Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
21 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
127 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Sıkıştırılmış C# Dosyasını Gmail Üzerinden Göndermek
Okulda hocamız ödevlerin dosyasını da kendisine göndermemizi istiyor fakat proje dosyasını sıkıştırıp göndermeye kalkınca gmail üzerinden hata alıyorum. Güvenlik nedeni ile engellendi şeklinde. Herhangi bir word dosyasını gönderirken sıkıntı yaşamıyorum fakat c# dosyası gönderiminde hata oluyor. Bu problemi nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
3 yıl
Kayıt İçin Tecil Gerekli Olur Mu?
99 luyum. Mezun senemdi bu sene ve bu sene sınavı kazandım. Kayıt için tecil gerekli olur mu?
3 yıl
Hemen Yelkenleri İndirmeyin
Arkadaşlar bu sene hem puan türlerinin birleşmesi hem de 0,5 kuralı yüzünden sıralamaların beklenilenden kötü gelmesi normal. Bunu zaten çoğu rehberlikçi söylüyordu. O nedenle hemen sıralama yetmiyor diye düşünmeyin. Bu hafta içinde birden çok yerden üniversite sıralamalarının ne kadar gerileyeceği ile ilgili bilgiler gelir. Şu an için tel bir yer var. Oranın linkini de bırakayım aşağıya. Örnek vermem gerekirse 2017 de 48k ile kapatan bir yer bu seneye göre 55k ile kapatmış. O nedenle panik yapmayın. Bu sınav hiç kimseden önemli değil. Hayatınızdaki son dönemeç de değil. Bunları bilerek hareket edin.


http://rehberevi.com/tercih-robotu/
3 yıl
2010 Gibi Gelecek Diyenlere İtibar Etmeyin
2010 gibi falan geleceği yok. Boşuna moral bozmayın. Sınav bana kalırsa 2016 dan da iyi sonuçlar getirecek. Kendi çevremden duyduğum şeyler bunu gösteriyor. Kanıt olarak da aşağıya video bırakıyorum.


https://youtu.be/OSqHJtI9dIM
4 yıl
İnternetten Alınan Oyunların Türk Oyun Sektörüne Katkısı Var Mı?
Gittigidiyor.com, N11 gibi platformlarda oyun satan mağazalarda veya spotçularda satılan oyunların fiyatları genelde DR, vatan, teknosa gibi mağazaların oyun fiyatlarından çok daha uygun. Bu da kafaya bu ucuz fiyata satılan oyunların usulsüz yoldan Türkiye'ye geldiği hakkında kuşkulara yol açıyor. Eğer cidden usulsüz yoldan geliyorsa -yani kayıt dışı olarak- bu oyunları satın alarak türk oyun sektörüne katkı yerine darbe vurduğumuzu düşünüyorum. Çünkü satın aldığımız oyunlar Türkiye'nin satış hanesine yazılmıyor olabilir.

Sizce bu durum doğru mu? Yani bu spotçulardan oyun satın almak Türk oyun sektörünü sıkıntıya sokuyor mu?
4 yıl
Yeni Sınav Sisteminde Bardağın Dolu Tarafına Bakın
Yeni sınav sisteminde bence mf ler için ygs sosyal, tm ler için ygs fenin kalkması tamamen avantaj diğer sisteme göre. Sosyale çalışacağınız süreye kendi alanınıza göre derslere çalılıp daha çok verim alabilirsiniz.

Geçen senelerde ygs sonucu kötü gelenlerin çoğu formdan düşüyordu ve istediği bölümü belki azimle çalışarak kazanacak olsa da moral bozukluğu yüzünden kazanamayabiliyordu. Sınavların ard arda olması bu bakımdan iyi.

Sınavların aynı gün olması hem sizin ilk oturumdaki sınavla birlikte zihninizin açılıp ikinci oturum sınava daha iyi durumda girebilirsiniz.

Soru sayısının düşmesi evet kötü oldu ama zaten beklenen birşeydi. Şikayet eden arkadaşlar için söylüyorum. Eğer fen 90 soru olsaydı iyi mi olacaktı bu sistemde? Sabah 80 soru türkçe matematik çözeceksin öğleden sonra fenden önce 40 mat2 çözmüşsün. O kafa yorgunluğu ile fendeki sorular eğer fazla olursa(90 gibi) çok dikkat hatası yapılır o stres ve zaman sıkıntısı nedeniyle. O nedenle sisteme göre soru sayıları beklendik sayılar. Ve nokta atışı olmuş.(Keşke cumartesi 1. Oturum pazar ikinci oturum yapılarak lys deki soru sayılarını korusalardı ama yapacak pek bir şey yok.)

Genel olarak yeni sistemin dezavantajları var fakat bazı avantajları da var. Artık yapacak pek bişi yok. Herkesin tam gaz çalışmaya devam etmesi şu anki durumda yapılacak en iyi şey. Herkese kolay gelsin.
4 yıl
Mezuna Kalıyorum Askerlik Tecili Gerekli Mi?
99luyum. Bu sene mezun oldum. Bir kere daha sınava hazırlanacağım fakat askerlik durumu bir sorun olur mu? Tecil ettirmek gerekiyor mu?
5 yıl
Ygs icin Osym Sayfasindan Kimlik Bilgileri Degistirmek Icin Guncelleme Yapamiyorum.
Arkadaslar nufus cuzdanimda 8. Siniftan kalma resim var ama pek benzemiyorum. O nedenle kimlik karti almaya karar verdim ama sistemden nufus cuzdani secenegini kimlik karti olarak guncelleyemiyorum.Ne yapmam lazim bu durumda. Guncelleme imkanim var mi?
5 yıl
Kanal Tedavisinden Sonra Ağrı
Iyi gunler. Kanal tedavisi yaptırdım toplam 3 seans sürdü. Aslında yemek yemezken dişimde bir ağrı olmuyor. Ne zaman kanal tedavisi olan dış bir dişle temas etse ağrı yapıyor. Kanal tedavisi olalı 1 gün oluyor. Sizce bu ağrı normal mi? Zamanla geçer mi?
6 yıl
Destiny Limited Edition Expansion Pass Kodu Çalışmıyor
Arkadaşlar Destiny nin Limited Edition versiyonunu aldım ve içinden expansion pass çıktı ama kodun yazılı olduğu kağıda baktım ve meğerse geçerlilik süresi geçmiş. Bu durumda ne yapabilirim? Tekrar etkinleştirmenin bir yolu var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.