Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
09 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
360121 Gün Cezalı
357627 gün 17 s. 10 dk.
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Yabancı dil tarih oluyor
Yok artık Skype!

‘Skype Translator’ adındaki yeni servis, kullanıcılar arasındaki görüşmeleri gerçek zamanlı ve sesli olarak anında tercüme ediyor. Şu anda sadece İngilizce ve İspanyolca dillerin çevirisini yapan servis, 40’tan fazla dile ulaşacak.

Yaklaşık üç yıl önce Microsoft tarafından 8.5 milyar dolara satın alınan internet üzerinden görüntülü ve sesli görüşme şirketi Skype, devrim yaratacak bir yeniliği kullanıcılara sundu. Skype, birçok insanın hayalini kurduğu gerçek zamanlı ve sesli tercüme teknolojisini hayata geçirdi. ‘Skype Translator’ adındaki servis, bir Skype konuşması esnasında anlık olarak tercüme yapabilme yeteneğine sahip. Başka bir deyişle Skype kullanan ve farklı dilleri konuşan iki kişi, birbirleriyle anlaşabilecek. Bu teknolojide farklı dillerdeki sesleri algılanacak ve karşı tarafa çeviri yapılmış hali aktarılacak.

Skype’ın gerçek zamanlı çeviri servisi dünya için devrim niteliğinde bir servis olarak değerlendiriliyor. Gelecek yıllarda dil öğrenme zorunluluğunu ortadan kaldırması beklenen bu servisten özellikle yurtdışı ile ticaret yapmak isteyen ve öğrencilerin faydalanması bekleniyor. Kısaca Skype ‘sınırları kaldıran’ bir işe imza atmış oldu. Öte yandan daha önce ses tanıma özelliği üzerine çalışan Google daha önce bu servisini kullanıcılara sunmuştu. Google’ın video servisi YouTube’taki videoların altına otomatik olarak altyazı gelebiliyordu.40 DİLDE ÇEVİRİ

Skype Translator, ilk etapta sadece İngilizce ve İspanyolca dilleri arasında çeviri yapabiliyor. Ancak şirketten yapılan açıklamalara göre gerçek zamanlı çeviri servisi 40’tan fazla dili destekleyecek. Bu diller arasında Türkçe’nin olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Ancak Skype’ın Türkiye’de yaygın olarak kullanılmasından dolayı kısa bir zaman içinde Türkçe çevirilerin de buna dahil edileceği ifade ediliyor. Skype Translator’ın ilk testleri ise ABD’nin Tacoma eyaletinde olan Stafford ilköğretim okulu ile Meksika’daki Peterson ilköğretim okulu öğrencileri arasında gerçekleştirildi. Meksika’daki öğrenci İspanyolca konuşurken, karşısındaki öğrenci İngilizce konuştu. Skype ise anlık çeviri yaparak öğrencilerin birileriyle konuşması sağlandı.

Mynet Teknoloji
7 yıl
18 Ekime kadar 30 TL yüklerseniz diyor buna 18 ekim dahil mi?
1 GB hediye verecek bugün 18 i.18 ekime kadar derken en geç 17 ekim mi kastediliyor?
7 yıl
Küçük hacet sonrası idrar akmaya devam ediyor.
Tuvalette küçük haceti giderip tuvaletten çıktıktan sonra ara ara penisten idrar çıkmaya devam ediyor.Hani toplumda bir laf vardır ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla.O hesap.Haliyle çamaşırım sidik kokuyor.Tiksiniyorum.Sık sık değiştiriyorum.Evde küçük haceti giderdikten sonra donunum içine tuvalet kağıdı koyuyorum hiç değilse çamaşır temiz kalıyor ama dışarıda yapacak bir şey yok.Her insanda oluyordur muhakkak belki de farkında değilsiniz.Ama ben artık iyice bıktım , neden akıntı devam ediyor , bir çözümü yok mudur bu işin?

Not:Seviyesiz ve gereksiz yorumlara konu kapalıdır.
7 yıl
Kulağımda çok fazla kıl çıkıyor.
Traş edeli 1 ay bile olmadı nasıl bu kadar kısa sürede bu kadar uzun çıkıyor anlamıyorum.Millet 2-3 ayda bir berberde çakmakla yakıyor tertemiz geziyor.Bende 1 ayda bu hali alıyor.Berberde bir kaç sefer çakmakla yaktırdım yine çıkıyor.Fotoğraflardan durumu anlayacaksınız.Hatta flaş açık çekince daha da kötü iğrenç çıkıyor.Philips kulak burun kılı temizleme makinesi var ama o da bir yere kadar temizliyor.İyice temizlemiyor.

http://i.hizliresim.com/lBoyVE.jpg

http://i.hizliresim.com/DoLR0Z.jpg

http://cdn.akakce.com/philips/philips-nt910515-z.jpg
7 yıl
Elimin üstündeki kıllardan rahatsızım , ne ile alabilirim?
Yuvarlak içine aldığım kısımları komple , diğer el üstünde kalan yerleri de seyreltmek istiyorum.Ne ile alabilirim , aldıktan sonra daha gür çıkmasını istemiyorum.

7 yıl
Ronaldo'nun boynu neden bu kadar kalın?
7 yıl
Tercihlerimi unuttum , nasıl görebilirim?
Nereleri tercih etmiştim tekrar bakmak istiyorum ÖSYM sitesinde bulamadım , kaldırmışlar.Ben mi bulamadım acaba.
7 yıl
Ygs/Lys bölümüne mesaj atamıyorum
Telefon onayı istiyor , dün yoktu böyle birşey?
7 yıl
Calves kası nasıl yapılır?
İncik bölgesinde çıkan kas , özellikle kadınlar topuklu ayakkabı giydiklerinde hoş duruyor.Kalf kası da deniyor.

7 yıl
KPSS sınavlarında kalem silgi veriliyor mu?
Sınav koşulları YGS Lys bin aynısı mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.