Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
02 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
122 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Osmanlıda Kafamı Karıştıran bir Konu
şimdi osmanlı devleti kurulmadan önce bir beylik halindeydi devlet olmadan ve olduktan sonrada osman gazinin bazı hatta yarısı türkmenlerden oluşuyordu Ne olduda Osman gaziden sonraki padişahlar türkleri ve türkmenleri dışladı bu konuda pek fazla bir bilgi bulamadım bir bilgisi olan varmı neden türkler dışlandı osman gaziden sonra
4 yıl
Erkek Haklarını Savunmalıyız
4 yıl
Yeni Zelanda'daki teröristin geçmişte bir süre Türkiye'de olduğu belirlendi
Reuters'ın son dakika haberine göre Yeni Zelanda'daki teröristin geçmişte bir süre Türkiye'de olduğu belirlendi. "Terörist saldırısının şüphelisinin Türkiye bağlantıları araştırılıyor" denildi.

Reuters haber ajansının üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı habere göre, Yeni Zelanda'yı kana bulayan terörist Brenton Tarrant daha önce Türkiye'de bulunduğu belirlendi. Saldırganın Türkiye'deki bağlantıları araştırılıyor.


Öte yandan saldırganın Türkiye dışında Asya, Afrika ve Avrupa'da başka ülkeleri de ziyaret ettiği de belirtiliyor.

KATİLİN TÜRKİYE'YE GİRİŞ ANI
TRT World'ün haberine göre 49 kişinin cuma namazı kılarken katledildiği terör saldırısının faili terörist 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül-25 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye'ye giriş yaptı. TRT World saldırganın Türkiye'ye giriş yaptığı ana dair fotoğraf da yayınlandı.
https://www.mynet.com/reuters-yeni-zelanda-daki-teroristin-gecmiste-bir-sure-turkiye-de-oldugu-belirlendi-110105046605
4 yıl
Çocukken Gerçek kesit izlerken korkuyordum
varmı beyler benim gibi olan çocukken gerçek kesit izlerken sarı bıyıktan çok korkardım anlamadım ama garip bi çekiciliği vardı dizinin
4 yıl
İzlerken Gaza geliyorum Nasıl çözebilirim
beyler ertuğrulu izlerken gaza geliyorum elime kılıç alıp dalmak istiyorum ne yapmam lazım
4 yıl
Mısır Veziri İmhotep
IMHOTEP Mısır Tarihinin En Çarpıcı ve Efsanevi Şahsiyeti Hz.Yusuf (as) ile aynı kişimi sizce beyler biraz araştırınca tevrat da ve kuranı kerim de Mısır veziri olan imhotep ile yusuf peygamber aynı kişi olarak gözüküyor

kuranda Yusuf suresi 46-47-48-49-50 ayetleride mısırdaki kıtlığı ve kıtlığın çözümünü destekliyor tıpkı imhotepin yaptığı çözüm ile bire bir aynı

Dedi ki: "Siz yedi yıl, önceleri (ektiğiniz) gibi ekin ekin, yediğinizin az bir kısmı dışında (kalanını) biçtiklerinizi başağında bırakın." Sonra bunun arkasından(kuraklığı) zorlu yedi yıl gelecektir, sakladığınız azbir miktar dışında, daha önce biriktirdiğinizi yiyip bitirecektir

Kutsal Kitap araştırmacıları muharref Tevrat'ta yazılı tarihlerin kesin doğru olduğu ön kabulünü terk edene kadar Hz.Yusuf'u (as) as bulamamışlardı.. Hz.Yusuf'un (as) Imhotep ile ortak özelliklerinden bazıları da şunlar: Hz.Yusuf'un Mısır'daki takma adı Tevrat'ta Zaphnath-paaneah (yaşamın koruyucusu) olarak verilir. Bu hekimlik yönüne işarettir.

Araştırmalara göre İmhotep ve hz.yusufun bire bir aynı özelliğiMısır kıtlık siloları

Imhotep zamanında Mısır'da, Hz.İbrahim'den (as) kalan sünnet geleneği başlamış.Imhotep ismi putperest Mısır'ın dinini çağrıştırmayan nadir isimlerden biri. Anlamı "Barışla Gelen". Imhotep Mısır hanedanından olmayan bir vezir. İsminin anlamı ise şöyle deşifre edildi:

4 yıl
Bu Haber Gerçek mi ? (Helal Disko içerir)
harbiden bu haber gerçek mi beyler ? Biri bana yalan olduğunu söylesin ama sanmıyorum Harbiden ağlanacak halimize gülüyoruz


Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında yine bombayı patlattı. Dilipak, bazı iş adamlarının kadınlara masaj yaptırdığını ancak gayrimüslim oldukları için caiz fetvası verildiğini ve Ankara'ya Helal Disco açılacağını yazdı.

— Sıra “Helal Disco”ya geldi. Ankara’da açılıyor. “Eğlenmek bizim de hakkımız”! değil mi! Tabii ki helal. Helal şarap, helal şampanya, helal bira, helal likör! Düğün salonu gibi, “kına gecesi salonu” değil, doğum günü partilerinin verildiği, eğlence partilerinin yapıldığı bir disco’dan söz ediyorlar. Artık Kâbe’nin hemen karşısındaki AVM’de bile satılıyor bunlar. Yan taraftaki kuleye çıkıp, Kâbe’ye tepeden bakarak şampanyanızı yudumlayabilirsiniz. Ee artık bizim “Disk Jokey”lerimiz de olur! Ne var bunda. Kına gecesi yapmıyorlar mı? Onun VIP versiyonu. Daha profesyonelcesi. Hem zaten yöneticisi Kur’an Kursu mezunu, hafize. Tabii ki mahremiyet kurallarına uygun. Erkek giremez. Cep telefonu yasak. “Disko, dans müziğinin bir tarzıdır. Funk, soul, pop ve salsa ögeleri içerir”miş.
'ROCK'N ROLL'DA ZİKİR ÇEKMEK'

— Cafeler kesmiyor artık gençlerimizi, Diskotek lazım bize, biraz oynamamız gerek. Dansing lazım. Rock’n Roll eşliğinde zikir çeken dervişlerimiz var artık. Bunlar hayatın gerçekleri. Biraz horon teper, zeybek oynar. 'Yerli ve Milli' Kafkas halk oyunları var, halay çekeriz. Gençlik bunu istiyor. Biraz da biz kam alalım dünyadan!

GayriMuslim kadın caiz

— Bir arkadaş memlekette bir SPA’ya gitmiş. Tayland masajı da yapılıyor. Erkek masör de var, kadın da. Erkek masörler dolu. Aralarında bir de emekli müftü var. Grub bir işadamı grubu. Müftü fetvayı veriyor. Masörler gayrimüslüm, üstelik sağlık için yapılan bir iş sözkonusu. Caizdir. Helal!

'İLAHİYATLARDA NAMAZ KILMA ORANI YÜZDE 50'

— CHP döneminde laikleştiremediler ama AK Parti döneminde AKP’liler üzerinden sekülerleştirildik. Artık ilahiyatlarda bile namaz kılan yüzde 50’lerde. Bunun sorumlusu kim? Kaldı ki, muamelattan yoksun bir ibadet sadece seremoni ve ritüelden ibarettir.

'RUH YOK CESET VAR'

— İbadetin ruhu yokolur, yapılan iş şekil ve cesetten ibaret kalır. Zaman içinde bu iş “münafıklık alameti”ne dönüşür. Çünkü o iş bir ibadet değil, insanları aldatmaya dönük bir istismara ve aldatmaya dönüşür “
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201902201037782675-dilipak-gayrimuslim-masaj-caiz-fetva-verildi-ankara-helal-disco-acilacak/
4 yıl
Nasıl bir Dünya isterdiniz
beyler mesela the walking dead'daki gibi bir dünyamı isterdiniz yoksa bu dünyayımı isterdiniz

ilk dediğim dünyada ne çalışma ne para harcama derdi var istediğin arabaya binebilirsin istediğin yemeği bedavadan yiyebilirsin bulursan ki bulursun zaten tek derdiniz yavaş yavaş gelen zombiler (bence sorun değil bu)

Bu dünyada ise çalışma derdi, yok şunu ödeyecekmiyim eve yemek alamıyorum ben ne yapacağım araba alamıyorum vb gibi bir sürü dertler ile bu dünyada gezemeden ölmek mi ?

Şahsen ben ilkini seçerdim :)
4 yıl
Kızdım sorulari alayım
Başlıktaki gibi sorulari alayim. Kiz arkadaşımla kavga ettik çok kızdım ona ve ayrıldık şuan çok mutsuzum
4 yıl
Turbo Artık cimri değil
Kalfasına 2500 eczacıya 10000 tl maaş veriyor artık cimri bir adam degil

Suçlamayın onu @turbolinea
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle