Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
04 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
3408 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
Birleşik Krallık'ta Saldırgan Köpek Türleri Yasaklanacak

Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak "American Bully XL" cinci köpekleri tamamen yasaklatıyor. Şimdiden üç türden daha bahsediliyor. İngiltere'de zaten sıfır başıboş köpek politikası izleniyor, sokaklarda vs. başıboş köpek yok, sahipli köpekler için de katı kurallar mevcut, bunların üstüne saldırgan türler banlandı:Rishi Sunak on Xtwitter
It’s clear the American XL Bully dog is a danger to our communities. I’ve ordered urgent work to define and ban this breed so we can end these violent attacks and keep people safe.
https://twitter.com/RishiSunak/status/1702630698178236756
4 hafta
Edirne Valisi Yunus Sezer: "Edirne genelinde başıboş köpek istemiyorum"

Edirne Valisi Yunus Sezer:


"Edirne sınırları içerisinde başıboş köpek istemiyorum. Tüm belediyelerimiz ve kolluk kuvvetlerimiz derhal çalışma yapacaklar."ıha
Edirne Valisi Sezer: "Edirne genelinde başıboş köpek istemiyorum" İhlas Haber Ajansı
https://www.iha.com.tr/edirne-haberleri/edirne-valisi-sezer-edirne-genelinde-basibos-kopek-istemiyorum-31904217
geçen ay
PETA Denen Örgüt Yurt Dışındaki Hayvansever STK'ları Fonluyormuş

Makalenin Türkçesi henüz yok, çevirecek arkadaş, linkini yoruma yazınca buraya da eklerim:country squıre magazıne
The Neo-colonialism of Animal Rights in India COUNTRY SQUIRE MAGAZINE
https://countrysquire.co.uk/2023/08/31/the-neo-colonialism-of-animal-rights-in-india/
geçen ay
Aksiyon Kamerası Modeli için 360 Derece Çekim mi, Yoksa Tek Lens mi?

Merhabalar, aksiyon kamerası araştırırken 360 derece çekim yapabilen kameraları keşfettim birkaç hafta önce. Youtube'da kıyaslama videolarını izliyorum. Özellikle DJI Osmo 4 ve Insta 360 X3'ü kıyaslıyorum. Fakat ikisi de pahalı. İyice emin olduktan sonra karar vereceğim... Sizin tavsiyeniz hangisi olur?


360 derece çekimin şu yanını çok beğendim mesela; çekim sırasında sağında ve solunda olan hiçbir olay kaçmıyor. Tek lenslilerde kamera nereye dönükse sadece. Fakat çekim kalitesi açısından DJI Osmo 4 efsane kaliteli, renkler harika. Üstelik koşu yaparken veya bisikletle arazi sürüşünde titreşimde görüntü sabitleme teknolojisi de üstüne tuz biber. Bir de 360 derece çekimde sağa sola çevirdikçe büyüteçle çekilmiş hissiyatı verip kadrajı bozuyor, o yüzden tek lenslide tercih edecek gibiyim. Fakat işte 360 derece aksiyon kameraların her yönü kayda alabiliyor olması ise çok büyük bir artı... Bütün bunlardan ötürü hala karar kılamadım...


Not: Aksiyon kamerası hem bisikletim için hem de motosikletim için düşünüyorum. Arada bir yürüyüşe falan çıktığımda da yanımda taşıyabilirim.

geçen ay
Alışveriş Sitesinden 500 dolara Aksiyon Kamerası Toplam Kaça Patlar?

Merhabalar, yurt dışından 500 dolara aksiyon kamerası almayı düşünüyorum fakat bir arkadaş dedi ki yurt içinde alacağından daha fazla para çıkar diyor yeni caydırıcı harçlar yüzünden, doğru mudur? Kaça patlar tam olarak?

geçen ay
Sağlık Bakanlığı'na Kuduz Aşısı Stoğu Dayanmıyor, Bu Hafta Yeni İlan Duyurdu

Her yıl 250 bin insanın köpek tarafından ısırıldığı Türkiye'de bu hafta 1 milyon üzeri kuduz aşısı için ihale ilanı yayınlandı. 8 ayda toplam 4 milyon kuduz aşısı almış oldu T.C. Sağlık Bakanlığı . Bu soruna sebep olanlar vatan hainidir.


Milyar TL'lerle oynayan mama lobilerine ve psikolojisi sorunlu sosyopat itperestlere satıldık. Tarih zaten bu dönemi unutmayacak da, umarım bu soruna sebep olanları devlet yakın gelecekte içeri tıkar ve kanun değişikliğiyle güvenli sokaklar oluşturur da bizler de devlete karşı tribimizi bir kenara atarız ve bunu başaran hükümete karşı bir ömür boyu şükran duyarız.#başıboşköpeksorunu #yılda250binısırık #kuduztehlikesi #mamalobisi #itperest #sosyopat #psikolojisibozukinsanlar #devletaklı #idam

Sağlık Bakanlığı'nın kuduz aşısı ihale ilanı linki:

İkinci görselin kaynağı:bbc news türkçe
Kuduz: Türkiye’de vakalar artıyor mu, istatistikler ne? - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/articles/cl41454png6o
2 ay
Başıboş Köpek Sorunu Ülke İçin İç Güvenlik Sorunu Kabul Edilebilir mi?

Bölge Turizmcileri yetkilisi medya kuruluşuna verdiği açıklamada şöyle bir cümle de kullanmış.


"Öte yandan başıboş sokak köpeklerinin saldırısı sonrası yaşanan korku sebebiyle vadi yürüyüşleri, at, deve, bisiklet ve ATV turlarında her geçen gün düşüşün yaşandığı ifade ediliyor."


Demek ki başıboş köpek sorunu sizin "ekmeğinize" dokununca sorunun farkına vardınız. Olay sadece Türkiye'de yerli ve yabancı turistlerin başıboş köpek saldırılarından zarar görmesi mi? Türkiye'de çoğu sokak ve park alanları akşam saatleri sessizdir, ortalık ıssızdır. Bundan 20 yıl önce PKK terör örgütünün yapamadığını başıboş köpek çeteleri yapıyor. İnsanlar evlerinden ya arabayla çıkıyor çoğu bölgede, ya market alışverişlerini kurye aracılığıyla yapıyor akşam saatlerinde. Bisiklet sürüşleri azaldı, motosiklet sürüşleri azaldı, akşam yemeği sonrası dışarıda yürüyüş yapmak azaldı çoğu yerde (İşin ilginci ekonomisi kötü olan ülkelerde iki teker araçlara rağbet artar dört tekerlilere güç yetmediğinden ötürü). 2005'teki bombalı saldırılar bile turizmi baltalayamadı fakat başıboş köpek çeteleri yüzünden turizm faaliyetleri düşüşe geçmiş. Yerel turist düşük TL değeri ve enflasyona yenildi, turizmin ana unsuru yabancı turistler ise başıboş köpek çetelerine yeniliyor. 


Başıboş köpek sorunu ülkenin iç güvenlik sorunu hale gelmiştir, PKK terörü sorunundan sonra en büyük sorundur benim düşünceme göre; çünkü başıboş köpeklerle beraber bu sektörden nemalanan kişiler ve kurumlar da Türkiye toplumunun güvenliği için tehdittir. Parasal rant yüzünden görmezden geliniyor. Yaşadığımız kadere bak.


#başıboşköpeksorunu #terör #rant #saldırı #kötükader 

2 ay
Kapadokya'da köpekler İtalyan Turistleri de Kolundan Isırdı

Geçen haftalarda da bir rehberi ısırmışlardı bacağından, haberlere çıkmıştı, sanırım bu olaylar hiç son bulmayacak. q


"Öte yandan başıboş sokak köpeklerinin saldırısı sonrası yaşanan korku sebebiyle vadi yürüyüşleri, at, deve, bisiklet ve ATV turlarında her geçen gün düşüşün yaşandığı ifade ediliyor."


Türkiye'de çoğu sokak ve park akşam saatleri sessizdir, ortalık ıssızdır. Bundan 20 yıl önce PKK terör örgütünün yapamadığını başıboş köpek çeteleri yapıyor. 2005'teki bombalı saldırılar bile turizmi baltalayamadı fakat başıboş köpek çeteleri yüzünden Kapadokya'da bile turizm faaliyetleri düşüşe geçmiş. Yerel turist düşük TL değeri ve enflasyona yenildi, turizmin ana unsuru yabancı turistler ise başıboş köpek çetelerine yeniliyor.


Başıboş köpek sorunu ülkenin iç güvenlik sorunu hale gelmiştir, PKK'dan sonra ikinci sorundur benim düşüncelerime göre. Parasal rant yüzünden görmezden geliniyor. Yaşadığımız kadere bak.
fib haber, nevşehir haberleri
Kapadokya'da köpeğin saldırdığı 2 turist yaralandı
https://www.fibhaber.com/korkulan-oldu-nevsehirde-kopegin-saldirdigi-2-italyan-turist-yaralandi
2 ay
Cüneyt Özdemir Başıboş Köpek ve Mama Lobisi Hakkında Konuştu
cüneyt özdemirtwitter
“SOKAK KÖPEKLERİ VE İSTANBUL TAKSİ SORUNU NEDEN BİR TÜRLÜ ÇÖZÜLEMİYOR? https://t.co/e1YHpAgMyu”
https://twitter.com/cuneytozdemir/status/1689239868407193600
2 ay
İstanbul Valisi Davut Gül Başıboş Köpekler için Belediyelere Talimat Verdi

Ne diyorsunuz, sonunda başıboş köpeklerden kurtuluyor muyuz?


https://www.yenisafak.com/gundem/istanbul-valiliginden-ornek-talimat-basibos-kopekler-toplanacak-4546858

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle