Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
29 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
359147 Gün Cezalı
356575 gün 2 s. 38 dk.
Gönderiler Hakkında
11 yıl
3 ŞEY YAPAN TABLET
Arkadaşlar, 3 adet işlevi sorunsuz olarak gerçekleştiren bir tablet arıyorum ancak aradım taradım net bir fikir elde edemedim.

1- Dizi sitelerine girip dizi izlenebilmesi (her flash player'ı olan bunu yapamıyor sanırım)
2- Görüntülü konuşma (Tango, Skype vb)
3- Facebook ve internet kullanımı


Tablet annem için olacak ve asıl amacı bizimle görüntülü konuşma yapmak (torunu oldu onu görmek istiyor). bu konuda bazı tabletlerde ses azlığı haricinde çok sıkıntı yok sanırım.

Ama internetten kuzey güney, muhteşem yüzyıl gibi türk dizilerini takip ediyor. bunlara da mutlaka ulaşması gerek (Tabletlerde sorunsuz çalışan bir site de önerebilirseniz çok mutlu olurum)

Fiyat olarak ne kadar ekonomik o kadar iyi, şu Piranha'lar Dark'lar ile mümkünse onlardan almak isterim. Ancak sorunlu tabletlerse bütçeyi 300-400'den 700-800'e kadar bile çıkarabiliriz.

Bu 3 şeyi yapabilen ve çok sorun çıkarmayacak tablet önerebilir misiniz?
11 yıl
Yeni Taktik: EDS ve Dörtlüler
Birkac kere söyle bir olaya rastladım, eds'li bir ışıktan kırmızıda gecen araç tam o esnada dörtlüleri çalıştırıyor, sonrasında da söndürüyor. EDS fotoyu çekince sanki acil bir durum varmış havası veriyor. Bildigim kadarıyla EDS cezayı gönderir ama acaba acil bir durum diye sonradan yorumlayıp gondermedikleri de mı oluyor?
16 yıl
KLİMA ÖNEREBİLİR MİSİNİZ?-Hangi marka alsam?

En fazla 1.100 - 1.200 YTL'lik bütçeye 12.000 btu'luk klima önerebilir misiniz?
Bir süre önce klima almaya karar verdik, öncelikle 9000 btu'nun yeteceğini düşünmüştüm, ama buralarda okuduğum kadarıyla 20 metrekre'den biraz büyük salonumuza 12.000 btu'nun yeteceğini düşünüyorum artık.

Önceleri 700 YTL civarında olan bütçeyle Vestel, Beko, Arçelik gibi markalar üzerinde yoğunlaşmıştım, ancak pek tavsiye edilmiyor sanırım. Bütçeyi en fazla 1.200 YTL olabilecek şekilde planladık.

Kısa kısa bilgiler ve beklentilerimi de yazayım, olabilecek en uygun klimayı tavsiyeleriniz yardımıyla artık almayı düşünüyorum. Bunlara göre hangi marka ve hangi model almalıyım sizce? Şimdiden teşekkürler.
Şehir: İzmir (şehir içi değil)

En fazla 1.100 veya 1.200 YTL

12.000 btu

Öncelikli amaç soğutma ama kışın çok soğuk olmamasına karşın ısıtma özelliğini de kullanacağız.

Enerji tüketimi fazla olmazsa çok iyi olur (A sınıfı olma ihtimali yok mu acaba bu fiyat aralığına?) Günde tahmini 8 - 10 saat kullanacağız.

Servis sıkıntısı da olmazsa iyi olur - kötü servis sayesinde klimadan soğumayalım
Aslında bu istediğim özelliklerle bu fiyata klima olmayabileceğini biliyorum ama işte en yakınını almak isterim.

Bir de soğutma sistemleriyle ilgili yeni bölüm hayırlı olsun diyeyim
16 yıl
Hangi İşletim Sistemi?

Hemen konuya gireyim; annemin politik hiçbir amaç gütmeyen, sadece yardıma ihtiyacı olanlara yardım amaçlı, kendi çabalarıyla ve bazen de yardımlarla faaliyet gösteren bir derneği var.

Bu sıralar e-dernek olayları vs yüzünden internet yoluyla yapmaları gereken işleri de olmaya başladı. Belediye başkanı da bir laptop hediye etmiş, ancak dernektekilerin hiçbirinin bilgisayarla alakaları olmadığından bana getirdiler, bize öğret diye... Sorunum ise buradan itibaren başlıyor...

Laptopta Linux yüklü (SUSE 9.1, İngilizce) ama ben pek Linux'ten anlamıyorum, derneğin teknik desteği de ben olacağım için Windows kurmak daha mantıklı, ayrıca Office de olması lazım.

Ama benim evde kullandığım orjinal Windows bile crack'li, bilemiyorum nasıl oldu, benden önce başka biri yüklemiş sanırım.

Şimdi benim çekincem BSA (kopya yazılımı önleme amaçlı çalışıyorlar) ile ilgili, Windows kursam cracklemem gerekecek, orjinal alacak kadar bol bütçesi yok derneğin, o parayla öğrencilere çocuklara evsizlere falan biraz daha yardım edebilirler.

Şimdi ne yapmalıyım;

1- Yükle Windows'u crackle, bir sorun olmaz... Ayrıca Office de yükleyeceğim. (Battı balık yan gider)
2- Yeni ve Türkçe bir Linux yükle - Pardus mesela. (Bu arada şimdiki Linux'de OpenOffice var ama pek de güzel değil, bir iki dosya denedim, hatalı açıyor.)

Ayrıca BSA kontrole gelmeden bir süre önce uyarı yapıyor mu? (Saçma ama yine de sorayım dedim)

Yardım eden, yorumda bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
16 yıl
Dünyanın En Hızlı Otomobil(!)i Acabion (Bir Acayip)
Ulaşımın önümüzdeki yıllarda hangi araçlarla sağlanacağını gösteren konseptler her zaman ilgi çekmiştir fakat artık konseptlerin üretime geçme vakti geldi.

700 beygir gücündeki Acabion saatte 550 kilometre hıza ulaşabiliyor.

2007 - 2011 yılları arasında 26 adet üretilecek olan Acabion'un fiyatı 4 milyon YTL. (Çok mu abartmışlar ne, internetten baktığım başka başka yerlerde farklı fiyatlar var)
Dünyanın en hızlı otomobili denildiği zaman akla Bugatti Veyron geliyor. 16 silindiri ve 4 turbolu motoru ile 1001 beygir güç üreten Veyron saatte 407 km. hıza ulaşabiliyor.

Ne bir uçak, ne bir otomobil, ne de bir motosiklet. Onu tanımlamak için "motosiklet boyutlarında, uçak kadar hızlı gidebilen motosiklet" cümlesi kurulabilir. Çünkü genlerinde üç farklı ulaşım aracının özelliklerini taşıyan Acabion tamamen uçaktan esinlenilere geliştirilmiş. (Anlamadım şimdi, bir hepsi var diyor, bir sadece uçak diyor)İtalyan dizaynına sahip, Alman otomotiv deneyimiyle geliştirilmiş, Amerikan drag ve tarış ekipmanlarıyla donatılmış, Japon motorundan güç alan, İsviçre'de üretimi gerçekleştirilen, ayrıca Formula 1 ve havacılık üretim standartlarına sahip olan Acabion (Bismillahirrahmanirrahim, işler iyice karışıyor, dur bakalım) şu anda dünyanın en hızlı kara vasıtası ünvanına sahip. (Evet, en hızlıymış burasını anlayabildik çok şükür)
Efsane motosiklet modellerinden Suzuki Hayabusa'nın 1.3 litrelik motoru, turbo dahil olmak üzere, modifiye edilmiş. Bunun sonucunda gücü 700 beygire ulaşmış.

Ağırlığı 370 kg. olan Acabion'un son hızı saatte 650 km. Fakat yol güvenliği için aracın maksimum hızı saatte 550 km. için sınırlandırılmış. (550 km.'de gayet güvenli yani)

Ayrıca düşük hızlarda ve park manevralarında kullanılmak üzere 2 adet elektrik motoru eklenmiş araca.

Ayrıca Acabion, küçük motor hacmi ve elektrik motoru sayesinde B segmentteki bir otomobilin üçte birinden daha az karbondioksit emisyonuna sahip. Hem de bu değeri saatte 180 km. hızla giderken sağlayabiliyor (Vaaaaaay).Bugatti Veyron 200 - 300 km/s hızlanmasını 10.8 saniyede gerçekleştirirken Acabion'da bu ara hızlanma sadece 5 saniye sürüyor. (E anladık, araç hızlı)Yakıt tüketimi ise 100 kilometrede sadece 2.5 litre! (LPG'ye gerek yok demek ki)- 2 kişilik oturma kapasitesi
- 225 lt bagaj hacmi
- Tamamen karbon - fiberden üretilmiş
- 6 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzıman (Buyur?!?)
- 550 ve 700 beygirlik iki seçenek

Ayrıca gelen bilgilere göre, aracın bir de yarış versiyonu üretilecekmiş. (Bunlar ne acaba?)


Hürriyet Gazetesinin Otoyaşam ekinden seçerek yazdım, parantez içinde yazılanları kendim uydurdum, resimleri http://www.acabion.com/'dan çaldım.


Edit: http://www.youtube.com/watch?v=DliSmsII23o

Bu videoyu da izleyiverin, kısacık, gerçi sesini duymak da yeterli sanki...

16 yıl
Tek Başına Otobüsle Balıkçıya Giden Kedi

Dünkü gazetede haberi görünce çok güldüm, yazayım dedim

Tek başına otobüsle balıkçıya gidiyorİngiltere’nin Wolverhampton kentinde yaşayan bir Van kedisinin, balıkçı restoranının yakınlarına gitmek için haftada birkaç kez sabah otobüse binip bir durak sonra indiği öne sürüldü.

Ünlü şair T.S. Eliot’un ’Tuhaf Kedi’ şiirinden esinlenerek Macavity adı verilen kedi, ilk kez Ocak ayında şoförlerin dikkatini çekti. Düzenli olarak aynı otobüsü kullanan Paul Brennan (19), "Önceleri sahibiyle biniyor sandım, sonra tek başına seyahat ettiğini anladım" dedi.

----------------------------------

Web sitesindeki yorumlar da komik

----------------------------------

küresel ısınmaya çözüm ararken,insanları toplu taşıma araçlarına yönlendirmekte zorlanıyorken bu kedi kardeşimizin bu tutumunu ayakta alkışlıyorum..ayrıca kırmızı ete karşı beyaz eti seçmeside ayrı bişey..ama keşke bu kadar kısa bi mesafeyi otobüsle degilde yürüyerek yada koşarak katetseydide spor yapmış olsaydı,umarım obez olmaz..geh pisi pisi

----------------------------------

NE VAR HAYVAN YÜRÜMÜYOR,OTOBÜSE PARA DA VERMİYOR.ZİYAFETİNİ
YAPIYOR GELİYOR.NE GÜZEL.BEN ACABA ONUN KADAR AKILLIMIYIM?

----------------------------------

Olabilir, komsumuzun kedısı 5. kattan asansör ile inip yine asansör ile çıkıyordu :)

----------------------------------

Yurdum kedisi, hem bi duraklık mesafeyi yürümüyor hem de bileti yok:))))

----------------------------------

Bu kedi yakında kendi imkanları ile memlekete de döner.

----------------------------------

Türk her yerde Türk :)

Edit: Resmi, yorumları falan hurriyet.com.tr'den çaldım.
17 yıl
Gözleriyle Sizi İzleyen EJDERHA Yapın

Dün youtube'da gezinirken bir video buldum, çok hoşuma gitti, kağıttan / kartondan ejderha yapmışlar ve sabit duran şey, siz hareket ettikçe (Sağa/sola, yukarı/aşağı) gözleriyle sizi takip ediyor gibi...

Tabii bu bir optik illüzyon ama oldukça eğlenceli bir şey, ben videoları izledikten sonra ejderhanın sitesinden pdf formatında bir sayfa indirdim, printerdan çıkarttım ve kesip yapıştırıp ejderhayı yaptım, odamda beni izliyor şu anda

Birkaç adet youtube görüntüsü var...

İlk video, tek ejderha:
Bu 3 adet ejderha, yanyana... Yeni buldum bunu
Bu da birinin yaptığı 3 dragon, siyah ejderhayı da siyah beyaz çıktı alıp yapmış olsa gerek...

Bu da ilk mesajımda olan video...Bu da www.grand-illusions.com sitesinden aldığım ve printerdan çıkartıp da ejderhamı yaptığım PDF dosyası;
http://www.grand-illusions.com/images/articles/opticalillusions/dragon_illusion/dragon.pdf

Ekleme: 3 video ekledim, ayrıca artık 3 adet ejderha var, renk renk, onları da aşağıya koyuyorum, renkleri seçip seçip çıktılarını alabilirsiniz...

1- Yeşil ejderha: http://www.grand-illusions.com/images/articles/opticalillusions/three_dragons/green_dragon.pdf

2- Kırmızı ejderha: http://www.grand-illusions.com/images/articles/opticalillusions/three_dragons/red_dragon.pdf

3- Mavi ejderha: http://www.grand-illusions.com/images/articles/opticalillusions/three_dragons/blue_dragon.pdf
17 yıl
Leon bakım sonrası yakıt tüketimi %30 arttı

Arkadaşlar benim yeni Seat Leon 2006 aracımı birkaç gün önce 15.000 km'lik bakıma bıraktım. Aldığımda yakıt tüketimimin yaklaşık %30 kadar arttığını farkettim yol bilgisayarı verisi. Anlık tüketimle karşılaştırdım, hızı sabitlediğimde 6 lt/100km benzin tüketen yerde 8lt/100 km görüyorum, 4,5lt/100km. gördüğüm yerde artık 6lt/100km değerlerini görüyorum. Bakımda yağ filtresi, hava filtre elemanı ve yakıt filtresi değişmiş.

Bunun nedeni yakıt filtresinin değimesi olabilir mi? Ve bir süre sonra yakıt tüketimi normale dönebilir mi?
17 yıl
İSTİFA ETTİM DİLEKÇEMİ PATRON İMZALAMIYOR

Arkadaşlar ben az önce isrifa dilekçemi yazıp patrona verdim ama bekletiyor beni va sanırım da imzalamayacak... Bu durumda ne yapabilirim, pek deneyimli değilim de yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Halen işyerindeyim, buradan yazıyorum...

Başkasından duyduğum kadarıyla (çok net bilmiyorum ama) 15 günlük imzalamama mı yoksa benim işe devam etme zorunluluğum mu ne varmış. Ama bu belli bir süre çalışanlar için sanırım, ben o kadar uzun çalışmadım.

Neyse arkadaşlar kısaca benim şu anda yapabileceğim ne var imzalamazsa, yardım ederseniz çok sevinirim.

Ya da imzalamadan çekip gitsem ne olur?

Şimdiden teşekkürler...
17 yıl
İZMİR YENİ FORUM BORNOVA CENTER - Nasıl Gidilir?

Ya arkadaşlar, İzmir'de bu yeni açılan forum center'a nasıl gidilir? Arabayla gideceğim ama ben arabayla çok güzel kayboluyorum...

Bornova'da Ooze, Dungeon, küçük park, gibi yerleri biliyorum, ha bir de açıköğretim sınavı yüzünden Bornova Anadolu Lisesinin yerini biliyorum...

Kabaca tarif edebilen biri çıkar mı? (çok da kabaca olmasın, direk kaybolurum affetmem)

Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle