MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
G

Çavuş
24 Haziran 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
145 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
G
4 ay
SINAVLAR ERTELENDİ AMA????

Hala bunu yiyecek kadar salak olanlar mı var? Ahahahaha aşılanmanın arttığı ve salgının seyri negatife döndüğü an yapacaklar o sınavları aniden diyecekler ki "Öne çekiyoruz, okulları açıyoruz." ne zannediyorsunuz oğlum Türkiye burası her an her şey olabilir. Her dakika mebpersonel.com üzerinden acı haber alma ihtimaliniz yüksek. :D Geçen sene çok mu farklı oldu? LOL. İbret almayanlar yine tongaya düşecekler. Siz her an her şeye hazırlıklı olun. Şimdi linç edileceğim gerçi ama olsun. :D GERÇEK ACIDIR, GERÇEK ACITIR HDSGSDGGDGHSJLHSDHÇGKJLJDSG

G
8 ay
Müfredat neden hala açıklanmadı?
Bu kadar zaman oldu normalde çoktan açıklanması gerekiyordu ama açıklanmadı. Mezunum. Telafi eğitimleri bitti mi haberim yok. Endişeleniyorum. 12.Sınıfı tamamem mi çıkartmak istiyorlar bunlar ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım. Gizliyecek bir şey yoksa bu müfredat neden açıklanmıyor? Burnuma pis kokular geliyor. Hani bu haftaydı?
G
9 ay
85 TYT + 55 AYT bu sene EA kaç k getirdi?
Geçen sene 5K civarı veriyordu bu sene kaç k?
G
10 ay
ALES TM soru bankası ve branş denemesi çözmek
Kısaca Hedeflerim:
- Problemden soru kaçırmamak
- PKO'dan soru kaçırmamak
- TYT Mat 20 net üstüne çıkmak GEO dahil
- TYT Türkçe 30 net üstine çıkmak
- TYT Fen 0'dan 15 nete çıkmak
- TYT Sosyal Full çıkartmak (Şuan 18D 1Y)
- Dil Bilgisi sorununu çözmek
- AYT Mat 20 Net üstüne çıkmak (GEO dahil)

Elimdeki çözülmemiş kayda değer kaynaklar;
- Apotemi Problemler
- Acil TYT 20'li deneme
- Karkök0 GEO
- Bilgi Sarmal GEO

Az Bildiğim Konular
- Geo
- Polinom
- Parabol
- Fonksiyon
- TYT Fen
- Logaritma

Hiç bilmediğim konular
- Trigo
- Türev
- İntegral
- Diziler

Gelelim açıklamaya;
Türkçe bu sene ALES gibi kazık geldi. Mat1'in de hemen hemen ALES'ten farkı yok. ALES Mat 1 tık daha kolay sadece.
Türkçe için yarısı çözülmüş 2 soru bankam var. Dil bilgisi ve Paragraf kısımları duruyor. MAT1'de de Üslü Sayılar, Mutlak Değer ve Basamak Analizi harici eksiğim yok. PKO'da ise pratik eksiğim var.

Ben artık aynı mantıkla beni geliştirmeyecek tipte sorular çözmekten ve bildiğim konuları sürekli tekrar etmekten bıktım. Bilmediklerime ve eksiklerime yoğunlaşmak istiyorum.

Bu yüzden kaynak önerilerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var.
Apotemi problemden önce hangi problem ağırlıklı kaynaklar çözülmeli? Sırasıyla hangi yayınlar tercih edilmeli.

Fonksiyon, Parabol, Trigo, Türev, İntegral gibi konuların temelini sağlam atmak için hangi yayınların başşangıç-orta düzey fasiküllerini almalıyım?

Fen'e başlamak için Tonguç'un soru bankaları tercih edilebilir mi? Çok mu basit kaçar? Önce Fen soru bankalarını bitirir ardından durumuma göre alan denemelerine veya 345 Fen soru bankalarına geçerim. Dil bilgisi için de başlangıç-orta düzey kaynak önerilerinizi bekliyorum.

Fakat MAT1 için Apotemi, Orijinal, 3D gibi zor ve uğraştırıcı SB'leri ve çıkmayacak tarzda soruları çözmek için de zaman harcamak istemiyorum bir yandan. Bu yayınlardan SB bitirmek yerine kolay-orta-zor şeklinde bütün yayınların branş denemelerini çözsem olur mu? Sene için yeter mi?

Daha çok Problem, Geometri, PKO ve MAT2 çalışmak istiyorum çünkü.

Her türlü branş denemesine okeyim ama soru bankası cidden çözesim yok hem bir noktadan sonra geliştirmiyor hem de zamanında bitmediği için strese sokuyor. Bu sebeple TYT Soru bankaları yerine özellikle Türkçe ve Mat1 için ALES soru bankalarını tercih etmeli miyim sizce? Özellikle Türkçe için.

Mümkün olduğunca kısa yazdım lütfen yardımcı olun. Tşk
G
10 ay
LTİC dışında geçen seneden ne farkı vardı?
Mantık ve periyodik problem yoktu müfredatta olmadığı halde bölme bölünebilme bile vardı. Yıllardır çıkmayan eşlenikli karmaşık sayı, kartezyen çarpım ve binom sormuşlar. Cidden ne farkı vardı LTİ dışında 2019'dan? Parabol ve Fonk soruları bile basit gözükmesine rağmen herkesi yatırdı PKOB'u yine zordu. Polinom sorusu son iki sene çıkanların aynısı küme soruları da çeldirici ve kafa karıştırıcıydı. Log ve dizi soruları da aynı düzeydeydi. Hatta fazladan Trigo eklemişler. Eeee sanki LTİ soruları çok eleyiciydi.

Acil, Metin, Orjinal gibi kasıntı yayınlara o kadar alışmışsınız ki bunlar size çerez geliyor bence.
G
10 ay
3.sene için direkt MAT2'den başlamak.
Mat1'de üslü sayılar, basamak analizi ve mutlak değer harici eksiğim yok çok basit olmasına rağmen sınavda bu soruları kaçırdığımı fark ettim. Sadece bu konuların üstüne eğilebilirim ancak Son 2 sene itibariyle 0 olan temelimi attım. Eski sözelci olmamdan mütevellit sözel altyapım sağlam öyle ki son hafta göz ucuyla bakmama ve hatta tarih-coğrafya-edebiyat testi bile çözemememe rağmen TYT-SOS 1Yanlış 1Boş, AYT SOS-1 35Doğru 5Yanlış geldi.

Tonguç videolarıyla son 3 günde TYT-FEN 6,5 net yaptım.

Sıkıntım genel anlamda süre kullanımı+paragraf+dil bilgisi diyebilirim bu sene belli çok yığılma olacak o yüzden seneye bu kadar kötü yığılma olmaz diye tahmin ediyorum.

Geo+Trigo temelsiz sıfır konumdayım Mat2 sadece temelim var üstüne kat çıkamadım erkene alma muhabbetinden dolayı. PKOB, Problem gibi konuları ise çalışırsam çok iyi yapacağıma inanıyorum.

Soru bankaları özellikle şu yeni nesil olanlar Acilden sonra bana iyice kabir azabı gibi gelmeye başladı evde yarısı çözülmemiş Aciller, Karekökler, Merkezler yığınla. Hele sözel soru bankalarından 1-2 test çözüp bırakıyorum. Zerre tahammülğm 2 satır sorou okumaya.

Bu yüzden Mat1-Sos1-Fen1 için bütün sene boyunca branş denemeleriyle ilerlesem ve soru bankası çözemesem olur mu sizce? Yani evde bir sürü Acil'inden Tut Karekök'üne kadar yarım yamalak soru bankası birikti ve soru bankası bitirmeyi MAT-2 dışında zaman kaybı olarak görüyorum Ağustos ortasından itibaren Karekök Geo 0+Mat-2 konuları ile başlamak istiyorum. Her gün gerekirse branş denemesi atarım Mat1 için sözel için de YouTube'dan konuları falan takip ederim inanın aldığım Sözel soru bankalarını çözmüyorum bile.

Hedefim başarabilirsem EA TYT 80-90 AYT 55-60 arası yapmak. Ne diyorsunuz. Bir tane geliştirici MAT-1 soru bankası alsam yeter gibi onun haricinde Acil TYT SB'nin Problem+PKO kısmı ve Apotemi problem kitabı çözülmemiş öylece duruyor. Sizce MAT-1'den SB bitirmeye gerek var mı? Soru çözmeyi sevmediğimi ve soru bankalarını gözümde büyüttüğüm için psikolojik olarak beni daralttığını hesaba katın lütfen.
G
11 ay
345 TYT gibi geldi
Birebir aynısı değil miydi ya? Ciddi ciddi evde oturmuş 345 çözüyormuş gibi hissettim kendimi. MSÜ ile falan alakası yok.
G
12 ay
İSTEYENLE HER İDDİASINA VARIM
ERTELENMEYECEK
G
12 ay
TEPKİ TOPICI
Saat 7'den sonra erteleme kararı çıkmayınca burda toplanıp çekince ve tepkilerimizi buraya yazalım. Forum kirlenmesin ve lütfen bir daha Tag çalışması yok. Anlaştık mı?

Sen ertelenmesini istemiyor musun diyen değerli arkadaşlarım. Ben ertelenmesini istiyorum ancak ertelenmesini istemekle realist davranmak farklı şeyler. Birbirine karıştırmayın. CEMAL ENGİNYURT'un gazına gelmeyecektiniz.
G
12 ay
SNV ERTLNMYCK BŞRLR DLYRM
AKŞM GRRSNZ BŞRLAR DLYRM
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.