Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
T

Çavuş
15 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
63 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
T
2 ay
Çözülemeyen Su Boşaltma Sorunum

Merhabalar opel corsa b 2000 model aracım var. Geçen cuma benzilikte pompacının uyarısıyla farkettim. Araç içerisindeki suyu olduğu yere boşaltmış. Aracı temiz bir yere çekip su ekledim bir haftadır kullanıyorum bir damla su eksilmemişti. Bugün park ettiğim yerde yine aynı şeyi yapmış. Suyun nereden geldiğini göremedim çünkü bir sızıntı akıntı yok. Su ekliyorum akmıyor, çalıştırıyorum akmıyor, bir hafta geziyorum eksilmiyor ama ne oluyorsa bir anda tüm suyu boşaltıyor. 2 ustaya gösterdim fikir bile beyan edemediler. Fikri olan var mı? Tüm bu süreçte hararet normal.

T
2 ay
Sizce Ülkemiz Kripto Para Trenini Kaçırıyor mu?

Bildiğimiz gibi ülkemiz genelde her devrimi sonradan yakalamak gibi bir huya sahip. Kripto para endüstrisi ise son 10 yıl içerisinde ortaya çıkmış ve ilk gününden bugüne kadar kar topu etkisiyle büyümekte ve gelişmekte olan bir teknoloji. Kripto paralar genellikle yatırım amaçlı kullanılsada arkasında devasa teknolojiler barındırıyor.


Bugün bir yatırımcı olarak piyasa haberlerini gezerken Almanya'nın Avrupada kripto para alanında öncü bir ülke olduğu, yatırım ve geliştiriciler için çeşitli kanunlar çıkarttığı gerçeği ile karşılaştım.


İlgili haber:

btcgazetesi.com
Almanya Vergisiz Kripto Staking ve Kredi için Adım Attı - Btcgazetesi.com
https://www.btcgazetesi.com/almanya-vergisiz-kripto-staking-ve-kredi-icin-adim-atti/

İlgili bağlantının sitesini gezerseniz buna benzer bir sürü haber göreceksiniz. İnsan bunca haberin arasında Türkiye'ye dair bir şeyler göremeyince üzülüyor. Bu soru aklıma takıldı sizlerle paylaşmak istedim. Sizce ülkemiz bu konuda atılımlar yapıyor mu? Hükümetimiz kripto için gereken hevesi gösteriyor mu?

T
2 ay
Bu projeler hakkında düşünceniz nedir?

Merhaba dostlar yakın zamanda yayınlanan bir rapor neticesinde Filecoin ve Helium'un web3 teknolojisinde lider konumda olduğunu gördüm. Bu projelerden Helium madenciliği ile alakalı uzunca bir araştırmam ve denemelerim olmuştu. Muhakkak burada bu projeler hakkında benden daha çok bilgisi olan üstadlar vardır. Ytd olmamakla beraber fikirlerinizi belirtirseniz beni aydınlatmış olursunuz.


İlgili Rapor:

btcgazetesi.com
Filecoin ve Helium: Geleceğin Web3 Projeleri - Btcgazetesi.com
https://www.btcgazetesi.com/filecoin-ve-helium-gelecegin-web3-projeleri/
T
3 ay
Bitcoin Mining ile Yüzme Havuzu Isıtmak

Bir Bitcoin madencisi, kazım yaparken ortaya çıkan ısıyı değerlendirmenin farklı bir yolunu buldu. Uzun süredir BTC mining yapan madenci, üretim esnasında ortaya çıkan atık ısıyı, yüzme havuzunu ısıtmak için kullanmaya başladı.


Bitcoin meraklısı Jonathan Yuan’ın yüzmek hobisi ancak bulunduğu şehirin soğuk olması sebebiyle evindeki havuzu çoğu zaman kullanılmaz halde oluyor. Bitcoin madenciliğine başlayan Yuan, ortaya çıkan ısı ile havuzunu ısıtıp ısıtmayacağını düşünmeye başladı.

Yuan, verdiği röportajda “bir ısı dağıtıcı sistem satın alarak ASIC makinelerinde ortaya çıkan ısıyı havuzuna aktardığını” belirtti. “Havuzu tüm yaz boyunca 32 derecenin üzerinde tutmayı” başardığını söyledi.


Bu işlem sayesinde hem havuzunu ısıttığını hemde makinelerin soğutma maliyetini düşürdüğünü belirtti.


Yuan bu girişimini büyük yüzme havuzu ve işletmelere tavsiye ettiğini belirterek, “Havuzlarınızı ısıtmak için harcayacağınız elektrik ile Bitcoin üretebilirsiniz.” diyerek işletme sahiplerine çağrıda bulundu.


İlerleyen zamanlarda bu sistemi daha endüstriyel hale getirerek, özel havuz tankları ve mining rigleri üreterek baştan sona bir ürün tasarlayıp bunu pazarlamayı düşündüğünü belirtti.


Kaynak: Btcgazetesi

T
8 ay
Henüz borsalarda yayınlanmamış gelecek vaadeden coinler

Merhabalar ciddi bir araştırma yapıyorum bazı kripto paraları önceden yakalamak istiyorum. Binance gibi büyük borsalarda yer alan kripto paraların ciddi hareketler yapması gerçekten zor oluyor bu yüzden yeni çıkmış projelere yöneldim. Daha önce 2 kere yakaladım küçük paralar olduğu için ciddi bir gelir elde edemedim bir kere 10 dolarım 400 dolar oldu diğerinde 20 dolarım 870 dolar gibi bişe oldu.

Bu başlık altında buna benzer henüz yeni doğmuş ve geleceği olan kripto paraları paylaşalım istiyorum. Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber iki adet beğendiğim projeyi sizlerle paylaşacağım ve bu konuyu sürekli güncel tutacağım.


  1. Proje : SİMP TOKEN: https://wikikoin.com/simp-coin-nedir-nasil-alinir-gelecegi/
  2. Proje : Hertz Coin: https://wikikoin.com/hertz-network-htz-coin-nedir-nasil-alinir-gelecegi/


İlk proje yetişkin içerikleri ile alakalı bir sektörde kullanılması hedeflenen para birimi olmak yolunda ilerlerken ikinci proje herkesin kendi tokenini saniyeler içerisinde üretip yine aynı anda satışa sunmasını hedefliyor. Bulduğum koinlerle alakalı Türkçe içerik varsa konuya ekleyeceğim. Yoksa coinmarketcap linkini bırakacağım.

T
geçen yıl
E-ticarete başlayacaklara tavsiyeler

Güncelleme: Şirket kurulumu ile alakalı video yayındadır


Merhaba dostlar yaklaşık 1,5 yıldır aktif eticaret hayatım var (Türkiye, ABD, Kanada ve avrupa şeklinde) bu bilgileri kendim arayarak bulamadım mecburen keşfetmek zorunda kaldım. Arkadaşımın daha köklü bir geçmişi var sektöre dair, bizde bildiklerimizi anlatmak üzere bir yola çıktık. En iyisini biliyoruz doğru bilgi bizde gibi bir mottomuz hiç yok ancak parayla satmak yerine bildiklerimizi ücretsiz bir şekilde hem youtube da paylaşmaya başladık hemde bir forum sitesi kurup tecrübeli dostları bir araya getirdik. Sorularınıza cevap veriyor bildiklerimize bildiklerinizi eklemeniz için sizi de davet ediyoruz. Aşağıya youtube ve forumun linklerini bırakıyorum.

Bu kanalın ilk videosu bana ait bugün de dostum videosunu yükledi haftada 2 video gelecek bize tavsiye verebilir kanala abone olarak teşvik edebilirsiniz.


Forum: https://ticarihamle.com

Sağlıcakla...

T
3 yıl
virus.web.tr | Virüs temizleme, Para kazanma
2017 yılından bu yana hizmet veren internet sitemiz bir blog türündedir. Kullanıcılarına doğru, gerçek bilgiyi vermek üzere inşaa edilmiştir. Sponsorlu önermeler barındırmayan test ve tecrübelere dayanan iki konuyu ele alan bir sitedir. İlki Virüs temizleme bu konuda kullanıcılarına virüsler hakkında bilgi, android windows macos ve ios virüslerinden korunma yolları ayrıca anti virüs programlarını içerir. Diğer ele aldığı konu ise Para kazanma bu konuyu bir teknoloji blogunun ele alması garip gibi gelse de uzun zamandır internetin yoğun kirliliğine maruz kalan bir dal olduğu için para kazanma, internetten para kazanma ve kolay para kazanma yollarını ele alır.
T
3 yıl
Arabapedia.com Arabalar hakkında her şey
Merhabalar sitemiz arabalar hakkında sorular sorup bilginiz dahilinde cevaplar verebileceğiniz. Arabalar üzerine kurulmuş sosyal bir platformdur. Arabapedia içerisinde bir çok araba uzamanına sorularınızı sorup güvenilir yanıtlar alabilirsiniz. Teknik problemlerden hukuki konulara kadar her sorunuzun yanıtı bizde.

https://www.arabapedia.com
T
3 yıl
Oyun oyna para kazan - Şehrin Sahibi
Merhaba bir reklam sayesinde keşfettiğim oyunu sizlerle paylaşmak istedim konunun sonunda teşekkür etmeyi unutmayın :)

Oyun dediğime bakmayın kısaca reklam izle para kazan uygulaması ama diğerleri gibi değil bu bambaşka :D Şimdi efendim sözde kıyamet sonrası dünyada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Hayatta kalmak için 4 saatte bir yağmalama 2 saatte bir haraç kesme işi yapıyoruz. Bunları sadece birer buton vasıstasıyla yapıp reklam izleyip(sadece bir görevde o da) exp kazanıyoruz exp barı dolunca seviye atlayıp tl cinsi parayı kasaya indiriyoruz. Biriken paralar 5 tl olunca veya üstü parayı çekiyoruz. Buraya kadar her şey normal. İşin güzel yanı her iki seviyede bir kazandığımız exp de parada artıyor. Kartopu etkisi kısaca. Bir göz atmakta fayda var derim. İyi akşamlar.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.mafyasehri
T
4 yıl
Arap Şükrü Bursa
Merhaba arkadaşlar Bursa'nın en ünlü mekanlarından birisi Arap Şükrü sokağıdır. Bu sokakta birçok balık restoranı yer alır. Deniz tabağı'da bunlardan biridir. Deniz Tabağı ayrıca Bursa'nın ünlü balıkçısı Balıkçı Reşat'ın işletmesidir. Bu sebeple tüm deniz ürünleri sağlıklı ve temizdir.Telefon: 0 224 222 25 02
Adres: Sakarya Cad. No:17 Altıparmak/Bursa
Google Maps Linki:https://goo.gl/maps/UHnmvk1upAM2

Arap şükrü bursa
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle