Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Q

Yüzbaşı
19 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
13 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Q
6 yıl
Web sitesinde değiştirilen içerik tarihi hakkında.
Merhaba,


Tam olarak nereye yazacağımı bilemediğimden Web sitesi ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi buradan alabileceğimi düşündüm, o yüzden konuyu buraya açtım.

Öğrenmek istediğim şu; bir web sitesinde bulunan içeriğin ne zaman değiştirildiği bilgisine nasıl ulaşabilirim? Adres değişiklik bilgisi ile ilgili.
"archive.org" sitesinde de indekslenmemiş istediğim bilgi. Google'da arama yaptığımda adres bilgisi değişmeden önceki haliyle bu bilgiyi görebiliyorum ( eski indeks olduğundan ). Ancak siteye ilgili bölüme tıkladığımda bilginin güncel haline yönlendiriyor.

Umarım derdimi ve öğrenmek istediğim bilgiyi anlatabilmişimdir.

Teşekkürler
Q
6 yıl
Yardım / EPSON L365 çıktı alırken gelen tiz ses?
Merhaba,


Bugün Bimeks'ten Epson L365 yazıcı satın aldım. Kurulum vs. yönergeleri takip ederek yaptım her hangi bir sıkıntıyla karşılaşmadan.

Ancak; yazıcıdan çıktı aldıktan sonra ( yazarken kafadan çıkan ses değil ) yaklaşık 4-5 saniye kadar tiz bir ses gelip kesiliyor. Sanki kulak çınlaması gibi.

Uzun yıllardır Epson yazıcı kullanmadığımdan bilmiyorum bu normal mi yoksa bir arıza mı diye. Ama ofiste bilgisayar yanında yazıcıyı kullandığımdan bir süre sonra rahatsız ediyor artık çıktı aldıkça. Sanırım elektrik ile ilgili bir ses ama emin değilim arıza olup olmadığına. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Q
6 yıl
İSTANBUL'DA ARSA YATIRIM BİLGİ RİCASI ( İLERİYE DÖNÜK YATIRIM ).
Merhaba,


Uzun zamandır ileriye dönük yatırım ( 5-10 Sene vb. ) amaçlı arsa bakmak aklımızdaydı ancak maddi olarak imkanımız el vermediğinden
yatırım yapamadık. Son zamanlarda iyice reklamları dönen İstanbul Çantaköy-Silivri civarında uygun fiyatlı arsa ilanları vs. bolca görüyoruz.
Bir miktar nakit ve bir miktar da kredi ile toplam bütçe 60.000 TL ancak çıkarabiliyoruz.

Ancak çantaköy araması yaptığımda genelde hep ilanlarla karşılaşıyorum. Yorum vs. denk gelemedim ( gözden kaçırmış da olabilirim ).
Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok memnun olurum.

Veya yine o taraflarda ileride değerlenme potansiyeli olup da şu anda bütçemize uygun düzgün bir arsa ( 400 M2'den aşağı olmamak kaydı ile )
için nerelere bakmalıyız.

Çantaköy arsa ilanları bolca radyolarda vs. dönüyor ama oralara pek güvenemiyorum açıkcası ( bolca sahte ürün reklamları da maalesef dönmekte malumunuz ). Bu yüzden tereddüt ediyorum oradaki ilanların gerçekçiliği konusunda. Bu hafta sonu o taraflara gidip bir de kendi gözlerimizle oraları incelemek istiyoruz ancak farklı yerler varsa o civarlarda oraları da incelemek isteriz.

Bilgisi olan arkadaşlar konu hakkında yorumlarını yazarsa çok memnun olurum.


Teşekkürler
Q
7 yıl
MEGANE 2'YE ALTERNATIF DIZEL OTOMATIK VITES ARAÇ ÖNERİSİ?
Herkese merhaba,


2007 Model Megane 2 HB Dizel ( Privilege / Panaromik tavan vs. ) düz vites aracım var. Aracın ilk sahibiyim ( ailemden aldım ).
Genel olarak memnunum, hatta otomatik vites araç ihtiyacım ortaya çıkmasa daha uzun yıllar değiştirmeden de kullanmaya niyetim vardı.
Ancak bel fıtığım nedeniyle ( hem ameliyat geçirdim hem de halen 2 fıtık daha var ) Yoğun İstanbul trafiğinde düz vites araç kullanmak artık resmen işkenceye dönüştü.
Geçen hafta 3,5 saatlik ( 3 saati dur kalklarla milim milim ilerlemeyle geçti ) trafik ve akabinde 3-4 günlük acı çekme sonucu artık daha fazla dayanamayacağımı düşünüp otomatik araçlara bakmaya başladım.

Marka / Model takıntısı olmamakla beraber mantık ön planda olarak araçlara bakıyorum. Maalesef son fiyat güncellemeleri sonrası sıfır araçlar fizana çıkmış. Ama ikinci el düşünmüyorum.

Yaşım 36, hem 20'li yaşlarda hem de şu anda araç kullanımım genellikle sakindir. Öyle yollarda gereksiz makas ve maceralara hiç girmedim desem yeridir. Dolayısıyla öyle uçan kaçan araçlara bakmıyorum.

Araçta aradığım özellikler ; Ekonomi, Orta kalite malzeme vs., güvenlik, hantal olmaması, servis desteği de önemli, Sedan veya HB farketmez. Yani fiyat/performans oranı yüksek olmalı. Yarın ne olur bilinmez elbet ama öyle sık araç değiştiren biri değilim, uzun vade kullanıcıyım ancak yine de ikinci eli de üzmemeli.

Fiyat aralığı olarak piyasadaki güncel araçlar ( otomatik / dizel ) kapılarını en az 68-75 Bin TL'den açıyorlar. Yani zaten bu fiyatların daha düşüğünü istesem de bulamam.

Bir kaç gündür biraz incelemelerde bulundum. Kendimce bir liste yaptım. Sizlerin de eklemek isediği ve olumlu / olumsuz yanları yazarsanız seçimimde gerçekten çok yardımcı olacaktır.


1 ) Renault Araçları ; * Captur hoşuma gitmişti ancak 90 BG / EDC hantal kaldığı yorumları oldukça sık okudum. Hızlanmalar, sollamalar vs. pek iyi değil deniyor. Aslında 110 BG olması gerçekten iyi olacaktı ancak satışta yok.

* Megane ; güncel kasasını her ne kadar beğenmesem de ( sahip olduğum aracın kasası daha güzel görünüyor gözüme ) bu model de olabilir. An itibariyle TouchPlus donanımın fiyatı muadil olabilecek araçlara nazaran bir nebze olsun iyi gibi ( 67,200 TL ). Ancak dün gittiğim Bika yetkili satıcıda 2015 Megane elimizde yok dendi. Sanırım bayağı bir talep vardı. Onun yerine 2014 Boş donanım aracı 60.000 TL'ye vereyim dedi ama istemedim. Aslında Sport Tourer kasa daha çok hoşuma gitse de 81.000 TL'lik fiyat etiketi karşısında küçük dilimi yutmakla kaldım.

* Fluence ; Şu anda takas kampanyası da varmış ( 3.500 TL'ye kadar takas indirimi reklamları vardı ). Güncel modellerinde iyileştirmeye gidildi mi bilmiyorum ama yol tutuşu vs. sıkıntı var deniyordu. Ayrıca 75.000 TL'lik fiyatı bana ( şahsi fikrim ) çok geldi.

2 ) Hyundai , ; Bu markaya karşı temkinli kalmıştım. Hem genel kanı hem de zamanında Accent modelinde yaşadığımız ( araç ve servis ) sıkıntıların da etkisi vardı. Ancak yeni modellere baktığımda bayağı bir yol kat ettikleri gözüküyor. Sedan da Accent Blue, HB modelde ise I30 hoşuma gitti. Ancak, güncel modelleri ( yeni DCT şanzıman ) deneme yorumlarını göremedim pek. Sanırım kullanım henüz yaygınlaşmadı yeni model olmasından dolayı. Eğer iddia ettikleri gibi ekonomikse ve sorun yoksa gerçekten tercih edilebilir gibi?

3 ) VW ; Evet, Alman malı, tok kapı sesi! geyiklerinin yapıldığı ülkemizdeki en meşhur marka , 1999 Model Golf aracımız eğer Dizel olsaydı halen kullanacağımdan adım gibi emindim. Ama benzinli olması ve yüksek tüketim değerlerinden dolayı satmak zorunda kalmıştık. Güncel modellere baktığımda Jetta olabilir gibi duruyor. Meşhur DSG şanzıman problemleri de sanırım güncel modellerde iyileşmiş gibi. Ancak yine de fiyat olayı yüksek kalmakta. Ha bir de; Doğuş otonun " Prenses olmak için Prensle evlenmeme gerek yok, ben zaten Kralın kızıyım" tavırları eklenince her ne kadar kaliteli olsa da tereddüt ettirmekte. Ek olarak yoğun talepten ötürü sıra vs. bekleme olayı jettalarda var mı bilemiyorum.

4 ) Skoda ; VW grubuna geçtikten sonra çıkan modeller hoşuma gitmiyor değil. Özellikle Octavia'ya bakındım. Ama fiyat olayı da yine ( boş versiyon ) 70Bin TL verilir mi emin değilim.

Diğer marka ve modeller hakkında gözlem/yorum yapamıyorum zira ne şahsen inceleme fırsatım oldu ne de tanıdık / eş dostta olup da bilgi alabildiğim modeller değil ( en azından hatırlamıyorum ). Ama aradığım özellikleri karşıladığı sürece ( ve marka / model takıntımın olmamasından dolayı ) tavsiyeleri incelemekten memnun olurum.

Yazım uzun oldu , kişisel yorumlarım kesinlikle tartışma amaçlı değil sadece kendi görüşlerimdir. Elbette hata olabilir. Önemli olan kullanıcıların Artı ve Eksi yönlerini içeren yorumları ve tavsiyeleri.

Şimdiden okuma sabrınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Q
8 yıl
Geçmişe dönük trafik cezaları hakkında?
Herkese merhaba,


Az önce internette geçmişe dönük trafik cezalarının toplu olarak gönderildiği haberlerini okudum.
Bunun sebebini emniyetteki ödenek yetersizliği! olarak belirtmişler!!!


Gelelim konumuza;

Kapımıza tebliğ edilen trafik cezası olduğunda indirimden faydalanmak için kısa sürede ödüyoruz.
Ancak; az önce haber sonrası sorgulama yaptırdığımda ( intvd.gib.gov.tr adresinden ), 2 aracımız için geçmişe dönük trafik cezaları olduğunu öğrendim.

1. Aracımız için 20.08.2011 Tarihinde ( 2 sene önce! ) tutanak tarihli ve tebliğ tarihi 21.02.2012 ( 6 ay sonrasına )...140 TL ceza ve 133 TL faiz ile beraber toplam 273 TL

2. Aracımız için 28.05.2012 Tutanak tarihli ve 25.06.2012 ( 1 seneden de uzun ) tebliğ tarihli 154 TL ceza ve 115,50 TL faiz ile beraber toplam 269,50 TL

2. Aracımız için ikinci ceza; 04.06.2013 Tutanak tarihli ve 25.06.2012 ( 1 senelik ) tebliğ tarihli 154 TL ceza ve 115,50 TL faiz ile beraber toplam 269,50 TL

cezaları olduğunu gördüm. Ne kapımıza tebliğ edilen bir belge ne de başka bir şey var.

Hatta; ikinci aracımızın Muayenesini de her hangi bir ceza vs. ile karşılaşmadan geçen sene Nisan ayında problemsiz yaptırmıştım.


Şimdi; internette biraz baktım ama net bir bilgi yok. Ben nasıl itiraz edeceğim hem bu gecikmeye hem de bu faize? Kimse kusura bakmasın faizini kuzu kuzu ödemeyi düşünmüyorum. Geç ödemede her hangi bir kusur işlemedim ki AF talebinde de bulunayım. Kendi yaptıkları hatayı bana kesmeye kimsenin hakkı yoktur. Ayrıca; bu cezanın bana ait olup olmadığı konusunda nasıl emin olabilirim?? Yüzbinlerce evrak yığılması vs. hatasız olmayacaktır sonuçta.

İzlenecek yol yordam nedir, hangi mahkemelere vs. başvurulur bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

Teşekkürler
Q
8 yıl
Naviextras Toolbax programı güncellenemiyor?
Merhaba,

Igo cihazımı ( Navitech 210f ) güncellemek istedim bugün. Her zamanki gibi Toolbax programını çalıştırdım ve güncelleme olduğunu ( Toolbax programına ait güncelleme ) yüklemem gerektiğini yazdı. Onay verdim ve indirip yükledi.

Ancak; ne olduysa bilmiyorum ama Toolbax sapıttı ve her güncelleme ve program başlatma sonrası habire güncelleme var ve yüklemek zorundasın diye uyarı çıkarıp durdu. Yani takıldı kaldı. Güncelleme yapmak istemiyorum dedim ama bu sefer de program kapanıyor, açıyorum güncelleme yapacağım diyor, yapıyor ama yine kurulduktan sonra güncelleme yapacağım diye inat edip duruyor.


Düzeltmek için yaptıklarım;

Kendi Web sitesinden 3.11 sürümünü indirdim ( güncel gözüken ). Ama; programı interneti iptal edip açtığımda ve sürüm bilgisine baktığımda 3.15 sürümünü gösteriyordu.

Direkt internetten buldum 3.15 sürümünü; onu yükleyip denedim ve yine aynı yine aynı sonuçsuz kaldı.


Programı kaldırdıktan sonra CCleaner programı ile Regedit dosyalarını da silip bilgisayarı baştan başlatmama rağmen durum aynı.

Kullandığım işletim sistemi Windows 7 Home Premium ( Sp1 ) Türkçe.

Internetten arattım ama böyle bir probleme ait bir bilgi göremedim ( ya da gözden kaçırdım? ).

Yardımcı olursanız sevinirim.


Teşekkürler
Q
9 yıl
Çalınan elektrik sayacı ve abonelik iptali hakkında.
Merhaba,

Aslında konu biraz komplike ve yazarak kafa karıştırmak istemiyorum. Elektrik kurumunda çalışan arkadaşlar varsa onlara durumu açıklayıp fikirlerini almak istiyorum mümkünse.

Özetle; İstanbul/ hadımköyde ufak bir arsamız var ve yıllar önce 2 odalı ( yazın arada bir kalmaya giderdik ) gecekondu tarzı bir ev vardı derme çatma.
Babam rahmetli olduktan sonra orayı artık kullanmaz olduk yıllar içinde ve evin içinde ne eşya varsa çalınmış zamanla, zaten değerli eşye vs. yoktu, eski eşyaları götürmüştük. En sonunda evsizler orayı kullanmaya başlayıp da komşular rahatsız olduğunda orayı bir komşuya ( inşaatçıydı ) rica edip yıktırdık ki zaten yıkılmak üzereydi.
Ama öncesinde çalınan eşyalar arasında elektrik sayacı da vardı.

Ben elektrik aboneliğini rahmetli babamın iptal ettirdiğini düşünmüştüm ama iptal edilmemiş. Zaten arsanın olduğu yer yeni yerleşim birimiydi ve doğru düzgün ne adres vardı ne de başka bir şey. Bir kaç yıl önce İstanbul Avcılar elektrik dairesinde iptal ettirmeye çalıştım durumu bildirerek ama kimse yardımcı olmadı. Keşife gelmeleri gerektiğini bildirdiler ve doğru düzgün adres bilgisi olmadığından bulunmadı deyip baştan savmışlar ki dilekçede hem evin yıkıldığını hem de adres tarifini yazmıştım.
Bir kez daha başvurdum ve yine bulunmadı denilip kapatılmış.

Şimdi; abonelik babamın üzerineydi ki rahmetli oldu 2005 yılında. En son zaten rahmetli olmadan önce elektrik kullanımı olmuş ve sonra da unutulup gidilmiş bir konu.
Ama artık kafamı kurcalıyor ve bana yol yordam gösterecek bilgili arkadaşların yardımlarını rica ederim.


Teşekkürler
Q
9 yıl
Volvo S40 Silecek hakkında.
Merhaba,

2012 S40 1.6D aracımız var. Cumartesi 20.000 Km bakımını yaptırdım yetkili serviste.
Hava yağmurluydu ve sileceklerin düzgün silmediğini farkettim. Fiyatı sorduğumda 160 TL dediler ( doğal olarak yetkili servis fiyatı yüksek ).

Dışarıdan kendi aracıma ( Megane 2 HB ) silecek aldığım yere gittim S40 için silecek sormaya ama ellerinde olmadığını, yakınlarda bulunan yedek parçacılarda
bulunan sileceklerin de kaliteli olmadığını ve önermediğini söyledi eleman.

Şimdi; silecekleri nasıl ve nereden temin ederek değiştiriyorsunuz bilgi verebilir misiniz?
Sadece lastik mi değişmeli? Hangi marka olmalı vs. yardımcı olursanız sevinirim.

HepsiBurada.com'da modacar marka var muz tipi ama gerçekten uyumlu mudur bilmiyorum?


İstanbul/Beylikdüzü'ndeyim. Buralarda veya yakınlarda uyumlu silecek temin edebileceğim yer varsa oraya gidebilirim.

Teşekkürler
Q
9 yıl
3 marka ve modelden hangisini önerirsiniz? ( Samsung, LG,Philips)
Herkese merhaba,

Abim için TV bakıyoruz. Teknosadaki indirimleri görmüş. Bugün Beylikdüzü Teknosaya gidip TV'leri inceledik.
Bel fıtığı rahatsızlığım olduğundan fazla inceleme imkanım olmadı ama yanımda Harici HDD götürüp inceleyebildiğim kadar baktım.

3 Model beğendik. Genelde HD performansları güzeldi. Ek olarak dahili uydu alıcı ve internet bağlantıları vs. gibi özellikler var ama benim çok ince ayrıntılı incelemeye maalesef vakit ve sağlık durumum yok ( Pc karşısında bile doğru düzgün oturamıyorum ).
İndirimi kaçırmak istemiyor bizim abi ama zaten genel olarak piyasa fiyatlarında satıyorlar gördüğüm kadarıyla indirim adı altında. Ya da en fazla 100 TL falan daha uygun gözüküyor teknosada.

Şimdi; SD yayınların kalitesi de önemli. 3D olayı çok ihtiyaç değil. HD film vs. izlerken hareketli sahnelerdeki kalite vs. bakıyorum.
Düşük kalitedeki filmleri fena göstermedi bu modeller incelediğim kadarıyla. Yani SD TV kanalları izlerken de hemen hemen aynı görüntü kalitesini verir diye düşünüyorum.

Aşağıdaki modeller arasında kaldım. LG'nin modeli geçen seneye aitmiş. Bu modeller arasında kalıp bir seçim mi yapmalıyım yoksa alternatif önereceğiniz modeller var mıdır incelemek için gidip bakalım?
Görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

1 ) PHILIPS 42pfl4307k/12 42" 1.500,00 TL

2 ) SAMSUNG 40ES6340 40" 1.700,00 TL


3 ) LG 42LW570S 42" 1.600,00 TL

Teşekkürler
Q
9 yıl
Delonghi 810 buhar kazanlı ütü / İlk İnceleme ( Satın aldım ).
Bir kaç haftadır kazanlı ütü incelemelerini okuya okuya artık kafam allak bullak olmuştu.
İlk önce Philips 9240 kazanlı ütüyü satın almış ama arızalı olmasından olsa gerek, doğru düzgün randımanlı kullanamadan ertesi gün ana merkeze iade etmiştim.
Geçen hafta içerisinde bir Web sitesinden Tefal 9461 sipariş geçmiştim ama bu sefer de tedarikçi firmanın web sitesine gönderdiği ürün düzgün değildi
ve beni arayıp yenisini beklemek isteyip istemediğimi sorduklarında ütü siparişini iptal ettirmiştim.

Bu sefer Delonghi markayı mercek altına aldım ve bir kaç markette gezip inceledim üstün körü. Benim için kağıt üstünde ( ileriye dönük ) en iyi modelin 1860 model olduğuna karar verip incelemeye gittiğimde hayal kırıklığı ile karşılaştım. Zira ürünün kalitesi beklediğimin çok altındaydı. Hani pazarlarda satılır 20-30 TL'lik kısa ömürlü kalitesiz malzemeli ürünler, neredeyse o tür kalitesiz bir ürünle karşılaştım. Daha ütüyü elime alır almaz duraksadım acaba yanlış markaya mı bakıyorum diye. Düğmeleri vs. kısa sürede bozulacak gibi gözüktü gözüme.

Hemen yanında 1880 model olanı vardı ve arada en az 2-3 gömlek kalite farkı var kullanılan malzeme bakımından. Ama fiyat çok uçuktu ( 900 TL / Teknoloji markette ).

Tam umudumu kesmek üzereydim ki bu sefer yine ütü önerileri bölümünde " metehan_bera" nickli kullanıcı arkadaş Delonghi 810 Model ütünün A101 markette 199 TL'ye satıldığını bildirmiş.

Piyasada en uygun 260 TL gözüküyordu. Mail yazdım A101'e ellerinde olup olmadığını ve fiyatı konusunda. Ertesi gün telefonla dönüş yaptılar ve bana yakın olan bir şubelerinde ( Beylikdüzü ) son bir adet olduğunu bildirdiler.
Ertesi gün gidip satın aldım. Ütü eski model ama sanırım çıktığı zamanlarda üst modeller arasındaydı ki kullanılan malzeme kalitesi bence gayet iyiydi.

Ütünün özellikleri son çıkan modeller gibi bir çok özelliği bir arada barındırmıyor ama 200 TL'lik bir fiyatın bolca karşılığını aldığıma inanıyorum. 4 Bar ve 90 Gr. sürekli buhar çıkışı olduğu yazıyor.
İncelemelerde 5,5 - 6 bar'lı ve en az 120 Gr sürekli buhar çıkışlı modellere baktığımdan beklentim bu ütüde düşüktü ama verdiği buharı görünce şaşırdım. Gayet yeterli ve güçlü buhar veriyor.
Öyle ki ütü masasının üstündeki sünger ince olduğundan sık sık ütü masasının altındaki buhar taneciklerini siliyorum.

Ütünün kullanımı gayet güzel, yağ gibi ütü yapılıyor. 2 dakikada ütüye hazır hale geliyor ve sürekli su takviyesi yapılabiliyor ( musluk suyu ). En son buhar ayarında çıkan buhar çok geldiğinden ben ayarı yarıya getirdim.
Kazan haznesi ufak dolayısıyla çok yer kaplamıyor. Su kapasitesi de ufak ( 600 Ml ) bu yüzden yakında yedek su kabı tutuyorum.
Bir gün önce giydiğim ve yıkamak için kenarda tuttuğum kırışık gömlekte denedim ilk ütüyü ve gayet güzel bir şekilde ütüledi. Bu arada Philips'te yarım saat ütü sonrasında elim ağrımaya başlamıştı ama bu ütüde öyle bir şey olmadı.

Ütünün özelliklerinde ( kendi web sitesinde ) otomatik kapanma var yazıyor ama kazan mı yoksa ütü mü kapanıyor onu anlayamadım henüz. Bir de temizlik tıpası var yazıyor ( musluk suyu kullanıldığından, oluşan kireç temizliği için ) ama tıpa falan yok kazanda. Ayrıca, kullanılan taban çok nazik. Normal kumaşları ve iki pantolon ütüledim ve düğmelere çok dikkat ettim ama tabanca gözle görülür ince çizikler oluştuğunu gördüm. İleride ne olur bilmiyorum. Buhar verme düğmesi güncel ütülerden farklı. Yuvarlak ve tırtıklı bir düğme var çevrilince buharı ayarladığınız. Kademeli olarak buhar gücünü o şekilde ayarlıyorsunuz / Düzeletme; Kademe ayarı yapılmıyormuş o tırtıklı düğmede. En sona getirince ufak bir kilit sistemi var ve sürekli buhar vererek ütü yapabiliyorsunuz. Ek olarak, düşük sıcaklıkta ütü yaptığımda damlatma ile karşılaştım ama öyle çok değil. Önce yüksek ısıda kullanıyordum, sonra düşük ısıyı denemek istedim ve kısa sürede tekrar ütüye başladığımda bir kaç damla oluştuğunu gördüm gömlek üzerinde. Ayarları iyi yapamadığımdan da olmuş olabilir. Zamanla ütüye ve ayarlarına elim alışınca iyice inceleme imkanım olacaktır diye düşünüyorum.

Eğer siz de benim gibi inceleme vs. yaptıkça iyice kafa karışıklığı yaşıyorsanız bence bu ütü modelini de incelemenizi tavsiye ederim. En azından gidip görme imkanınız varsa kendi gözlerinizle inceleyin derim.
Sonuçta onca inceleme sonucunda piyasada 200 TL civarında bulunan kazanlı ütüler var ama bana kalite olarak çok yetersiz geldi.

Eğer bir arıza vs. çıkartmazsa uzun süreli kullanabileceğim bir ütü olduğunu düşünüyorum.

http://www.delonghi.com/tr_tr/products/vvx815/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.