bi de daha önceki destek talebimi, 8 saattir kopma yaşamıyorsunuz diyerek kapatmışsınız.

Arkadaşım siz ciddi misiniz? Neyin amatörlüğü bu? 2-3 gün hatta 1 hafta denemeden, 8 saattir sorun yok diye destek talebini kapatmak nedir? Tekrar eve ekip falan mı göndereceksiniz şimdi?------EDİT--------

Evet tahmin ettiğim gibi diyorlar ki eve ekip gönderelim


quote:

09.08.2020 14:48
Telekom Sistem Mesajı
Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi
Arıza Bildirim Tarihi : 08-08-2020 19:01:19
Görev : OTOMATİK ARIZA TESPİT
Görev Bildirim Zamanı : 09-08-2020 11:36:00
Arıza ID :2020080900074870625
Ekip Tipi Açıklama : Sistem Kontrol(Arıza Tespit Uyg.)
İş Emri ID : 2020080900170058510
Geçen Süre Tipi :TurkTelekom


quote:

10.08.2020 13:35
Telekom Sistem Mesajı
Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi
Arıza Bildirim Tarihi : 08-08-2020 19:01:19
Görev : ISLAH
Görev Bildirim Zamanı : 09-08-2020 11:36:00
Arıza ID :2020080900074870625
Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı
Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi
İş Emri ID : 2020080900170057705
İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir
Log : HATTIN KONTROLÜ YAPILMIŞTIR - ARIZA TESPİT EDİLMEMİŞTİR
İşlem Sonuç Kodu : TT / MÜŞTERİ KAYNAKLI ARIZA YOK
İşlem Sonuç Grubu : TT / Müşteri Kaynaklı Arıza Yok
Geçen Süre Tipi :TurkTelekom
quote:

12.08.2020 09:32
Arıza Kaydı Teknik Durum Bilgileri
Arıza kaydı kapatıldığında Teknik Durum Bilgileri
Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : 35M/32K.PRF|3M/32K.PRF
Upload Çıkış Gücü : 7.2
Download Çıkış Gücü : 14.5
Upload Kapasite Hızı : 19503 kbps
Download Kapasite Hızı : 62895 kbps
Upload Mevcut Hızı : 3070 kbps
Download Mevcut Hızı : 35833 kbps
Upload Noise Margin : 24.2 dB
Upload Attenuation : 29.8 dB
Download Noise Margin : 17.9 dB
DownloadAttenuation : 17.1 dB


quote:

ben Barış S. Arızanız ile ilgili bilgi aktarmak adına sistemde kayıtlı numaranızdan aradım fakat yanıt alamadım. Arızanız ile ilgili Türk Telekom ekipleri hattınızı, ankastre kutusuna kadar sağlama aldıklarını ve sorunun iç tesisatınızdan kaynaklı olduğunu bana ilettiler. Bunun için bina girişindeki ankastre kutusundan itibaren daire içerisindeki kabloları, cihazları, bağlantı noktalarını bir elektrikçi yardımı ile kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz biz bu kontrol için özel bir ekip yönlendirebiliriz. Göndereceğimiz ekip tüm bu noktaları kontrol ederek, arızanızın giderilmesi için gerekli işlemleri yapar. Bu hizmetimizin 99 TL’lik bir karşılığı bulunmaktadır. Bu ücret bir sonraki faturanıza tek seferde yansıyacaktır. Ayrıca iç tesisatta herhangi bir sorun tespit edilemezse size hiçbir ücret yansımaz. Cihaz arızası, ekstra kablo (metresi 4,5 TL) ihtiyacı gibi durumlarda ekstra ücretler çıkabilir. Gelen ekibimiz bunun bilgisini mutlaka sizinle paylaşır. Ek olarak gelen ekiplerimiz sıva altı arızanız var ise buna müdahale edememektedir. Bu hizmetimizden yararlanmak isterseniz; kaydı tekrar açarak talebinizi içeren notu bizimle paylaşabilirsiniz. İyi günler diliyorum.
TEMMUZDAN BERİDİR ÇÖZÜLEMEYEN KOPMA SORUNU
2 yıl
TÜRKNET ADI ALTINDA DOLANDIRICILIK ŞÜPHESİ

0216 205 08 97 diye bir numaradan arandım az önce. Ad soyad bilgilerim vardı. Türknetli olduğumu biliyorlardı. Ama gel gelelim arıza kaydımı vs göremiyorlardı. Bir kadın konuşuyordu telefonda.

Neymiş devlet yeni bişiler şettirmişmiş, internet hizmeti bişilerden dolayı tv hizmeti olarak geçecekmişmiş, bundan sonra 2 farklı faturam olacakmışmış, biri televizyon biri internetmiş. TV 50 TL, internet 39 TL'ymiş bilmem ne de bilmem ne. Hatta diyor ki, pandemi dolayısıyla ekipler evimde fazla durmamışmış, sadece internet bağlantısını yapmış çıkmışlarmışmış, tv hizmetim kurulamamışmış, külliyen yalan. Direkt geçiş yapıldı, evime ekip falan gelmedi.

Zaten arıza kaydımı bilmemesinden kıllandım, dedim ki bu yasa mıdır ne zıkkımdır ne zaman yürürlüğe koyulduysa, benim anlaşmam 1 ay önce başladı zaten, benimle alakası olmaması gerekiyor, benim anlaşmam neyse ben ondan sorumluyumdur başkasından değil vs vs diyordum. ÇAT, telefonu suratıma kapattılar. Aman dikkat edin. Bana direkt dolandırıcılık girişimi olarak geldi.

Aksi bir durum varsa konuyu silerim, ha yok değilse konuyu öne çıkaralım, bir sürü Türknet kullanan insan var.
Ekleme: Konuyu Türknet alt forumuna açmıştım ama oradan insanlara pek ulaşamayacağını düşündüğüm için buraya da açmaya karar verdim.


orj konu: https://forum.donanimhaber.com/turknet-adi-altinda-dolandiricilik-suphesi--144664490

2 yıl
TÜRKNET ADI ALTINDA DOLANDIRICILIK ŞÜPHESİ
0216 205 08 97 diye bir numaradan arandım az önce. Ad soyad bilgilerim vardı. Türknetli olduğumu biliyorlardı. Ama gel gelelim arıza kaydımı vs göremiyorlardı. Bir kadın konuşuyordu telefonda.


Neymiş devlet yeni bişiler şettirmişmiş, internet hizmeti bişilerden dolayı tv hizmeti olarak geçecekmişmiş, bundan sonra 2 farklı faturam olacakmışmış, biri televizyon biri internetmiş. TV 50 TL, internet 39 TL'ymiş bilmem ne de bilmem ne. Hatta diyor ki, pandemi dolayısıyla ekipler evimde fazla durmamışmış, sadece internet bağlantısını yapmış çıkmışlarmışmış, tv hizmetim kurulamamışmış, külliyen yalan. Direkt geçiş yapıldı, evime ekip falan gelmedi.

Zaten arıza kaydımı bilmemesinden kıllandım, dedim ki bu yasa mıdır ne zıkkımdır ne zaman yürürlüğe koyulduysa, benim anlaşmam 1 ay önce başladı zaten, benimle alakası olmaması gerekiyor, benim anlaşmam neyse ben ondan sorumluyumdur başkasından değil vs vs diyordum. ÇAT, telefonu suratıma kapattılar. Aman dikkat edin. Bana direkt dolandırıcılık girişimi olarak geldi.

Aksi bir durum varsa konuyu silerim, ha yok değilse konuyu öne çıkaralım, bir sürü Türknet kullanan insan var.
4 yıl
ONE BLADE REKLAMINDAN GINA GELENLER İÇİN
u block kullanmama rağmen güzel gizlemişler az daha kafayı kırıyordum.

ONE BLADE REKLAMINDAN GINA GELENLER İÇİN

şu kırmızılı alana tıklayıp arkada oynayan reklam zımbırtısını görünür hale getiriyoruz ardından da artık hangi reklam engelleyiciyi kullanıyorsak ister sağ tıklayıp öge engelle diyoruz ister embed youtube zımbırtısını süzgeçlere ekliyoruz.

hadi geçmiş olsun.
4 yıl
Atatürk'ü şeytan, Anıtkabir'i masraf olarak nitelendirmek
4 yıl
Irak televizyonunda Laiklik ve Atatürk konuşması
Link:
https://streamable.com/abi9i


quote:

"laiklik ve atatürk" karşıtlarının iyi seyredip idrak etmesi gereken tartışma.
önce izleyelim.

bakın, bu insanlar yıllarca saddam hüseyin tarafından yönetildi, sonra sözde demokrasi getiren abd tarafından.
şimdi hala karışıklar ve kurtuluşu atatürk'ün kurduğu cumhuriyet ve laik düzende arıyorlar, atatürk'ün sisteminin ülkelerinde olmasını arzuluyorlar.

peki biz ne yapıyoruz?
halihazırda ulu önder'in kurduğu sistemi 16 yıldır sistematik bir şekilde yıkıyoruz.

dilerim sonumuz ırak gibi olmaz.

altay horda


ekşide gördüm paylaşayım dedim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle