Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
15 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Renklerin Ters Çevrilme Sorunu
Merhaba arkadaşlar,

Windows 10'da "Windows Store" veya "Mail" uygulamasına Microsoft hesabım ile giriş yapar yapmaz garip bir şekilde windows 10 renkleri klavyeye bağlı olarak ters çeviriyor. Klavyeden herhangi bir tuşa bastığımda otomatik olarak 1 saniyelik kadar renkler tersine çevriliyor ve parmağımı tuştan çektiğimde düzeliyor (özellikle Windows gezininde yapınca). Denediğim çözüm adımları aşağıdaki gibiir. Konu ile ilgili çözüme yönelik bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.

- Renk filtresi ve renkleri ters çevir özelliği hali hazırda kapalı.
- Birden fazla klavye ile test ettim (farklı USB girişleri dahil).
- Yeniden temiz Windows 10 kurulumu yaptım (ama Mail uygulamasına veya Windows Store'a giriş yapınca yeniden başladı sorun).4 yıl
win 7 kurulum sorunu
merhaba,

freedos asus x541s model laptop a windows 7 usb ile kurulum yapmaya calisiyorum. boot acilisinda ESC ile boot menusune girip usbyi seciyorum buraya kadar problem yok. fakat windows 7 kurulm ekranında yükle butonuna bastıgım anda usb baglantisi kopuyor ve ışığı sönüyor. dolayısıyla sanki pcde usb takili degil gibi hata veriyor. ne yapmam gerekiyor?
5 yıl
Yurtdışına Çıkış Hk.
Merhabalar,

Şu anda özel bir şirkette çalışıyorum. Dil öğrenmek için Almanya'ya gitmek istiyorum. Herhangi bir eğitim-öğretim kurumuna bağlı değilim. (Üniversiteye girmek için hala uğraşıyorum) Yurt dışına çıkan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum konuyla ilgili. 2016 yılına ait pasaport ücretlerini araştırarak buldum, konu altına da ekliyorum arayan olursa diye.

* Herhangi bir eğitim-öğretim kurumunda okumayıp yurt dışına çıkmak isteyen birinden ne tür belgeler, ne tür bilgiler isteniyor?

Yurt dışına çıkacağım için işten ayrılmam gerekecek büyük bir ihtimalle. Biraz araştırdım; eğer bir şirket çalışanıysam orada çalıştığıma dair bir kart veya yurt dışına çıkmamda sakınca olmadığına dair ıslak imzalı yazılı belge istiyorlar. Fakat yurt dışına çıkacağım zaman işten ayrılmam gerekecek. Bu durumda yurt dışına nasıl çıkabilirim? Ailemde sigortalı birisi yok maalesef.


Toplam
6 AY: 199,2 TL
1 YIL: 250,8 TL
2 YIL: 353,9 TL
3 YIL: 465,8 TL
4 - 10 YIL: 620,6 TL
5 yıl
OneClick ile Hafıza Kartına Kurma
Merhaba,

Bazılarımızın bildiği gibi OneClick adlı ufak bir programcık sayesinde telefona playstoredan indirdiğimiz uygulamalar/oyunlar otomatik olarak programda belirlediğimiz yere kuruluyor. Telefona yeni format attım ve oneclick ile hafıza kartına ayarlayacam. fakat aklıma takılan bir sorun var. Kendi kullandığım uygulama veya oyunları sdCard'a kuracak bu işlemden sonra, ancak google chrome ve benzeri gibi default uygulamalar dahili bellekte oldugundan dolayı bu gibi uygulamaların güncellemelerini de mi sdcarda kurmaya çalışacak? çünkü bu durumda cihaz buga girer.

Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
5 yıl
Bu adrese nasıl gidebilirim?
Merhaba hayırlı geceler,

Kadıköydeki beşiktaş vapur iskelesinden kalkan vapur ile yarın bir adrese gitmem gerekiyor. Adresi bilen arkadaşlar nasıl gidebileceğim hakkında yardımcı olabilir mi? Vapurla karşıya geçtikten sonra bu adrese en hızlı taksi dışında nasıl/ne şekilde gidebileceğim konusunda biraz yardıma ihtiyacım var.

İSOV Sakıp Sabancı Konferans Salonu İstanbul Sanayi Odası Vakfı Eğitim Merkezi Necati Cumalı Sokak, Akat Beşiktaş

Edit: eğer kadıköyden vapur yerine otobüs ile bir alternatif varsa bu önerilerinizi de bekliyorum
5 yıl
Garsonluk Hk.
Merhabalar,

Gıda firmasında çalışan bir tanıdığım bir iş teklifinde bulundu, gıda üzerine herhangi bir firmada veya ismi olan mado gibi bir firmada iş verebileceğini söyledi. Garsonluk olarak işe başlayabilme ihtimalim var, şayet yapamayacağım işe atlamak istemiyorum kafama göre. dolayısıyla önce ön-araştırma yaparak kabul etmek istiyorum, tanıdığımı da zor duruma sokmak istemem haliyle. bu işi yapan arkadaşlardan ricam garsonluğun iyi-kötü kolay/zor yanlarından bahsedebilir mi?
5 yıl
USB kamera ile bilgisayardan izleme
Merhabalar,

Standart masaüstü bilgisayarlarda kullandığımız usb kamera ile kendi evimin bir köşesine kamerayı monte ederek bilgisayar üzerinden izlemek istiyorum. daha önce konuyla ilgili bir işlem gerçekleştirmiş olan arkadaşlar konuya bilgisini aktarabilir mi? usb kablosunu biraz uzatarak kapıya yakın bir bilgisayara bağlayıp bunu kendi laptop ımdan görüntülemek istiyorum. aman aman bir görüntü kalitesi beklemediğim için ip kameraya para vermek istemiyorum. önerisi/bilgisi olan arkadaşların yanıtlarını bekliyorum.

Teşekkürler
6 yıl
Scroll sesi hk.
merhabalar,

elimde programlanabilir bir mouse var. 1 hafta gibi bir suredir kullanıyorum fakat sorunum şu ki; scroll (orta) tuşunu geri sürüklerken belli bir kısımda gıcığımsı bir ses çıkartıyor. büyük ihtimalle kullanılan malzemesinde plastik yağı o kısımda eksik kaldığını düşünüyorum.

iğne gibi birşeyle plastik yağını scroll kısmının içine birkaç damla damlatsam bu ses ortadan kalkar mı? öte yandan böyle birşey yaparsam bu damlattığım plastik yağı mouse sensörüne kötü etki yapar mı?

bunun dışında ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz?
6 yıl
Yurtdışında Yaşamak HK.
Merhabalar,

Yurtdışında yaşamakla ilgili bazı planlamalar yapıyorum. Araştırmaların daha başındayım fakat bazı dökümanları inceledim. Bayanlar için Amerika'da AuPair adında bir iş olanağı sunuluyor. Bebek/çocuk bakıcılığı olarak geçiyor genelde bu işin adı. Fakat normal bakıcılıktan farklı bir iş. Kimisi çocuğunun ödevlerine yardımcı olmanı istiyor, kimisi çocuğu okula bırakıp/okuldan almanı istiyor. Genelde çocuğa yemek yap, çocuğun kişisel ihtiyaçlarını gider vs gibi şeyler istenmiyor. internet sitesinden baktığıma göre 18-27 yaş arası olup, lise mezunu olmak ve orta düzey ingilizce bilmen yetiyor. Sana kalıcak bir yer veriyorlar, iyi bir maaş alıyorsun ve dil okuluna gidebiliyorsun az bir ücretle.

benim sormak istediğim şey bu AuPair gibi yurtdışına seni gönderip iş olanağı vs sunan bir projeye benzer projeler/firmalar bilenler konu altına yazabilir mi? yurtdışına gidip çalışarak belli bir miktar para biriktirmek ve aynı zamanda yabancı dilimi geliştirmek istiyorum.

konu ile bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler.
6 yıl
android ekran videosu kaydetme programı
merhabalar,

android üzerinde ekran kaydedebileceğim bir program biliyor musunuz acaba? telefonum rootlu.

playstoredan bazı uygulamalar denedim fakat oyun içinde video kasarak çekiyor. önerileriniz nedir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.