Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
25 Mayıs 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Yeni modem satma/kiralatma ısrarı
Son bir haftadır gün içinde rastgele meydana gelen internet kesintileri sebebi ile dün arıza kaydı açtım ve servis geldi. Gelen servis elemanı modemin garantisi sona ermiş ve modem bozulmuş yenisini talep edin dedi ve gitti modemde ya da hatta herhangi bir kontrol yapmadı. Zaten bu saatten sonra internet tamamen gitti. Ardından tekrar arıza kaydı açtım, bu sefer telefonla ulaştılar ve hattınızda problem gözükmüyor kesinlikle modem arızası dediler. Dün internetin tamamen gittiği saatten itibaren televizyonda kanalların info bilgileri de güncellenmiyor o saat itibariyle dondu. Çok açık bir şekilde hattımın data iletişiminde sıkıntı var TV kutusunda info güncellenmemesi de en büyük kanıtı. Ya binadaki kutuda benimle ilgili kısımda sorun var yada Uydunet/Kablonet in sisteminde...

Hal böyleyken direkt modeme suç bulmak fırsatçılık yapar gibi yeni modem kiralatmaya çalışmak neyin nesi? Herkesin evinde kalması gereken bir zamanda böyle fırsatçılık yapmak neyin nesi?
5 yıl
Corsa B Fan resistor nerede ?
Selamlar arkadaşlar. 2000 model corsa B 1.4 16v GLS model bir aracım var. Dün durduk yere fan 1-2-3 çalışmamaya başladı. Sadece 4 çalışıyor. Biraz araştırma yaptım, fan resistorü nün bu arızaya sebep olduğu yazılıyor. Şimdi ben bunu değiştireceğim yada üzerindeki diyotu iptal edeceğim ama parçanın yerini bulamadım. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?

Edit : İşaretli yerde olabilir mi ? Polen filtresinin altında bir yerde ?https://ibb.co/cZjRXR

6 yıl
Google* üzerinden dolandırıldım !! ( Mutlu Son )
Herşey cumartesi günü gece gelen bir SMS ile başlamış. Tabi ben ertesi gün gördüm. Kredi kartımdan Google* ile başlayan 1,49 TL lik bir işlem gerçekleştirilmiş, bilgim dahilinde değilse kapat yazıp bu SMS i cevaplayın yazıyor. Elbette ben bu mesajı görmediğim için işlemler 14 dakika boyunca devam etmiş. Son işlem sonrasında işbankası kartı internet kullanımına kapatmış ( Allah tan bunu yapmışlar )

Tabi ertesi gün ben bunları görünce bir baktım 51 adet 1,49 TL lik google* işlemi var. Bankaya harcama itiraz formunu ilettim. Ancak işin aslı pek güvenmiyorum bankalara.

Google dan ne yapabilirim diye bakarken https://payments.google.com/ adresinden müşteri temsilcisinin sizi telefonlar arama isteği oluşturulabildiğini gördüm. 10 dakika önce numaramı bıraktım, 30 saniye içinde aradılar. Valla bravo !!

Temsilci elbette Türk, Tolga adında bir arkadaş. Kendisininde aynı dolandırıcılık yöntemine kurban gittiğini anlattı ve beni çok iyi anladığını ifade etti. İstediği bilgileri mail ile gönderdim. Beklemedeyim.

Peki ne dersler çıkardım ?

1- 34 yaşımdayım, neredeyse 15 yıldır kart sahibiyim ve internet üzerinden alışveriş yaparım. Tüm kartların mail order ve internet alışveriş izinlerini iptal ettim.

2- Bundan sonra alışverişleri sadece sanal kart üzerinden yapacağım

3- 3D security yada şifre olmadan da kartınızdan dolandırılabiliyorsunuz. Ama kart numaram ve güvenlik kodu nasıl ellerine geçti bilemiyorum. Bu kartı Paypal de tanımlamıştım ama orasıda aşırı paranoyak ve güvenli bir kurum ??

Gelişmeleri yazarım. Umarım kimsenin başına gelmez, ama olurda kurban durumuna düşerseniz derhal google ile iletişime geçin derim.


7 yıl
1.44 MB windows 8.1 kurulum disketleri
Gerçek olabilir mi ? Gerçekse buna can dayanır mı ?


7 yıl
Kore İşçi Partisi'nden Vatan Partisi'ne kutlama mesajı
Esasında konunun yeri burası mı tartışılır. Vatan Partisi ile ilgili olduğundan ülke gündemi başlığına yazıyorum.

Asıl konu ;

"Kore Halk Cumhuriyeti’nin Türkiye’de Büyükelçiliği’nin bulunmaması sebebiyle mesaj, Sofya Büyükelçiliği aracılığıyla gönderildi. "

haberinde yer alan resmi belgedeki Kuzey Kore Büyükelçilik mail adresi. @yahoo.com uzantılı. Sapına kadar USA şirketi.

Bana ilginç geldi. Yani server alıp bağımsız bir alan adı ile yapmak zor değil 3-5 kuruşa bakar.

kaynak: ulusalkanal8 yıl
TTnet Online işlem merkezine giremeyenler için çözüm
Bu sorun yaygınlaşmaya başladığı için konu açtım arkadaşlar. Sorunu ilk çözen ben değilim, ama problemi çözmek isteyen arkadaşlar sayfalar dolusu post içinde boğulmasınlar.

Hiç bir sorun yokken son 1 aydır deli etti bu problem. Nette biraz araştırdım, 2010 yıllarında bile benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar olmuş.

Sorun çözüldü, ama elbette TTnet ve değerli çalışanları çözmedi. Donanımhaber dahil bir çok forumda da yer verilen çözüm şu.

444 0 375 i arayıp müşteri hizmetleri ile görüşüyorsunuz. Tekrar şifre gönderimi vs deniyorlar ama elbette olmuyor. Arıza kaydı oluşturuyorlar 24 saat bekletiyorlar tekrar başa dönüyorsunuz nafile....

Yapmanız gereken şey şu: Tek şifre ye tanımlı mail adresinizi yani kullanıcı adınızı değiştireceksiniz. Bir çok kişi gibi bende ttmail kullanıyordum, hatta çevremde bu sorundan muzdarip olanların tümü ttmail ile kayıt olanlar.

Müşteri temsilcisine kullandığınız aktif bir başka mail adresi söyleyip güncelleme yaptırın. Sms ile tekrar şifre gönderecekler ve sorun çözülecek. Hepsi bu.

Umarım işinize yarar.
11 yıl
Seat Toledo 2001 (MK2) kulanılan oto. şanz. markası
Arkadaşlar merhaba. Uzunca bir süredir otomatik sedan arıyordum, buldum gibi... 2001 toledo 1.6 signno

Aracı aldığımı varsayıp biraz araştırma yapayım dedim, malum tartışma konularını "yağ değişir-değişmez, kronik arıza var-yok" vs vs bir çok farklı forumda da okudum. Şimdi sormak istediğim şu, bu aracın şanzıman üreticisini biliyormusunuz ? Neden soruyorum derseniz aşağıda şöyle bir mail var. clubvwturk forumlarından alıntıdır, oradaki vatandaşta başka bir yerden bulmuş ama asıl kaynağa rastlayamadım.

 
Dear Mr. Ali,
Sayın Ali Bey,

The ZF 5HP19 transmissions is lifetime fluid filled.
ZF 5HP19 vites kutuları ömürleri boyunca kullanılabilecek yağ ile doldurulmuştur.

That means no oil change over complete liefetime of the transmission is necessary.
Bu da şanzımanın ömrü boyunca yağ değişimine gerek olmadığı anlamına gelir.

Only in case of running the car under severe operating conditions as described in the enclosed ZF list of lubricants TE-ML 11 page 4 we recommend to change the oil after 80 - 120 Tkm / 8 years.
ZF yağlar listesindeki TE-ML 11' in 4. sayfada belirtilen zorlu koşullar ve sert kullanımlara maruz kaldıysa, 80.000-120.000 km. veya 8 yıldan sonra değişimini tavsiye ederiz.

In this case it is very important that only the ATF ZF Lifeguardfluid5 (ZF No. S671 090 170 / Audi / VW Oil No. G 052162 A1 / A2 / A6) is used.
Bu durumda ATF ZF Lifeguardfluid5 ile değiştirilmesi çok önemlidir. Bu yağın kodları da şöyle: ZF No. S671 090 170 / Audi / VW Oil No. G 052162 A1 / A2 / A6

Use of other fluids can cause bad shift quality or in the worst case damage of the transission.
Diğer yağların kullanılması durumunda kötü sürüş özellikleri ve çok kötü hasarlar söz konusudur.

Mit freundlichen Grüßen/Kind regards
Saygılarımla
Martin Vogel
Schmierstoffe und Polymere (TW-L)/Lubricants and Polymers (TW-L)
ZF Friedrichshafen AG
88038 Friedrichshafen, Deutschland/Germany
Telefon/Phone +49 7541 77-7181, Telefax/Fax +49 7541 77-907181
martin.vogel@zf.com


Bahsi geçen belgeyide arayıp buldum, yazan şey şu.Şimdi bu şanzıman ile aynı/benzer şanzıman kullanıyorsam yukarıdaki Alman ın dediklerine güvenmek lazım mı ? Yada bu yorum bütün klasik tip otomatik şanzımanlar için geçerlidir demek doğrumudur ?
11 yıl
Se Se Se Deneme Ses
Bir varmış bir yokmuş...
11 yıl
20.000 TL ye kadar Otomatik sedan araç ?
Arkadaşlar merhaba... 2000 model benzinli manuel vites opel corsa 1.4 GLS kullanıyorum şu an. Ancak aile genişledikçe araç yetmiyor artık, birde hanım araç kullanmaya heveslendi ( Cüzdan da duran ehliyet sahibi ) Manuel kullanamıyor, bende kullanmasına güvenemiyorum, otomatik şart...

Kısaca corsamı satıp bir miktar daha ekleyerek sedan ( SW olabilir ) otomatik vites araç istiyorum. Netteki neredeyse tüm siteleri 40-50 gündür günlük takip ediyorum, aklıma yatan arabaları forumlarda araştırıyorum ancak bütün arabalar için mutlaka kronik yada sıkça karşılaşılan pahalı arızalar yazılmış çizilmiş. Sorunsuz araba yok. Gerçek kullanıcılardan ve tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum, ne dersiniz ?

Hiç bir şekilde marka model takıntım yok, servisi ve yedek parçaları rahat bulunsun yeter. Motor hacmi 2000cc ye kadar sınırlı ve LPG olacak

Megane I ve Scenic I >> İkiside hoşuma gidiyor ancak LPG li kullanımda otomatik şanzıman arızaları pek yaygın.
Vectra B ve makyajlı B >> Bunlar şu an ilk önceliğim, şanzıman arızaları ne durumda ? ( Vectra B lerin yaygın sensör arızalarını epey okudum makyajdan sonra bu arızalar devam ediyor mu )
Astra G >> Vectra B ile birlikte önceliğim, ancak fiyatları yerine göre aynı model vectra dan pahalı ?
Meriva ve Zafira >> Benim istediğim fiyatta Zafira pek yok, olanlar neden o fiyat ? Şanzıman sorunu mu ? Merivalarla ilgili okuduklarım hariç hiç bir şey bilmiyorum...
peugeot 406 >> Aracı tanımıyorum, forumlardan bol bol okumuşluğum var, LPG ile kullanımda rölanti ve stop etme sorunları ?
Toledo >> Hoş araba, otomatik ve LPG kullanıcısı varsa dinlemek isterim
Honda civic >> 99-00 modelleri bulunabiliyor, bilemiyorum tipine ısınamadım ama sorunsuzluk benim için ilk öncelik. Aracı tanımıyorum
Avensis >> Civic için yazdıklarım geçerli
Corolla >> Yuvarlak farlı versiyonları çok çirkin, farı düz olanlar fena değil gibi. Civic için yazılanlar geçerli
Albea >> Speedgear, güzel. Ancak güncel Şahin mi ?
Volvo v40 s40 >> T5 öneriliyor, sanırım 2000 sonrası. İyi hoş güzel, parça ve servis maliyeti ? Şanzıman rahatsızlıkları varmı ?
Ford Focus I >> Güzel araba, kullananlar ne diyor ?

Bunlar sık sık baktıklarım. Bunların haricinde daha bir ton farklı modele de baktım. Sizler ne dersiniz ?
12 yıl
Yalıtkan hidrolik yağ sensörü ?
Arkadaşlar merhaba. Bir proje yapıyorum, ancak küçük bir noktada takıldım. Elimdeki makinada hidrolik yağ seviyesi çok yükselmemeli, eğer yükselirse yağ boşaltma kanallarından yağı dışarı atacak. Benim istediğim ise bu kanallara yağ dolmadan daha aşağıda bir seviyede bir yere şeffaf hortum bağlamak ve bu hortumun ucuna bir çeşit sensör takmak. Amaç basit, yağ kanallarından taşma olmadan önce mümkünse ses yada ışık ile bir uyarı verebilmek. Kullandığım yağ elektriksel olarak yalıtkan, iletken olsaydı basit iki telle kısa devre yaptıracaktım. Sonradan bu iki tel arasındaki direnç yada kapasitans değişimi ( hava>>yağ ) ile birşeyler yapabilirmiyim diye düşündüm ama malum elektronikçi değil makinacıyım. Bilenlere bir sorayım dedim...

Edit: Aşağıdaki şekli fikir olsun diye çizmiştim ama siz onu dikkate almayın. Depo gibi anlaşılıyor haliyle ama uğraştığım işin depoyla filan ilgisi yok.

Fikirleriniz nelerdir ? ( Mümkün mertebe ucuz-maliyetsiz çözümler lazım arkadaşlar )
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle