Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
20 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
8 yıl
Asus z97-A Nasıl bir kart?
http://www.asus.com/Motherboards/Z97A/

Bu kartın AR modeli vatan bilg. mevcut aralarındaki fark ise incelediğim kadarı ile ar modelinde DVI ve D-sub girişi yok ayrıca biri gümüş diğeri altın renginde.

bu kartı alıpda kullanan varmı memnun mu forumda hiç denk gelmedim sadece o.c performansı için çok başarılı deniyor.
8 yıl
İşlemci veya ramler de sorun olup olmadığını anlamak?
Prime95 isimli program. Arkadaşlar bu program işlemci ve ram performanslarını test ediyormuş peki bu programla işlemci veya ramlerde sorun olup olmadığını sağlıklı bir şekilde anlamak mümkün mü?
8 yıl
Sadece web sayfalarında denk gelen garip sorun!
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Sorunum şu şekilde: Özellikle resim olan web sayfalarında facebook ve google görseller sekmesinde denk geldi. Sayfalarda gezinirken ilk olarak mouse 3-5 sn lik donuyor daha sonra hareket ettirebiliyorum fakat imleç yatay çizgi , sağa sola ok , normal ok yanında mavi çember( sanki yükleme yapıyormuş gibi) şekillere giriyor. Mouse ve klavye ile işlem yapabiliyorum ama biraz geçikmeli olarak , görev yöneticisini açtığımda işlemciyi kullanan hiç bi program gözükmüyor %0. Daha sonra başlat sekmesinden yeniden başlat dediğimde işlem gerçekleşiyor fakat ekrana görüntü gelmiyor hdmı sinyol yok diyor ve ekran stand by moduna geçiyor bu arada kasa çalışır vaziyetde. Daha sonra kasadan restart yaptığımda her şey normala dönüyor ve saatlerce bazen gün boyu hiç sorun yaşamıyorum.Saatlerce oyun oynuyorum internet den film ve dizi izliyorum bunları yaparken bu sorun hiç denk gelmedi.

Hdd kaynaklı olabileceğini düşünerek hd tune ile test ettim sorun yok. virüs taraması yaptım temiz çıktı. Mouse değiştim. son olarak 2 gün önce format attım dün gece aynı sorunu tekrar yaşadım. anakartımda debugs leds özelliği var sorun olduğunda stabil çalıştığını gösteriyor. işletim sistemim windows 7 64 bit 8 gb ram i5 işlemci 560ti ekrankartı psu 750w 80+ plus. tüm driver lar güncel windows update güncel. Biraz uzun oldu farkındayım ama tüm detayları anlatmak istedim, tahminlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle