Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
D

Yüzbaşı
27 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
3 ay
Citroen C3 Uygun Yağ Önerisi

Merhaba,


Araç 2020 (Ocak 2021 çıkışlı) Model Citroen C3 III 1.2 Puretech 83BG (HMR) Benzinli. Yetkili servis 2 periyodik bakımda da Total Ineo marka yağ kullandı. Fakat ben 3. periyodik bakımda yağ değiştirmek istiyorum. Aklımda Liqui moly ve Motul markaları var. Sizin benim aracıma uygun yağ marka-model önerileriniz nelerdir?

D
geçen yıl
En uygun devir aralığı nasıl bulunur?
Merhaba aracım 2020 model MK3 kasa Citroen C3 Feel 83 bg 1.2 Puretech Benzinli Atmosferik S&S (BVM) versiyonu.

Aracımı uzun ömürlü motoru çok yıpratmadan ama çok da köreltmeden kullanmak istiyorum. Şuan aracım 22bin kmde. Ayda 1-2 kez yollar imkan verdiği sürece 5000-6000 devir kısa süreli kurum vs atsın motor sağırlaşmasın diye çeviririm. Fakat örneğin uzun yolda sürekli sabit ideal devir aralığı nedir? İkinci bir sorum ise şehiriçi araç kullanımında yakıt tasarrufu için 2000 devir sabit gideyim diyorum ekranda da belirtiyor ama siz de tahmin edersiniz ki araç 1800-1900 devre anlık da düşse bayılıyor. Önerileriniz benim için çok önemli :)
D
geçen yıl
Hiçbir Şekilde BIOS Giremiyorum

Merhaba arkadaşlar,


Konuyu açmadan önce bu sitede de diğer farklı sitelerde de sorunun çözümünü araştırdım fakat hiçbir çözüme ulaşamadım diğer sitelerde yazan adımları teker teker takip ettim fakat ben de işe yaramadı en sonunda buraya yazma kararı aldım bilgisayarımda kurtarma gelişmiş Seçenekler kısmında UEFI ile başlat seçeneği yok. Normalde Lenovoda her zaman girdiğim F2 tuşuyla da giremedim. Ayrıca güvenli önyükleme yapıp yine denedim ama bana mısın demedi. Çok canım sıkıldı bu olaya. Çözüm önerileriniz nelerdir.


windows 10 lenovo v330 15ikb cihaz

D
2 yıl
Superonline 12+12 Taahüt Saçmalığı

Merhaba arkadaşlar. Tam 1 sene önce Fiber İnternet + Tv Plus paketi satın aldım. Paketi satın almadan önce araştırıp Sagem 4K olan cihazı istedim. Kuruluma gelen ekip ellerinde Huawei cihaz olduğunu daha sonra stoklara gelirse değişim yapabileceklerini söylediler. Ben kurulumdan sonra her ay aradım ve 3. ayımda sagem cihazı olduğunu ama fiyatının daha fazla olduğunu söylediler. Ben de bu durumu kabul etmeyip başvuru yaparken sagem cihazı olarak başvurdum ve bana ona göre fiyat verdiklerini ilettim. Çözüme ulaşamayıp lanet olsun diyip kapadım telefonu. Şuan sözleşmenin 1. Senesindeyim ve utanmadan 10 tl zamlı bir şekilde fiyat çekiyorlar. Neymiş efendim ilk 12 ay 9.90 diğer 12 ay 19.90 ödeyecekmişim. Kardeşim siz 1 senedir istediğim cihazı ve hizmeti veremediniz üstüne güya sözleşmeye uymanız gerekiyor diyip 10 tl zamlı olarak sözleşme devam edecek diyorsunuz. Eğer siz bana istediğim hizmeti doğru bir şekilde verseydiniz ben de paşa paşa sözleşmeyi kabul etmek zorunda kaldırdım ama siz bana yalan beyanda bulunarak hizmet sattınız ve sözleşmeye uymamı bekliyorsunuz. Bu konuda yapabileceğimiz birşey var mıdır ? Danışmak istedim.

D
2 yıl
5 aylık araç direksiyon kutusu değişimi

Merhaba arkadaşlar,


Ocak 2021 sonu citroen c3 marka aracı sıfır bayiden satın aldım. Şuan 6000kmde . Yaklaşık 1 aydır direksiyonda 30-40 km altı hızlarda direksiyon belli bir açıda nereye çevirirseniz çevirin elinizi bıraktığınızda hep aynı açıda kalıyordu. Garipliği hissettiğimde aracı servise götürdüm. Bugün direksiyon kutusunun komple yenisi ile değişmesi gerektiğini ilettiler. Tabi kul yapısıdır hata vs. olur ama daha 5 aylık araçta da parça değişimi onarımı daha ilk bakıma bile girmemişken insanın moralini bozuyor. Sizin önerileriniz nedir?

D
2 yıl
İstanbul Pendik Self Oto Yıkama Nerede Var?

Merhaba arkadaşlar, istanbul pendikte su tabancası bulunan hangi istasyonlar var? Evime yakın bir opette vardı ama komple yenilenince kaldırmışlar. Başka nerelerde var bilmiyorum. Kendi oto şampuanım ve süngerim var tek ihtiyacım olan su tabancası :)

D
2 yıl
KYK'nın Ödeme Alamadığı Durumlar
Merhaba,

22 yaşındayım 2017 senesinde kyk kredisi almıştım. 2019 senesinde hazırlık sınıfını geçemediğim için kredi kesildi ve 2021'in 11.ayında geri ödemesi başlayacak. Ben halihazırda örgün lisans öğrencisiyim aynı okul farklı bölümde. Parttime olarak haftasonları çalışıyorum. Aldığım para 1400-1500 tl. Bankalara da her ay 2500tl kredi ödemesi yapıyorum toplam(kredi kartı hariç). Bu kredilerin hepsini de kendime çekmedim tabi ailemin sıkışık olduğu günler oldu onun için çektim ve ortak ödüyoruz. Ama kayıtlara bakıldığında benim üstüme hiçbişey yok aldığım aylık para borçlarımın 2 katı neredeyse. Böyle bir durumda kyk halen daha benden para koparmaya çalışır mı? Bir de isterse 70 yaşında olsun bir şekilde örgün okuyan bir adamdan nasıl olur da kredi günün geldi der? Var mıdır önerileriniz?
D
2 yıl
Parttime yıllık izin hakkımı 1.5 senedir kullandırmıyorlar

Merhaba,

Halihazırda üniversite öğrencisiyim ve yaklaşık 4 senedir parttime olarak aynı şirkette çalışıyorum. Çalışma günlerim sadece cumartesi ve pazar günleri. İlk girdiğim yıllarda böyle bir sorun yoktu ama son 1.5-2 senedir 2-3 ay önceden tarihleri belirtmeme rağmen "çok yoğun sezondayız, yönetim sıcak bakmıyor" bahanesi ile bir türlü izin yazmıyorlar. Haklarım yaklaşık 25 küsür gün birikti. Ve bir gün amirim bana "sen sadece haftasonu çalışıyorsun yıllık izin kullanırsan 1-2 ay izin kullanmış olacaksın otomatik gibi saçma bir söylemde bulundu. Ben de o zaman çalışmadığım günler vardiya girin izin ücretlerimi ödeyin normal vardiyama da izin kullanılmayacaksanız öyle gireyim dedim ona da sıcak bakmadılar tabi. Ama artık inanın sıkıldım ve bunaldım. Kendime daha az vakit ayırır oldum ve bu yaz arkadaş ve ailemle planlar yapmak istiyorum. Sizin bana önerileriniz nedir?

D
2 yıl
Yeni Citroen C3 2020 Model 2000 devir altında silkemeleme problemi

Merhaba arkadaşlar,


Yaklaşık 3 ay önce bayiden sıfır 2020 model MK3 kasa Yeni C3 aldım. Mahalle arasında giderken rölantide gitsin diye ayağımı gazdan çekiyorum. Ayağımı gazdan çekince özellikle 2. vitesteyken 1800-2000 devir arasında yaklaşık 2-3 saniye kendini silkeleme yapıyor. Bunun sebebi nedir? Ne önerirsiniz?


araç şuan 2700 kmde

1.2 puretech 83bg benzin 5 ileri manuel

D
2 yıl
Superonline HG255s Modem Wifi Sorunu
Merhaba,

Yaklaşık 6 aydır Superonline 35mbit Fiber internetini Huawei HG255s modemi ile kullanmaktayım. Superonline veyahut kendi interneti kullandığım cihazlarda internet erişiminde sorum yok olarak gözükse de örneğin birden farklı cihazda WhatsApp mesajları gitmiyor. Bilgisayar üzerinden indirme yaptığımda 100mb dosya 30-35mb kadar gelip ağ hatası yüzünden kendiliğinden iptal oluyor. Telefonda birçok uygulamada yüklenmeme (3-4 farklı marka modelde de aynı) sorunu yol açıyor. Geniş çaplı bir araştırma yaptığımda bu marka model modemin kronik wifi sorunu olduğunu ilettiler. Superonline teknik ekip de sözlü olarak kabul etti ve saçma bir çözüm olarak access point satın alın bunlarda kronik dendi. Sıfırıyla değiştirin diyorum yine aynı problem olur diyorlar. Başka modem gelin takın diyorum stokta yok diyorlar. Sizin önerileriniz nedir? Caymak istediğimde de 2050tl cayma bedeli çıkıyor. İnternetten iyice soğudum. Router veya access pointle sorunun çözülmesi kesin olacağını bilsem kıyıp paraya alacağım ama daha adam akıllı problemi belli değil. Her kafadan ayrı ses çıkıyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle