Arkadaşlar merhaba. Dacia Sandero Stepway almak istiyordum. Geçen hafta İstanbul'da bir kaç bayi arayıp sonunda en ilgili olanına önce kimlik fotokopimi gönderdim kredi girişi yaptırdım, kredi onaylandı, gittim belgeleri imzaladım noterden vekalet verdim. Aracın bu hafta işlemlerinin tamamlanıp teslim edilmesini bekliyordum ki pazartesi peşinatı gönderdikten sonra beni aradılar ve aracın henüz gümrükte olduğunu öğrendiklerini söylediler.
Bayide başka renkleri var ama ben kırmızı istediğim için Orhanlı'daki parktan getirteceklerini söylemişlerdi. Geçen hafta üzerinde şasi numarası yazan proforma faturayı da verdiler. Şimdi o aracın gümrükte olduğunu 10 günde geleceğini ve bu karışıklığın Renault Mais'in hatası olduğunu söylüyorlar.
Öyleyse Renault'dan birisi arayıp nasıl gümrükten girmemiş aracın bana parkta denilerek satıldığını anlatsın dediğimde ise kimse ilgilenmiyor.
Aracın parkta başına bir kaza gelmiş olabileceğinden şüpheleniyorum. O nedenle eğer gümrükteyse hala bana gümrükten giriş tarihini gösteren bir belge gösterirseniz aracı teslim alırım dedim. Bayi de Renault'ya soralım dedi.
Güvenebilsem beklerim hiç önemli değil ama Renault'dan kimse ilgilenmediği için moralim çok bozuk. Ne yapmalıyım sizce? Ne önerirsiniz?