Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
25 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
11 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Yeni Magic Mouse tanıtıldı
Apple arka arkaya yaptığı yeniliklerle bu dönemde kullanıcılarını heyecanlandırıyor. Bu yeniliklerden biri ise Magic Mouse 2;

Yepyeni bir tasarıma sahip Apple Magic Mouse 2, tümüyle şarj edilebilir olduğu için geleneksel pilleri kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkacak. Çok daha hafif, yerleşik pili ve pürüzsüz alt yüzeyi sayesinde daha az sayıda değiştirilebilir parçaya ve optimize edilmiş bir yüzey tasarımına sahip. Tüm bu özellikleriyle Magic Mouse 2, hareketlerinizi daha kolay takip eder ve masanızda hareket ederken daha az direnç gösterir. Ve Multi-Touch yüzeyi, oldukça basit kaydırma hareketleriyle web sayfaları veya belgeler arasında gezinebilmenizi sağlar. Magic Mouse 2, kutusundan çıkardığınız anda kullanıma hazırdır ve Mac’iniz ile otomatik olarak eşleşir.

Kaynak:www.724apple.com
6 yıl
10.9 Java Sorunu Çözümü
Arkadaşlar 10.9 sistemlerde yaşanılan Java Sorununun çözümünü yazımda paylaştım.
10.9 Maverick ile birlikte yeni sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştı zaten. Ancak hiçbiri bu kadar kullanıcıları rahatsız etmemişti. Sistemde oluşan Java kaynaklı sorun kullanımı önemli ölçüde etkiliyor. Bazı sitelerde oturum açmaya çalışırken, bankacılık işlermlerinde kullanıcı girişi yapmaya çalışırken, Facebook üzerinde oyun oynarken veya Java tabanlı her uygulamada bu sorun yaşanıyor. Şimdi bunun çözümüne madde madde bakalım; OS X için Java 2014-001’i ve Oracle web sitesinden en son Java 7 sürümünü yükledikten sonra Java 7’yi etkisizleştirmek ve Apple tarafından sağlanan Java SE 6 web yazılım ekini ve Web Start işlevlerini yeniden etkinleştirmek isterseniz aşağıdaki adımları izleyin. Not: Yönetici olarak oturum açmanız gerekir. Bir komut girdikten sonra yönetici parolanız sorulursa, parolanızı girin ve ardından Return veya Enter tuşuna basın. İzlenceler klasöründe bulunan Terminal’i açın. ❖ Aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo mkdir -p /Library/Internet\ Plug-Ins/disabled ❖ Aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo mv /Library/Internet\ Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin /Library/Internet\ Plug-Ins/disabled ❖ Aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo ln -sf /System/Library/Java/Support/Deploy.bundle/Contents/Resources/JavaPlugin2_NPAPI.plugin /Library/Internet\ Plug-Ins/JavaAppletPlugin.plugin ❖ Java SE 6 Web Start işlevlerini yeniden etkinleştirmek için aşağıdaki komutu girin, ardından Return veya Enter tuşuna basın: sudo ln -sf /System/Library/Frameworks/JavaVM.framework/Commands/javaws /usr/bin/javaws Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra sorununuz çözülecektir.

Kaynak:www.724apple.com
7 yıl
Sitem için Ücretli Logo Tasarlamak.
Arkadaslar merhaba;
Ben internet sitem için logo tasarlamak istiyorum. Sitem ile ilgili cok calısıyorum ve iyi birşey olmasını istiyorum.
Konu ile ilgili yardımcı olacak arkadaşlarım olursa çok sevinirim. Bende az çok belli bir ücret vermeye hazırım.

Sitemin adı:www.724apple.com
7 Gün 24 Saat Apple!!! Sloganım.

Amacım Apple ile ilgili haberleri yayınlamak rehber kısmında uygulamalı programların acıklamaları ve iletişim kısmında bulunan iletişim bilgilerim ile insanlara 7 / 24 yardımcı olabilmek.

Site bu fikirler üzerinde çalışıyor. Cevaplarınızı bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.