MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
16 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Lenovo ip500 Laptop Ekranının karanlık kalması

Arkadaşlar Lenovo ip500 laptopum var, dün birden ekran karardı, çok dikkatli bakınca ekranda görüntü var ama çok karanlık, yok gibi duruyor. Ne yaptıysam düzeltemedim, daha önce başına gelen çözüm bilen var mı?

4 ay
Sevdikleriniz için güzel sözler

Her Konuda En Güzel Sözleri Derledik


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ad/5a/36/ad5a36085d2107dbdef0f8c0db6bf7cf.jpg&t=0&width=480&text=1İnsanın kendini anlatabilmesi için her dilde lisanın inceliklerini kullanması, sadece birkaç kelimenin bir araya gelmesiyle her şeyi anlatabilmek eşsiz bir yetenektir. Bir araba laf söyleyip hiçbir şey söylemeyenlerin aksine, sadece birkaç kelimeyi akıllıca bir araya getirebilmek hüner işidir. Bir tür Anadolu geleneği de olan bu durum, ozanlarımız, şairlerimiz aracılığıyla, dünyanın en iyi örneklerine imza atmıştır. Yaşamın ve insanoğlunu ilgilendiren her şeyle ilgili öylesine güzel sözler var ki, bu sözlerin her biri yaşamımıza yeni aydınlıklar ve boyutlar kazandırır. Bir kişinin tüm hayatı boyunca edindiği birikimi, birkaç kelimeyle bir çırpıda anlatabilen bu en güzel sözleri bir araya getirerek beğeninize sunuyoruz.


Her Konuda Bilge Olmak


Kültürümüzde de önemli bir yeri olan bilge olmak durumu, genellikle çok şey yaşamış ve bir o kadar da okumuş kişilere ait bir meziyettir. Bununla birlikte yorumlama ve gözlemleme yeteneğine sahip olmayı da gerektirir. Dünyayı yaşadığı toplumu, insanları, doğayı, bilimi sözün kısası her şeyi içeren çeşitli güzel sözlerin birçoğu yaşamı daha iyi anlamamıza vesile araçlardır. Bu güzel sözler dağarcığımızda biriktirmek, henüz biz fark bile etmeden yaşamlarımızı olumlu yönde etkilerler. Dünyanın en etkili iletişim aracı olan yazı dilinin, birde böylesi akılcı ve mantıklı kullanılması, güçlü bir iletişimin de kapısını aralar.

Kelimelerin bir araya eşsiz bir şekilde getirilmesiyle ortaya çıkan bu güzel sözler, daha önce hiç görmediğimiz şekilde her şeyi daha iyi görmemizi sağlar. Güzel sözler sürekli aramak, bilgi dağarcığında biriktirmek, daha iyi bir insan olabilmenin yanında, kolay ve güçlü bir şekilde iletişim kurabilmemizi de sağlar. Bazen önemsiz gibi görünen bir sözün içerdiği anlamlar, yaşadığımız anla ilgili öylesine derin bir deneyim sunar ki, aydınlanmamızı sağlar. Güzel sözlerin eşsiz etkilerinin ve katkılarının bilinciyle yaşamımıza yön vermek önemlidir. Bazen doğruyu, bazen de yanlışı en yalın haliyle anlatabilen özlü sözler, deyişler bu sebeplerle, kültürümüzde de çok önemli bir yere ve geçmişe sahiptir. Dünyanın en değerli ozanlarından birçoğuna ev sahipliği yapmış topraklarımız da, bu ozanların torunları olarak benzer üreticiler olmaya çalışıyoruz.

10 ay
TBMM’de Netflix’e erişim engeli getirildi

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşmasında ülkemizdeki sosyal medya siteleri ve bazı platformların kullanımına değinerek, kısıtlamalar getirilebileceğini hatta bazılarının kapatılması gerektiğini belirtmişti.

Bugün ortaya çıkan bazı paylaşımlarda ise TBMM içerisinde kullanılan internet üzerinden Netflix'e girmek isteyenlerin siteye giriş yapamadığı ve uygulamaların çalışması görüldü. Dünkü konuşmanın ardından mecliste bazı kısıtlamalara gidildiği anlaşıldı.


https://lafmacun.net/haber/tbmmde-netflixe-erisim-engeli-getirildi/

geçen yıl
Bugün Afrin'de yaşanan saldırının kamera görüntüleri ortaya çıktı
Terör örgütü PKK tarafından bugün Afrin'de bomba yüklü tanker ile yapılan saldırıda çoğu çocuk ve bebek olmak üzere 40 dan fazla kişi hayatını kaybederken, 50'den fazla kişide yaralandı.

Patlamanın etkisinin ne kadar büyük olduğunu aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Patlama anında yaşanan basınç ile kamera kayıttan çıkıyor.


video linki https://bit.ly/2ShAdVV
geçen yıl
Koronavirüs tedavisini Prof. Dr. Ercüment Ovalı buldu galiba
Koronavirüs tedavisi için ekibiyle birlikte 1 aydan fazladır laboratuvara kapanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından heyecanlandırıcı bir paylaşım yaptı ve 23 Nisan‘da ismini duyurmayı planladığı ilacın büyük bir etki gösterdiğini ve acilen klinik test denemelerinin başlaması gerektiğini takipçilerine duyurdu.
YENİ BULUNAN İLACIN ADI DORNAZ ALFA OLARAK AÇIKLANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaları onaylanan Prof. Dr. Ercüment Oval, bunu hemen duyurdu ve 1 aydır üzerinde kesintisiz olarak çalıştıkları ilacın artık tedavide kullanılabileceğini ve bu ilacın adınında Dornaz Alfa olduğunu belirtti.
DORNAZ ALFA “ACİLEN KLİNİK TESTLERE ALINMALI”

Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından koronavirüs tedavisi için geliştirilen ilaçla ilgili paylaşımında Türk haklını büyük sevince boğdu.”1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://lafmacun.net/haber/dornaz-alfa-ilaci-koronaviruse-care-mi/
geçen yıl
PS4 dualshock bağlantısı kesilmesi
Arkadaşlar ps4 cihazı açıp( Anakartı vs. hepsini çıkartıp temizledim 5 yılddan fazladır bayağı kirlenmişti.)temizleyip geri kapattım fakat şimdi dualshock bağlantısı durmadan kesiliyor. Cihazı kablo ile bağlıyorum bir kaç saniye sonra bağlantısını kesiyor. Beyaz ışık yanıp sönüyor. Kablo ile takınca mavi oluyor sonra tekrar kopuyor. 2 adet var ikisi de aynı.


neden olur? Başına gelen var mı?

edit: sorun toplama sırasında wireless kablosunu düzgün takmamışım yerinden çıkmış.
geçen yıl
Koronavirüs Hakkında Ortaya Atılan Komplo Teorileri
Coronavirus grubunda yer alan virüs çeşitlerinden biri olan covid-19 hakkında, farklı birçok komplo teorisi de ortaya çıktı. İnsanlığın geleceğini tehdit eden koronavirüs hakkında ortaya atılan komplo teorileri hakkında, gerçek olma ihtimali olanları sizler için derledik.
Çin’de yayılmaya başladıktan sonra Avrupa ve Ortada ülkelerinin ardından dünyanın neredeyse her yerinde can kayıplarına neden olan Covid-19, dünya genelinde ekonomik yapıyı da felç etmiş durumda. Ülkemizde de görülen vaka ve ölümlerin sebebi olan coronavirus, hızla yayılmaya ve dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Gelin hep birlikte, bugüne kadar ortaya atılmış gerçeklik payı bulunan komplo teorilerini birlikte inceleyelim.


Virüs ABD Tarafından Üretildi?
Trump Tarafından Düzenlenen Güzellik Yarışması
Kanada’da Üretildi ve Çinliler Kaçırdı İddiası
Virüsü Çin Üretti
İnsanlar Dijital Dünyaya Hapsedilmek İsteniyor
Çinlilerin Yediği Yemekler


Kaynak ve yazının devamı:https://lafmacun.net/haber/koronavirus-hakkinda-ortaya-atilan-komplo-teorileri/
geçen yıl
Uydu Görüntüleri, Coronavirus’ten sonra dünyanın temizlendiğini gösterdi
İtalya'nın tamamının karantina alınmasına sebep olan coronavirüs öncesi ve sonrası İtalya ve Avrupa'nın uydu görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde dünyanın artık daha temiz havaya sahip olduğunu görüyoruz.

Detaylar ve video görüntüsü için:

Kaynak


Öncesi:


sonrası:


Venedikten görüntüler:


2 yıl
Eyüp Sultan Camisin İmamı, İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım İçin dua Edip Oy İstedi
19 Şubat tarihinde Meclis Başkanlığı görevinden istifa eden Binali Yıldırım, görevi devretmesinin ardından hızlı trene binerek Ankara'dan İstanbul'a gitti. Bu seyahatin neredeyse her dakikası bazı televizyonlar tarafından canlı olarak yayınlanan AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın İstanbul'da ki ilk ziyaret ettiği yer Eyüp Sultan Camii oldu Bu ziyaretinin dikkat çeken yeri ise ziyaret sonrasında cami imamı AKP'li Binali Yıldırım yerine oradaki ziyaretçilerden oy istedi ve seçimi kazanması için cemaate dua ettirdi.

"EYÜPSULTAN, İSTANBUL'UN MANEVİ MİMARI"

Ziyaretinin ardından hemen cadde üzerine kurulmuş olan kürsüye gelen Yıldırım buradaki konuşmasında, Ankara'dan İstanbul'a nasıl gediğini anlattı ve "Hemen Eyüpsultan'a geldik. Niye Eyüpsultan'a geldik? Eyüpsultan, İstanbul'un manevi mimarı Eba Eyüb El Ensari Hazretleri'nin medfun olduğu yer. İstanbul'un fethi için Peygamberimizin müjdelediği şehrin manevi mimarının yattığı yer. Peygamberimiz ne diyor? 'İstanbul elbet bir gün feth olunacak, bu şehri fetheden kumandan ne güzel kumandandır, onun askerleri ne güzel askerlerdir.' İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u kubbelerle, minarelerle süsleyen Mimar Sinan, İstanbul'u 'İşgalden sonra geldikleri gibi gidecekler' diyen, İstanbul'u işgalden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1994 yılında İstanbul'u ayağa kaldıran Recep Tayyip Erdoğan… 25 yıldır bu bayrak inmedi." diyerek konuşmasını sürdürdü.

KAYNAK:https://lafmacun.net/Haber/eyup-sultan-camisin-imami-ibb-baskan-adayi-binali-yildirim-icin-dua-edip-oy-istedi
2 yıl
Dünyanın ilk dört tarafı kavisli tam ekran cep telefonu Xiaomi'den geliyor.
Xiaomi kendini geliştirmeye hiç durmadan devam ediyor. Daha önce ortaya çıkan bir patentte akıllı telefonun ekranının hem sağ üstünde hemde sol üst kısmında kamera deliği yer alan ekran tasarımı görülmüştü. Bugün internete düşen patent görüntülerinde ise Xiaomi'nin dört tarafı da kavisli olan bir ekran tasarımının patentini aldığı ortaya çıktı.

TAM ANLAMIYLA ÇERÇEVESİZ EKRAN

Son yıllarda piyasaya çıkan akıllı telefonlarda ekran kasa oranı git gide yükseliyor ve bazı markalarda sadece üst ve alt kısımda küçük bir çerçeve yer aldığı için bu telefonlara çerçevesiz telefonla deniyordu. Fakat Xiaomi'nin ortaya çıkan patenti bunu bir adım ileri götürüyor ve gerçekten hiç çerçevesi gözükmeyen bir telefon üreteceklerinin sinyalini veriyor.

İlk olarak Samsung cep telefonlarıyla popülarite kazanan kavisli ekran tasarımı artık bir çok marka tarafından kullanılmakta. Xiaomi bunu geliştirerek üst ve alt kısımları da kavisli yapmayı başarmış.

KAKNAK:https://lafmacun.net/Haber/xiaomi-dort-tarafida-kavisli-telefon-projesi-ortaya-cikti
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.