Merhaba arkadaşlar

Ben 12.sınıf elektrik-elektronik öğrencisiyim, 10. sınıfta çok heveslenipte bi lazerli güvenlik sistemi devresi yapmak istedim ama şema bulmakta, bulduğum şemayı anlamakta, anladığım şemanın parçalarını bulmakta baya bi zorlandım. 10. sınıfın sonuna doğru öğrendiğim az buçuk bilgilerle bir tane devre yaptım (2 entegreli bol malzemeli) ve çalıştırdım.Ama o kadar uğraşıpta proje ödevi diye götürdüğümde arkadaşım test etmek için 12v ile çalışan devreye yanlışlıkla 20V verince gümm .Hocaya çalıştırdığımın vidyosunu bile göstersem kabul etmedi böylece bi 100 alacağım proje notu çöpe gitti. 11. sınıfa geçtiğimde kendimi baya bi geliştirdim ve bu devreyi yapmak için hırs ettim uğraştım araştırdım ve en sonunda devrenin şemasını bile ben çizerek 3-4 dandik parçadan oluşan ama çok verimli çalışan bi lazerli güvenlik sistemi yaptım.eee tabi haliyle 100'Ü kaptım yetmedi sağdaki soldaki sınıflarada verdim 4-5 kişi devrenden ekmek yedik (100 ALDIK) .

ŞİMDİDE ÇOK GÜZEL Bİ HOBİ DEVRESİ OLUP PROJE OLARAKTA KULLANILABİLEN LAZERLİ GÜVENLİK SİSTEMİ DEVREMİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM

(BEN LEDLİ KISMA 555 DEVREİ YAPTIM BÖYLE YANIP-SÖNDÜ AMA ONUNLA UĞRAŞMAK İSTEMİYORSANIZ BUZZER DE DÜZ BİR SES ÇIKARIP LED SÜREKLİ YANACAKTIR. )

VİDEODA LAMBANIN IŞIĞINI KULLANMAKTADIR EĞER IŞIK DÜŞMESSE SÜREKLİ ÇALIŞACAKTIR... (LDR Yİ KENARLARDAN GELECEK IŞIKTAN İYİ YALITMANIZ GEREK BEN KABLO DIŞI KULLANDIM)

BUDA VİDEOLİNKİ :http://www.youtube.com/watch?v=3EbmO6eSz0g&feature=youtu.be