Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
01 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
106 (Bu ay: 17)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Airport Time Capsule ile kullanılacak modem tavsiyesi
Airport Time Capsule ile kullanılacak modem arayışındayım. Hali hazırda ZTE H268N modem üzerinden TC ile wireless kullanıyorum ancak daha üst bir modeme geçiş yapmak istiyorum. Aynı fiyat aralığındaki Asus modemlere göre daha çok tavsiye edildiği için TP-Link Archer-VR600 almaktan torrent indirme özelliği olmadığı için vazgeçtim; time capsuleyi kullanmaya devam edeceğim için wireless çekim gücü 1. önceliğim değil. Özetle torrent desteği olan; çok sayıda cihaz ile bağlantıda sorun yaratmayacak bir cihaz arayışındayım; uzman tavsiyelerine açığım.
4 yıl
US Apple Store problemi
Geçtiğimiz mart ayında ABD'den iPhone 7 plus satın aldım. Apple Store'da özellikle "GSM" cihaz istediğimi, CDMA istemediğimi belirttim. Satıcı da CDMA olmadığını GSM olduğunu belirtti. O an için mobil internette bir bağlantı sorunu yaşadığım için telefonumdan cihazın kodunu kontrol edip GSM cihaz olduğunu doğrulayamadım; bi rehavetle satıcı elemana güvenip cihazı aldım.

Cihazın CDMA destekli olduğunu Türkiye'ye gelince farkettim. Apple TR ile görüştüğümde topu Apple US'e attılar, Apple US le görüştüğümde onlar da Apple TR'ye attılar. Yurtdışı cihazların tamamının yakında garanti dışına çıkacağını söyledi o tarihlerde görüştüğüm yetkili, birkaç gün sonra da resmi açıklama gelince işin peşini bıraktım cihaz GSM de olsaydı garanti dışı kalacağı için.

Birkaç ay sonra ABD ye tekrar gideceğim için garanti olaylarında bir değişiklik var mı diye bakınca gördüm ki Apple TR tekrar GSM cihazlara garanti hizmeti vermeye başlamış.

Sadece gelecek olursam, US'de Apple Store'a gidip durumu anlatacak olursam bir güzellik yapıp GSM cihazla değişim yapma ihtimalleri nedir?

Fikirden ziyade bilgi tecrübe paylaşımı olursa sevinirim
8 yıl
İzmit-Boya Koruma
Merhaba;
Birkaç gün içinde sıfır aracıma boya koruma işlemi yaptırmak istiyorum. Piyasada çok sayıda seçenek var ve işçiliğin en az marka kadar önemli olduğu gerçeği ortada.
İzmit'te işçiliği iyi olan bir firma önerebilecek var mı?
13 yıl
Firefox 3.0b5 hazır (Türkçe)
Resmi duyurusu halen yapılmasa da ftp sunucusunda mevcut.


14 yıl
Laptop çıldırdı...
Öyle bir problem yaşamaktayım ki başlığı ne yapacağıma bile karar veremedim...

Benim problemim kısaca şu; bilgisayarda çalışmaktayken hangi programda olunursa olunsun bilgisayar sürekli olarak "CTRL+N" tuş kombinasyonu kullanılıyormuş gibi tepkiler veriyor.

Yani internet tarayıcılarında sürekli yeni pencereler açıyor, metin programlarında sürekli "kaydetmek ister misiniz" diyor vs...

Bu sorunu ilk önce antivirus, antispyware ler ile çözmeye çalıştım çözemedim; sonra format attım yine çözemedim; sonra laptopu servise yolladım sorun işletim sisteminden kaynaklanıyor yanıtını aldım; oysaki servistekiler de format atıp yollamışlardı ve problem devam ediyordu.

Sonuçta servis öyle düşünmese de sorunun donanımsal olduğu açık.. Bu sorunun çözümü hakkında fikri olan var mı acaba??

Bu arada makine "Packard Bell W3421 Notebook"
14 yıl
Sürekli yeni pencere açılıyor
Arkadaşlar Firefox'u çalıştırdığımda durmaksızın yeni pencereler açılıyor. Bu sorunla karşılaşınca aynı durumun i.e de de bulunduğunu gördüm. Kaspersky Antivirüs, Ad-Aware ve SpyBot programlarını hem normal modda hem de güvenli modda çalıştırdım ancak bir virus, spy bulamadım. Ancak bilgisayarı güvenli modda çalıştığımda bir sorun çıkmıyor

İnternet tarayıcılarının yanı sıra metin dosyalarını kullanırken de kendiliğinden "kaydetmek istermisiniz" uyarıları çıkıyor.

Bu sorun hakkında fikri olan var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler...
14 yıl
Sürekli pencere açılıyor
Arkadaşlar Firefox'u çalıştırdığımda durmaksızın yeni pencereler açılıyor. Bu sorunla karşılaşınca aynı durumun i.e de de bulunduğunu gördüm. Kaspersky Antivirüs, Ad-Aware ve SpyBot programlarını hem normal modda hem de güvenli modda çalıştırdım ancak bir virus, spy bulamadım. Ancak bilgisayarı güvenli modda çalıştığımda bir sorun çıkmıyor

İnternet tarayıcılarının yanı sıra metin dosyalarını kullanırken de kendiliğinden "kaydetmek istermisiniz" uyarıları çıkıyor.

Bu sorun hakkında fikri olan var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler...
14 yıl
flashget ve rapid premium
flashget ile rapid den premium hesap sayesinde download yapıyorum. ancak birden fazla dosyayı bir arada indirirken dosyalardan çoğu sürekli olarak %90 da duruyor ve davam etmiyor. download'ı tamamlamak için onlarca kez start a basmam gerekiyor. bu problemi iki ayrı bilgisayarda yaşadım. bu sorun için çözüm önesirisi olan var mı acaba?

şimdiden teşekkürler...
15 yıl
Mozilla Scrolling sorunu...
Touch pad ile scrolling özelliğini bilgisayardaki tüm uygulamalarda kullanmama rağmet, mozilla firefox ve thunderbird de kullanamamaktayım.. internette ve forumda aramama rağmen bilgiye ulaşamadım. yardımlarınızı bekliyorum

şimdiden teşekkürler...l
15 yıl
PB-W3421 Kızılötesi??
Packard Bell w3421 laptop sahibiyim.. Makinanın üzerinde kızılötesi alıcısı olmasına rağmen satış sırasında uzaktan kumanda verilmiyor..

Laptop u Inter Mu-1, Philips SRU1060 gibi akıllı kumandalarla senkronize etmeye calıstığımda ise hic verim alamadım (sadece sru1060 ın alakasız bir tusu ile stand by komutunu yakalayabildim).

Yukaridaki kumandalar in PB icin kodunu bilen yada soruna (orjinal kumanda temin etmek dısında) cozum onerisi getirecek olursa minnetar olacagım.

Ayrica bilgisayarın kızıl otesi alıcısı ile cep telofonu gibi cihazlarla bağlantı sağlanıp sağlanamayacağı merak ediyorum..

simdiden tesekkurle..
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.