Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
S

Yüzbaşı
10 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
4 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
7 yıl
GTX 560 Ti BF4 Anlık Kasma Sorunu
BF4 oynarken anlık olarak kasmalar yaşıyorum. Hangi ayarlarda olursa olsun, gpu usage anlık olarak düşüyor ve sonra eski haline dönüyor. Ama oyunu oynanmayacak hâle getiriyor maalesef. İşlemcim 2500k ve 4.5Ghzde kullanıyorum. Sıcaklıkları ve cpu usage de normal seviyelerde. Oyun HDDye yüklü, Seagate marka 3 yıllık bir HDD kullanıyorum. Sorunun neden kaynaklanığını bile anlayamadım açıkcası. Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
S
7 yıl
R9 290/290X İşlemci ve Güç Kaynağı Yeterliliği Hk.
Öncelikle merhabalar. Kısa bir süre sonra yeni bir ekran kartı almayı planlıyorum. Aklımda da R9 280X, R9 290 ve R9 290X modelleri var. İşlemcim 2500K ve güç kaynağım da Seasonic M12II 620W. Forumda uygun fiyata, yani R9 290 fiyatına sıfır R9 290X satıldığını görünce aklım biraz da ona kaydı. Iki kartın güç tüketim değerleri çok farklı değil gibi, incelemelere baktığım kadarıyla. Merak ettiğim konu ise, benim güç kaynağım diğer bileşenlerle birlikte bu sisteme güç yetirebilecek midir? Çünkü olası darboğaz sorunları için, işlemciyi tam mânâsıyla ekran kartına yettirebilmek için overclock da yapacağım. 4.5Ghz karşılar diye düşünüyorum. Daha üste de çıkabilirim. Soğutma konusunda sıkıntım yok. Ayrıca sistemimde iki tane HDD ve bir tane de SSD var. Bunlar da çalışır durumda olacaklar.

Güç kaynağım bu sisteme yeter mi, yoksa R9 280X alıp arkama bakmadan devam mı etmeliyim? Güç kaynağımı da yenilemektense R9 280X ile devam etmeyi tercih ederim açıkcası.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.