Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
U

Yüzbaşı
26 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
3 yıl
TTNET ANKARA İNTERNETLER YAVAŞLADI!
Bu akşam itibariyle internetler inanılmaz yavaşladı. Download ve videoları geçtim, sayfa açılışları bile pert. Yurt içi PING'ler hafif artmış, yurtdışı siteler Allah'a emanet... Hız testine bakarsan Türk Telekom Ankara üzerinden PING hafif olsa bile biraz daha beklemeyle hızını alabiliyorsun, gel gelelim internet REZALET!

Downloadlar 0,58 ile 2 megabit arası geziyor...

MÜŞTERİ HİZMETLERİ TELEFONA BAKMIYOR 20 DK'DIR BEKLİYORUM...

BIKTIK ARTIK TTNET BIKTIK!!!

TTNET = KAHIRNET!
U
4 yıl
Windows 10 Home Single Language Hk.
Merhaba Arkadaşlar,


Yeni aldığım cihaz içerisinde bu sürümle geldi. 1803 sürüme yükselttim , fakat sağlıklı olmadı. Bu yüzden yeniden kurmak istiyorum. Bu sürümün 1803 versiyonunu nereden bulabilirim? (USB'den kurulumu yapacağım, dvd sürücü yok...) Ayrıca keyi windows içinden bir şekilde tedarik etmem gerekir mi? Sıfırdan kursam kendisi keyi görür mü?

Yardımlarınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkürler.
U
4 yıl
Acer VX5-591G-74TC Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1050 Linux 15.6" FHD
Merhaba Arkadaşlar,


Emsallerini çok araştırdım, fakat hep kronik sorunlarla karşılaşılmış. ACER'ı daha önce kullanan arkadaşlarımdan bilirim. Genelde orta halli cihazlar üretir. Bu cihaz konusunda epey olumlu yorumlar gelmiş. Kredi kartıyla internetten almak gibi bir imkanım yok (ki zaten görmeden almam, linux ile geliyormuş, yanında win 10'da satın almam gerekecek muhtemelen... optik yok yeni nesil oyun notebooklarda, usb ile kuracağız artık...), teknosadan alacağım büyük ihtimal 2 ya da 3 aya... (Ankara'dayım...)

Kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Performans nasıl? Donanım ve aygıt durumu nasıl? Sürücü sıkıntısı var mı? Yük altında aşırı ısınma gibi durumlar var mı?

Bilgilendiren arkadaş olursa sevinirim.

İyi günler...
U
4 yıl
YİNE TTNET, YİNE SIKINTI, YİNE ANKARA, YİNE REZALET!
Ya arkadaş, binaya fiber aldırdık, bölgede altyapı sağlam değil henüz diye, hem de korkudan altyapıyı yenileyen bu arkadaşlara bir süre daha eyvallah dedik, 2 gündür yine rezalet!

HIZLAR ZİGZAG, DOWNLOADLAR ZİGZAG!

YİNE TTNET, YİNE ANKARA DEMETEVLER-ÖZEVLER MAHALLESİ, YİNE TELEKOM! ANLAŞILAN ANKARA YİNE EZİYET ÇEKİYOR!

TTNET İLE OFFFFFFFLINE KAHIRNET
U
4 yıl
KeyShot Render Yardım :(
Merhaba Arkadaşlar,


Programın kullanımı açısından yeniyim. İlk defa render alıyorum fakat oluşturduğum objede render esnasında gölge oluşmamasını istiyorum. Mevcut ışık ayarlarıyla gölge oluşturuyor veya da objenin kendi gölgeleri oluşuyor. Render esnasında veya da program içerisinden objeye ait gölgeleri iptal edebilme durumu var mı? (Objenin kendi gölgelendirmesi için bir ayar var ama kaldırınca kalitesi ciddi derece düşüyor :( ) Aksi takdirde objeye ait gölgeleri iptal edebileceğim benzeri render programları var mı?

Blender da alpha kanalları konusunu beceremediğimden cycles'tan adam gibi render alamadım.

Konu hakkında bilgi ve desteklerinizi bekliyorum.

İyi geceler.
U
4 yıl
TTNET TÜRKİYE GENELİ YİNE BOĞULUYOR!!!
Bıkmadan, usanmadan yazacağım!


Sanki bilerek yapılıyor... Az öncesine kadar internette sorun yokken, birden bire internet trafiği darboğaza giriyor. Saat 20.00 dedi, tak yavaşladı!

Ankara Demetevler-Özevler Mah. yine boğum boğum boğuluyor. Bugün bir arkadaş daha yazmıştı, büyük ihtimalle, an itibariyle Yenimahalle'de de sorun var...

AKŞAM EVE GELİRSİNİZ, 2 SAYFA HABER OKUYAYIM, VİDEO İZLEYİM, DOWNLOAD YAPAYIM DİYE... YOK MALUM FİRMANIN SÖZDE İNTERNET HİZMETİ GÜNÜN NE KADAR STRESİ VAR İSE BİR O KADARIN 2 KATINI DA O YAŞATIR!!! TELEKOM İLE İNTERNETE ÇIKACAKSANIZ, HİÇ UĞRAŞMAYIN, BİR EL ARABASI ALIN, DAHA HIZLI İNTERNETE ÇIKARTIR SİZİ! SAYFALAR AÇILMIYOR YİNE, TOP GİBİ DÖNÜYOR!

Yurtdışı yine hoşaf, yurtiçi idare eder...

Yok arkadaş, ben taahhüt az kaldı felan dinlemem, bu hafta sonu hemen geçiyorum Superonline'a...

Bu ne ya?

YETTİ ARTIK!

Not: SORUN, TÜRKİYE GENELİNDE BİRÇOK ABONEDE MEYDANA GELMEYE BAŞLADIĞINDAN BAŞLIK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. MODERATÖR ARKADAŞLARDAN RİCAM SORUNA FİRMA ÇALIŞANLARINCA NETLİK KAZANDIRILANA KADAR BAŞLIK YUKARIDA TUTULSUN.
U
4 yıl
TTNET-ANKARA ADSL - HIZLAR VE PING SÜRÜNME MODUNDA...
Evet arkadaşlar,


Adamlar sonunda içine .... başardılar. Yarın sabah ve akşam test alacağım. Böyle olursa cumartesi hemen superonline gelsin, kursun. Bayii ile irtibata geçeceğim.

Sizlere Allah sabır versin.
U
4 yıl
TTNET ADSL ANKARA Hızlar Yurtdışında 1 Megabit ve Altı!
Siz bu haltları yedikçe buralara gelip gelip yazacağım...


IP değişince tam hız, Türkiye'den IP ile 1 megabit ve altı... 3 saattir durum bu... Darboğaza sokulmuş yine, vatandaş mağdur ediliyor!... Speedtest'te tam hız, indirmeler yurtdışından HOŞAF!

Yıl 2017, TTNET=İNTERNET HARİCİ HER ŞEY!...
U
4 yıl
Superonline Fiber Altyapı Geldi, Sinyal Bekliyoruz, İşlemler İçin Tavsiye Bekliyorum...
Merhaba Arkadaşlar,


Bayram öncesi nihayet binaya kutuyu koydurmayı yoğun bastırma ve uğraşlarım sonucu başardım. Aynı şekilde bayram öncesi katlara plastik kablo korumalıkları da döşendi. Gelen ekipler, kablo çekilmeyeceğini, sadece abone olanlara kablo alınacağını belirtti. Ayrıca kutuda anahtarları da bırakmışlar. Aradım, gelecek ekiplerde kutuyu açmak için zaten anahtar bulunuyormuş. Anahtarlar bizde kalacakmış. Her duruma karşın sizde de 2'şer tane kalsın dediler...

1-) Kutudan her daireye kadar kablo çekilecek mi?
2-) Sinyal verilmesi için 1,5 ya da 2 ay beklemeniz lazım diyorlar.

Daha önce başına gelen arkadaşlar, işlemlerin hızlanması için neler yaptılar?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
U
4 yıl
Yine TTNET, Yine Ankara ADSL'ler, bu sefer HIZ DALGALANMASI!
Buyrun buradan yakın,


Bu seferde TTNET Ankara-ADSL'ler 2 gündür hızlar dalgalanıyor, bazen speedtest'te yanıtsız kalıyor...

8 megabiti anca verebilen TTNET, bu seferde tatil dönüşü ve okulların açılmasına ramak kala altyapısı HORON TEPİYOR! İNDİRMELER YUKARI AŞAĞI!... SAYENİZDE EN STABİL SUNUCULARDAN DOWNLOAD YAPARKEN BİLE BİR HALAY BAŞI, BİR HALAY SONU!...

MERAK EDİYORUZ YETKİLİLER, FORUMLARDA UFAK UFAK HIZ DALGALANMASI BAŞLIKLARI AÇILMAYA BAŞLADI, BU SEFER NE ZAMAN ÇÖZECEKSİNİZ SORUNU! YİNE 1 AY BEKLER MİYİZ?

MERAK ETMEYİN, SUPERONLINE BİNAYA KUTUYU BAĞLADI, KABLOLAMA HATLARI DA DÖŞENDİ, AZ KALDI, KUTU AŞAĞIDAN AKTİF EDİLSİN, KAPATIRKEN DE BÖYLE BAYRAK GİBİ DALGALANDIRACAĞIM YALVARIRKEN SİZİ... :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.