Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
16 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Pikap pre- amfisi seçimi
Merhaba müzik severler. Kullandığım technics pre/power (su909) amfinin pHono girişi mevcut ancak sizce ayrıca alınacak pikap pre amfisiyle daha iyi bir performans sağlanır mi? Bütçe max 2.000 tl. Bu arada amacım ikinci bir pikapı sisteme dahil edebilmek. Şimdiden teşekkürler.
6 yıl
Sistem tavsiyesi
Herkese merhaba. Ağırlıklı Ümit besen, Orhan Gencebay vb türkçe müzikleri plaktan dinlemek amacıyla hoparlör ve stereo amfi ihtiyacı hasıl oldu. Bütçe 15.000 TL. Önerileriniz nelerdir. Herkese iyi eğlenceler.
8 yıl
AV-R/ HT-bypass Özellikli Stereo Amfiler
Herkese merhaba. Kullandığım AV-R'nin stereo ve surround performansını arttırmak için kendimi sürekli stereo amfilere bakarken buldum. Malum virüs bulaştı. Özellikle forumda benzer arayışları gösteren yazılar da gördüm. Bir AV-R'yi stereo amfiyle kullanmanın en pratik yolu; mevcut AV-R'nin pre-out çıkışlarından stereo amfiye çıkmak ve ön hoparlörleri de stereo amfiye bağlamak. Böylece film izlerken stereo amfiyi power amfi gibi kullanmış olup ayrıca müzik dinlerken de stereo amfinin özelliklerini kullanmak amaçlanıyor ve tabi ki hoparlör kablolarını sürekli olarak takıp çıkarmak zorunda kalmıyoruz. Ancak bu sistemi kullanmak için anladığım kadarıyla stereo amfinin AV-R/ HT-bypass özelliği olması gerekiyor. Sıkça sorulan bu soruyu tek başlık altında toplamak için bazı forumlarda gördüğüm AV-R/ HT-bypass özelliği olan stereo amfilerin bir listesini çıkarmaya karar verdim, buldukça buraya ekleyeceğim. Bu listeyi özellikle yurtdışındaki forumlardan alıntıladım. Lütfen hatalarımı düzeltin.

Liste:

- Naim(Güncel modelleri)
- Harman Kardon HK990
- Leema Tucana II
- Cambridge Audio 840A
- Cambridge Audio 740A
- Moon I-3 RS
- Arcam FMJ Axx
- Marantz PM 8003/ PM15 s1/2
- Denon PMA 1500AE/ 1510AE
- Musical Fidelity m3i / m6i
8 yıl
Pre-out çıkışı
Herkese merhaba. Elimdeki denon x-2000 acemim pre-out çıkışı mevcut. Bu çıkışları kullanarak stereo amfi ile bağlantı yapabilir miyim. Bu şekilde stereo keyfi alıp sinema için de performans artışı sağlanabîlir mi? Bu durum için tavsiye edeceîğiniz bir model ve marka var mı? Şimdiden teşekkürler.
8 yıl
Wi-fi Adapter sorunu
Herkese merhaba. Denon x-2000 avr için internet bağlantısı yapmak istiyorum ancak kablo ile değil wi-fi adapter ile yapacağım fakat usb girişli wi-fi dongle elektronik marketlerde bulunmuyor. nasıl bir çözüme ihtiyacım var? teşekkürler
8 yıl
Ev sinema sistemi önerisi
Herkese merhaba. birkaç aydır forumu takip edip inceliyorum ve salonuma bir sinema sistemi kurmak niyetindeyim. bütçem ancak 600 TL civarında. soundbar veya kompakt sistemlerden önerileriniz olursa sevinirim. aşağıda salon planımı da çizdi. herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Son olarak hepimizin başı sağolsun.


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle