MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
11 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
102 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Koyu materyalistler gelsin

Issız bir köyde iki katlı eski bir evin üst katındaki pencereli bir odada bir gece geçirebilir misiniz?

Koşullar

-Ev temizliği yapılmış herhangi bir fare, böcek, parazit problemi yok.

- Köyün güvenliği sağlanmış hırsız, haydut, terörist yok.

-Güneş battıktan sonra harici lamba kullanamazsınız. Telefon, bilgisayar ve elektriğiniz var


Lütfen koşulları iyice canlandırıp dürüst yanıt verin. Bu evde korkmadan bir gece geçirebilir misiniz?

5 ay
Halı sahada yaşanan olay

İki yıl önce halı sahada maç yaparken top sol kanatta önüme düştü. Düştükten sonra hafif yukarı sekti. En sevdiğim çalımlardan olan rakibin üstünden aşırtmayı denemeye kararlıydım. Tam prese gelen savunmadaki arkadaşın üzerinden aşırtacakken topa isabetsiz vurdum , arkadaşın kafasına geldi ve gözlükleri parçalandı. Daha vahim olanı ise bu pozisyondan önceki iki pozisyonda daha bu arkadaşla darbe yaşamıştık. En sonunda gözlükleri parçalanınca küfür etti ben de mahcup olup özür diledim. Maç bittikten sonra tekrar özür diledim o da önemli değil dedi iyi ayrıldık ama benden nefret ettiğine emindim. O sıralar maddi durumumda çok iyi olmadığı için yeni gözlük alması için para teklifi yapmadım. Sizce yapmalı mıydım gece gece aklıma takıldı.

6 ay
Eskiden hasta olmanın bile bir tadı vardı

Üzerinde hafif bir kırgınlık olur, biraz boğazın acır çekersin battaniyeyi üstüne kapatırsın gözlerini. Göz kapaklarında hafif bir yanma hissedersin. Uyanırsın sonra mayışmış halde telefonda takılırsın biraz burnunu silersin. Sıcak bir şeyler içersin.

Bir de şimdi bak. Hayatta tat tuz kalmadı biraz boğazı kaşınsa paranoyak oluyor insan. Ulan acaba covid mi oldum kimden kapmış olabilirim ya evdekilere bulaştırırsam en son evden çıkalı kaç gün oldu. 

geçen yıl
Din ve tanrının insanlara imtihanıyla ilgili kafamdaki soru işareti
Bugünlerde açılan bir konuyu gördüm birisi günümüzde halâ insanların dinlere inanmasını algılayamadığını vs yazmış. Mesela bu konunun sahibi arkadaş üzerinden düşünelim. Muhtemelen ortalamaya nispeten düşük bir zeka seviyesine sahip, çoğu şeyi idrak edemiyor yazdıklarına bakılırsa. Tanrı kişiyi bu zeka seviyesinde yaratıp nasıl kendisini bulmasını bekliyor? Demek istediğim tanrı yarattıklarını imtihan edecekse, imtihanı kazanabilecek bir algı kapasitesinde yaratması gerekiyor. Fakat ben bazı ateizm argümanlarında bu algılama kapasitesini göremiyorum. Eğer ki bu aşırı saçma argümanların sebebi zeka düşüklüğü değilse ne olabilir?
geçen yıl
Matematik ve Olası Gelişmiş Uygarlıklar
Matematiğin ortaya çıkışını(icadı/keşfi) çok ekstrem bir olay olarak kabul edersek evrendeki olası gelişmiş uygarlıkların sayısı oldukça az olmaz mı? Matematiksiz bir teknolojik gelişim mümkün olabilir mi? Ya da zekanın evrimleştiği her canlı türü matematiği elde edebilir mi?
geçen yıl
Boyum çok kısa yardım edin
17 yaşıma girdim boyum 188 daha uzar mıyım çevremdeki tüm kızlar benden uzun nasıl uzatıcam boyumu yardım edin 2.10 olmak istiyorum hobbit gibiyim psikolojim bozuldu :(
geçen yıl
Hayat sevgili yapmak için fazla yoğun değil mi?
Sevgilisi olan arkadaşlarıma bakıyorum sürekli ya teknolojik iletişim halindeler ya da beraber takılıyorlar. Üni öğrencisiyim, derslerin yoğunluğundan kendime kalan azıcık zamanı da kıza harcarsam nasıl yaşıcam Kızla günde 1 saat telefonda konuşup hafta sonu da dışarıda takıldığımı hayal edince fenalaşıyorum. Siz ne kadar zaman harcıyorsunuz sevgilinizle tüm mesajlaşma konuşma gezme dahil?
geçen yıl
Kasım ayında şortla gezen tipler
Yurtta baya bir kişi şortlu ve çorapsız geziyor. Bu adamlar nereden geliyor merak ediyorum. Ben çift kat çorap + uzun kollu + uzun eşofman altı giyerek üşüyorum ki normal olan bu havalar baya soğuk şu sıra. Bu adamlar don atlet nasıl geziyor kafam almıyor
2 yıl
Daha Sıkı Kalçalara Sahip Olun
Bu rezil reklam size de çıkıyor mu?
2 yıl
Dünya tarihinin en abartılan iki insanı
1- Josep Guardiola (Futbol Antrenörü)

Yahu bu adam hep A+ seviyede kadrolar yönetiyor. Üstüne bir sürü transfer yaptırıyor. 2009-2011 Barcelona'sı zaten dünya futbol tarihinin en iyi kadrolarından birine sahipti. Bu adamın tek yaptığı kendisininde eski bir Barcelona'lı olması sebebiyle takımla iyi bir elektrik yakalayıp başarılara ulaşmak oldu. Bayern Münih konusu zaten konuşmaya değmez. Birisi dünyanın en iyisi ise bu kadroya UCL kupası kazandıracak abi. Bundesliga yı adamlar zaten çerez gibi alıyor. Ne yaptı bu adam Münih'te? Guardiola'nın en elle tutulur perfomansı Manchester City idi. Yine muazzam 1 küsür milyarlık kadroya sahip olmasını kenara bırakırsak iyi bir taktiksel oyun geliştirdi ve dünyanın en zor ligini 2 yıl domine etti. Ama genele baktığımızda bu adama dünyanın en iyisi falan denmesi çok komik. Benim için ilk 5 te bile değildir. Kendisinden nefret ederim o da ayrı konu.

2-Nikola Tesla (Elektrik Mühendisi, Mucit)
Bu adamı zamanında hep hakkı yenmiş, geride kalmış, hak ettiği değeri görememiş olarak tanıdık. Son 5-6 yılda ne olduysa bu adam medyada öyle bir patladı ki bilimden anlayan anlamayan cahili bilgilisi herkes bu adam hakkında atıp tutmaya başladı. Ortalıkta binlerce yalan yanlış şey dolanıyor. Herkes Tesla fanboyu oldu. Bu adam tabiki tarihteki çok önemli insanlardan birisi ama abartmayın be kardeşim. Einstein'la karşılaştıranlar falan oluyor Yahu bu adam tam anlamıyla fizikçi bile değil. Bu linkte Evrim Agacı'nın Tesla hakkında çok güzel bir makalesi var. Okuyabilirsiniz. https://evrimagaci.org/nikola-teslanin-etrafini-saran-yalanlar-mitler-ve-gercekler-teslanin-gercek-bilim-insani-tarafi-basarilari-ve-basarisizliklari-149Herkesin iki kişi hakkında da görüşlerini bekliyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.