Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
07 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
6 ay
Böbrek taşı

Böbrek taşı insanın neşesini, keyfini, herşeyini alt üst eden bir ağrı. Mutlaka bir uzmana başvurmak gerekir. Yoksa o ağrı eğer taşlar büyükse 1 cm kadar veya daha büyük, kesinlikle ağrısı geçmez. Uzmana başvurana kadar acile gidip iğne vurdurmak isteyenlere tavsiyem dikloron-muskoril karışımı iğne. Tecrübeme göre konuşuyorum. Herkese geçmiş olsun İnşallah.

6 ay
Braun blender üretim yeri

Braun blender alacağım. Yalnız dikkatimi çeken bir nokta var. Üretim yerleri genelde Polonya veya Romanya. Alman malı braun blender bulamaz mıyız? Yılardır kullandığımız braun blender vardı, memnunduk. Fakat parçaları miadını doldurdu. Bizim kullandığımız da Polonyaymış hiç haberimiz yok. Eğer Alman malı bulamazsak, Romanya mı, Polonya mı daha kaliteli olur? Bir de braun blender için üretici Fakir yazıyor Amazonda. Bu da ilgimi çekti. Yani Braun u Fakir üretiyormuş.

6 ay
Kablotv mozaiklenme

Birkaç haftadır kablotvde görüntüde donmalar, mozaiklenmeler oluyor. Kaç kere arıza kaydı açtım. Snr falan filan gibi işlemler yapıldı ama değişen bir şey yok. En son node bölme kapsamında devreye alınacak diye bir cevap yazıldı. Nedir bu işlem bilen var mı? İyi bir şey mi?

Ve devam eden bu mozaiklenme sorununun türksat açısından kesin çözümü ya da arıza sebebi ne olabilir? Evde ölçüm yapıldı sinyal düşük çıktı. Teknik servisin söylediği, apartmanda genel bir sorun varmış.

7 ay
Tp link ub500 bağlanmıyor

Bilgisayara bluetooth 5.0 dongle aldım. Kurulumunu yaptım, yeniden başlattım, sürücüleri kurdum ama ne yaptıysam yapayım bağlanamadım. Kulaklık veya android telefonu buluyor ama bağlanamıyor, tekrar deneyin diyor veya kulaklık için pin hatası veriyor neyse o. Sistemim biraz eski ondan olabilir mi? Anakart Ecs H55h-m, işlemci i3 540, 6 ram, Windows 10. Tecrübesi olan var mı sizden?

Bir ekleme yapayım, bluetooth cihazını taktıktan sonra, wifi internette de kesintiler oldu.

10 ay
Sony ev sineması soket
Sony ev sinemasının kablosunu yenileyeceğim, ucundaki soketin içindeki terminali de çıkarmak ve yeni kabloya yenisini çakmak gerekiyor haliyle. Fakat bu terminalin adını, çeşidini, numarasını tam olarak bulamadım. Amacım, orijinal soketi kullanarak sadece içindeki terminali değiştirmek. Yoksa, farklı beyaz renkte, soketi ve terminali ile satılanlar var, ama ben dediğim gibi orjinal giriş başlığını kullanmak istiyorum. Resimden adını çıkarabilen, ya da daha önce değiştirmiş olan var mı içinizde? Yardımcı olabilir misiniz?11 ay
Ses sistemi kablosu

Sony Dav Dz740 5.1 ses sisteminin bazı hoparlör kabloları kısa geliyor. Kablo üzerinde yazanlar, CSA, 1A, AWM style, 2468, 80°, 300v, 22 awg, vw-1....Bu bilgilere göre, bu kablo kaçlık oluyor, 2x0,50 tahminime göre ama emin olamadım. Nasıl bir kablo almalıyım yardımcı olabilir misiniz?

11 ay
Tv açılınca ses sistemi açılması

Sony Dav Dz740 ses sistemi tv ye hdmi ile bağlı. Tv açılınca ses sistemi de açılıyor. Ama ben ses sisteminin açılmasını istemiyorum, işim olunca kendim açmak istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim. Ses sisteminin tv yi açınca direkt açılmasını sağlayan ayar nedir, onu kapatmak istiyorum yani.

11 ay
Kablonet switch görüntüsü

Kablonet in evinizde prizden duvardan sarkan switch lerin oluşturduğu kirli görüntü için sizler nasıl bir çözüm yolu buldunuz?

12 ay
Uydu kablosu ile elektrik kablosu yan yana

Kablo tv ve uydu kablosunun, 3x2,5 klima elektrik kablosu ile 3 4 metre aynı kablo kanalında gitmesinde bir sakınca olur mu? Hem sinyal kalitesi, hem tv güvenliği açısından..

12 ay
İnfinity 401 güç kablosu

Netmaster İnfinity 401 modemi başka bir yere taşıyacağım, yeni yerinde elektrik girişi yok. Adaptör uzatma kablosu alsam 10 metre, bununla modeme güç versem mesafe bakımından sorun olur mu?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle