Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
02 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme (?)
83 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Media Player'da görüntü sorunu.
Konu başlığında marka/model belirtmedim ancak herhangi bir medya oynatıcıda da yaşanmış bir sorun olabileceğinden konu açmak istedim. X76 2 gb ramli modelini dün aldım. Televizyona bağladım, ayarlarını yaptım. Aradan 15 dk. geçti ekran resimdeki gibi bir hal aldı. Önce sorun gibi algılamadım. Cihazı açıp kapattım. Yine 15 dakika sonra aynı sorun oluştu. Denemelerim sonunda hdmi kablosunu çıkarıp takınca durum düzeliyor. Cihazdan da çıkarsam tv den de çıkarsam düzeliyor. Daha sonra araştırınca pc bağlandığında farklı kişilerde de bu sorun oluşuyormuş ancak pc den yapılan ayarlar ile çözülüyormuş. Ancak malum android cihazda bu ayar mevcut değil. Hiç böyle bir problem yaşayan var mı?
Media Player'da görüntü sorunu.
6 yıl
Tazminatın ödeme şekli hakkında.
Hukuk konusunda bilgili arkadaşlara bir konuda danışmak istiyorum. 2 sene kadar önce işyerime karşı açtığım haklı durumdan iş akdi feshetme davamın karar duruşması 20 Nisan da görülecekti. İşyerim kesinlikle davaya avukat tanımlamadı ve katılmadı. Zaten herkes çıkarken dava açtığı için dava bitiminden sonra olayı sürümcemeye bırakmak için yargıtaya başvuruyor ve kaybediyor. Tabi bu süreç de artı 2 sene demek.
Beni geçen gün avukatım aradı ve karşı tarafın davayı uzlaşma ile çözmek istediğini, ancak nakit sorunundan 1 peşin 5 tane şirket sahibinin şahsi çeki ile ödeme yapacağını belirtti. Bu şirket türkiyede adı duyulmuş, iyi bir şirket. Benim kıytırık tazminatım 2 saatik cirosu bile değil. Ayrıca şirket bilindik olduğu kadar patron şirketi durumunda bir a.ş ve patron kindar. Çekin de kağıt parçası olduğu gerçeğinden yola çıkarak ben bu teklifi kabul etmeyerek 2 sene ne olacaksa olsun şeklinde bir karar verdim. Daha sonra şöyle bir teklif geldi aklıma. Alacağımdan yüzde 5 feragat ederek tamamı peşin olarak parayı istedim. Hukuken bu mantıklı mı? Çeke olan bakış açım doğru mu?
7 yıl
Quad Core M8 TV Box alınır mı?
Elimde halen kullandığım ancak çıkış tarihi 2011 olan ve yazılım desteği 2011 ortasında biten dark movix tank var ve artık mkv merge ile gömdüğüm altyazıları maalesef çalıştırmıyor. Yeni bir medya oynatıcı ararken bu ürünü gördüm. benim derdim 1 tb mkv arşivimi oynatabileyim, ağdan bağlanabileyim ve android yazılımları çalıştırayım. Hatta olursa torrent da çalıştırabileyim. Ayrıca dark movix tank içindeki 1 tb hard diski de buna bağlayabilirmiyim bilmiyorum. Ürün aşağıda yorumlarınızı rica ediyorum.

http://www.banggood.com/Quad-Core-M8-TV-Box-Android-4_4-Kitkat-GPU-4K-HDMI-Bluetooth-p-935147.html
8 yıl
U Watch U8 Akıllı Saat İncelemem
Merhaba arkadaşlar

Cuma günü elime geçen UWatch firmasının U8 model akıllı saatini, hem Türkçe kaynak kıtlığından dolayı hem de olumlu ve olumsuz özelliklerini tanıtmak amacıyla bir video çektim. Video biraz uzun ve arada telafuz hataları da olabilir. Böyle inceleme işlerinde videoda da belirttiğim gibi iddialı değilim. Aklınıza takılan her türlü soruyu bu konu üzerinde sorabilirsiniz.

Videoda değindim ancak özet geçecek olursam;

1- Saat kesinlikle kolda fazla büyük durmuyor. Düşünülenin aksine çin malı olup dandik bir ürün değil. Bunu kordonundan da anlıyorsunuz

2- Ağır bir saat değil. Kolunuzda varlığı ve yokluğu belli değil.

3- Pil süresi eğer adım sayar açıksa 1 günü rahatlıkla deviriyor. Bugün adımsayar kapalı olarak bir deneme yapıyorum. Ayrıntıları paylaşırım. Ayrıca benim kullanımımda energy save her zaman kapalı yani ekran her zaman parlak modda. Yeni pil süresini yine konuda paylaşacağım.


Sormak istediğiniz her türlü soruda yardımcı olmaya çalışırım

8 yıl
Bu parça neyin nesidir? Multi Fuse
Arkadaşlar aracımın aynasının bir parçasının kronik bir sorunu var. Linkteki şekilde benim önceleri kondasatör sandığım bir parça değiştiğinde herşey normale dönüyor. Bu parçanın tam adı 300 mA 60V MF-R030 MULTIFUSE D=7.4mm (BOU) RoHS. Ben önce bunu kondansatör sandım ancak maalesef değilmiş. Bu parçanın tam adı türkçe karşılığı ile nedir? nerede bulabilirim?


http://www.civinfo.com/forum/electronics/71276-left-side-mirror-not-working.html


edit. araştırdığım kadarıyla Resettable fuse olarak da geçiyor.

edit. ürünü yurtdışında buldum ancak illa ki yurtiçinde de satılıyordur gibi geliyor.


http://www.ebay.com/itm/MF-R030-0-99-Bourns-Multifuse-Radial-0-3A-60V-/141373723496?pt=UK_BOI_CircuitBreakers_RL&hash=item20ea87d368

aramam için tabi ki elektronikçilere söyleyecek bir adı olmalı parçanın :)
8 yıl
Benq projeksiyonda sorun.
Arkadaşlar arkadaşım mw532 model bir projeksiyon aldı. Ürün ikinci el ve garantisi devam ediyor. Garantiye göndermeden size de sormak istiyorum. Projeksiyonda renk ayarları aktif değil. Yani ayar bölümü gri durumda. Renkler mat ve donuk. Ayar yapılmadığı için çözemiyoruz bu sorunu. Bir tavsiyeniz veya yapılacak farklı birşey varmı?
8 yıl
Kredi skoru düşüklere hatta 0 olana kredi.
Bugün karşılaştığım bir durumun mantığını anlamak için sizden fikir almak istedim. Aslında olay ihtiyaçtan değil sadece kanuni bir imkansızlığı bu adamlar nasıl başarıyor merak ettim.

Dün bir kişinin yüzde 15 komisyon ile kara liste ve ev hanımı-kızı dahil kredi skoru yükselterek kredi aldırdığını gördüm. Benim anlamadığım olay bu kredi vermelerde ayrıca krediyi veren yetkili de işin altına elini koymuş olmuyor mu? Bu adam bankacı değil birşey değil. Para adamın eline bile değmiyor. Gidiyorsun adına çıkmış krediyi bankadan alıp adama yüzde 15 ini veriyorsun. Teknik olarak kanuni olarak imkansız değil midir bu? Ben bire bir şahit olmasam asla buna inanmazdım. Bunun bir açıklaması var mıdır?
8 yıl
Alternatör mü yoksa akü mü?
Arkadaşlar Honda Civic HB 2007 araca sahibim. Sonradan taktırdığım kilitlenme ile aktif olan ayna kapatma modülüm var. Normalde aracın içinden kapanıyor aynalar. 3 ay kadar önce araç yolda bırakınca aküyü değiştirdim. Sıfır bosch akü taktırdım. Yeni aküyle beraber arada sağ aynanın katlanmış olarak takılı kalma durumu düzeldi. Şu ana kadar sorunsuz binerken (bir kere takılmazken) bizim ufaklık iç aydınlatmayı açık bırakmış sabaha kadar yanmış. Marş yapmada falan sorun yaşamadan çalıştırdım ancak ne kadar yol yaptıysamda akü kendini toplamadımıdır nedir ayna arada kapalı kalıyor. Ayrıca sağ far ( ne tesadüf) kapılar açıldığında kırpışarak karşılama yapıyor. Benim aklıma alternatör ya tam şarj yapmıyor gibi geliyor ya da aküyü sabaha kadar iç ışıklar zorlayıp ömrünü mü yedi. Teşekkürler cevaplar için.
8 yıl
Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Ağustos ayında 1 senesi dolacak olan Honda Civic 2007 model aracımla yaptığım modifikasyonları bir başlık altında paylaşmak istedim. Yaptığım modifikasyonlarda esinlendiğim başta supremum olmak üzere diğer Civic HB forumundaki arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum tekrar.

Yaptığım işlemleri 3 ana başlıkta toplamak istedim. Araç içi, araç dışı ve motor. Her birinde kullandığım parçaları elimden geldiğince linkler ve fiyatları ile hatırladığım kadarıyla desteklemeye çalışacağım.

Araç içi modifikasyonlar ve iyileştirmeler.

1-Ambians aydınlatma : İlk yaptığım modifikasyonlardan biri. Ön ve arkaya harita lambalarından alınacak hat ile taşıma yapılabilir. Ledler ve kablo dahil 20 tl bile tutmamıştır. Sadece biraz dikkat gerekiyor. Tüm araç iç aydınlatmasını da burada anlatmak istiyorum.,

Gündüz.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Gece.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Arka Koltuk.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Torpido.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Vites Topuzu.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Aracın İçi.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Ayrıca bagaj ışığında da iyileştirme yaptım.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

Tüm ışıklar tamamen harita ve iç lambaların tetiğine göre yavaş yavaş kısılarak aynı şekilde yanarak işlev görüyor.Sadece vites ve torpido farlar yanık duruma geldiğinde yanıyor. Vites için teybin ışığını dimleyen kablodan elektrik alınmış ve tetikleme böyle sağlanmıştır.

2-Direksiyon logosu : Sadece bizim kasaya özel değil, tüm Honda'ların ortak sorunu olan direksiyon logosundaki nikelaj logonunun soyulması. Bunun için önce nikelaj boya ile boyama yaptım ancak istediğim gibi olmadı. Ben de @supremum'un elinde fazladan olan kırmızı logolardan aldım. Fiyatını hatırlamıyorum ancak çok cüzi bir rakamdı. Orada bulunan kötü görüntüyü tamamen yoketti ve daha sportif bir görünüm verdi.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

3- Soyulan cam açma kapamanın olduğu plastik : Aracımın kilometresi 100.000 üzeri olunca, sol kolun kapı üzerinde dayandığı yerlerde haliyle bir yıpranma vardı. Bunu gidermek için öncelikle kapıların plastik aksamının sökülmesi gerekti. Bu işi yaparken dikkat etmeniz gerekenler;
a- Sökme işleminde tüm kapı pondizotunu sökmeniz lazım. Direkt olarak düğmelerin olduğu parça gelmiyor. Benim gibi yaparsanız kasaya bağlanan ayakları zedeleyebilirsiniz.
b- Kesinlikle ama kesinlikle sprey boya ile boyamayı düşünmeyin. Aksam plastik olduğu için kesinlikle boya tutmuyor. 1-2 hafta sonra dökülmeler ve kalkmalar başlıyor. Bu sebepten oto boyacısına 4 kapağı da götürdüm ve 100 tl gibi bir fiyata hepsini eşit olması için boyattım. Şunu hatırlatmakta fayda var. Orjinali gibi olmuyor ancak sırıtmıyorda.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Ayrıca kolun dayandığı deriyi de Art Car'da 75 tl karşılığı yaptırdım. Şu anda o bölgede bir sorunum kalmadı.

4- Araç içi multimedya : Bu konuyu ilk araştırmaya başladığımda gözümü iyice korkutmuştu. Çünkü bizim araç için bire bir uyan sistemlere çerçeve vs. dahil 2400 liralara telafuz ediyorlardı. Bu sebepten dolayı bu olayı rafa kaldırmıştım ki sahibinden.com'da uygun fiyatlı bir çerçeve ilanı görene kadar. Normalde 400 500 lira bandında olan ve Türkiye'de bulması zor olan yurtdışından da getirirken meşakatli olmasından sebep pek yanaşılmayan çerçeveyi eski aracından söken Ufuk beyden 150 tl ye aldım. Bunu almam ile içim içimi yedi. Zoru bitti diyerek teyp araştırmalarına girdim. Önümde 3 seçenek vardı : Kenwood, JVC ve Pioneer. Çünkü bizim araçların direksiyon ve klima ekranının gitmemesi için bu 3 teypten birini kullanmam gerekiyordu. Bununla ilgili araştırmalar sonucunda da klima ekranının gitmemesi ve direksiyon kumandasının çalışması için gereken ürünleri aşağıdaki siteden 7 günde getirttim. Kargo dahil 50 pound a geldi.
http://www.hondabitz.com/stalk_controls/euro_civic_adaptor
Bu linkten de görüleceği üzere sadece belirli markaların direksiyon kumandası uyumu var. Bu yüzden ben de hem fiyatının uygun olması (ikinci el) hem de içeriğinin değiştirilmesine izin veren (normalde pioneer teyplerin 910bt modelinden sonraki modellerinde harita ve güncelleme 100 150 euro civarında) 910bt modelini 900 tl'ye aldım. İçeriğinde güncel igo haritası, mikrofonu dahil olarak sanki sıfır gibi geldi. Mikrofonu montaj yapan arkadaş sağolsun orjinal şekliyle harita lambasının yanına koydu. Böylelikle orjinalliğinden hiçbirşey kaybetmemiş olduk.
Geri vites kamerasını teybi taktırdığım yerden teyp montajı dahil 200 tl'ye aldım. Gece görüşü yüksek ve Sony sensörlü bir kamera.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
GPS Anteni
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

5- Ayna kapama modülü : Bizim araçlarda malum aynayı araca binerken bir düğme ile açıyor bir düğme ile kapatıyorsunuz. Ben aracın kapısını açtığımda neden aynalar da açılmasın dedim ve ayna modülüyle ilgili bir araştırmaya giriştim. Bizim araca bire bir uymadığını sonradan öğrendiğim bir modülü satın aldım. 75 tl fiyatı vardı. Artık aldık dedik ve elektrik ustası ile altından girip üstünden çıkarak montajını yaptık. Bu modülü bağlayınca uzaktan kapıları açınca aynalar da açılıyor, kilitleyince aynalar kapanıyor. Tek handikapı içerden aynaların açılıp kapanmasına müdahale edemiyorsunuz. Açık söyleyeyim şu güne kadar bir kere de içerden müdahale etmem gerekmedi.


6- Leaving home modülü : Nam ı değer uğurlama ve karşılama modülü. Bu modül en kolay bağlanan modül oldu. Anahtarla uzaktan kilitleri açınca farlar yanıyor ve 15 saniye kadar yanar şekilde kalıyor. Kilitleyince de aynı şekilde aydınlatma sağlıyor. Fiyatı 50 tl.


7- Plast X ile göstergenin yenilenmesi : Honda Civic HB lerin göstergeleri malum en dikkat çeken noktası. Ancak bu göstergeler pamukla bile silseniz çizilecek kadar hassas bir malzeme ile üretilmiş. Göstergelerin bulunduğu yerde mavi tonlarında koruyucu bir film gibi tabaka var. O tabakayı Plast X ile temizlerseniz çiziklerin büyük oranda gittiğini göreceksiniz.

8- Belki de en önemli şey anahtar : Bizim anahtarlar tam anlamıyla cebinizde kazık taşıyor gibi bir hisse kapılmanızı sağlıyor. Bunun için Sarıyer'de bir anahtarcı bu şekildeki anahtarları sustalıya çeviriyor. Fiyatı 50 tl.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

9- Araç klima göstergesinin tamiri : Aslında fazla gözde büyütülmemesi gereken bir işlem. Videoda açıklamalı olarak bulabilirsinizAraç dışı modifikasyonlar ve iyileştirmeler.

1- Bixenon uygulaması : Şahsi görüşümce her araçta standart olarak bulunması gerken bir donanım. Hem görsel açıdan hem güvenlik açısından fazlasıyla artıları var. Bu yaptırdığım uygulamayı far konusunda oldukça deneyimli ve piyasada Alfa Romeo aracından dolayı Romeo İlker olarak bilinen arkadaşa yaptırdım. Gerek işçilik gerek ilgi alaka on numara bir çalışma oldu. Kullanılan mercek yeni nesil Hella D2S, mercek kapağı Insignia çıkması. Uyum bence çok güzel oldu ve içime sindi. Fiyat olarak 700 tl ye işlemi yaptırdım. Tamponun sökülüp takılması için de 50 tl ücret ödedim.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar2- Uzun farlar için göstermelik led : Bixenon işleminden sonra kısa hüzmelerin yanındaki uzun hüzmeli farların gerekliliği ortadan kalktığından dolayı o bölgenin boş kalmaması için arayışlara girdim ve elinde son çift olan sahibinden.com üzerinden bir satıcıdan aşağıdaki ürünü aldım. Mercekli olması sebebiyle bixenon ile uyumlu görünüyor. Yalnız dikkat uzun hüzmeli farın giriş yerinde tadilat gerektiriyor. 50 tl fiyatı var.

 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

3- Led plakalık, geri vites ve park ampulleri : Tüm ampuller ledler ile değiştirildi. Toplamda 20 dolar civarına geldi.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Soldaki yeni geri vites lambası.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

4- Kaliperlerin boyanması ve ısıya dayanıklı sticker yapıştırılması. Boyamayı yaptım. Kaliperlere yapışkanları yapıştırınca onları da paylaşacağım. Stickerlar 8 ile 10 dolar arasında. Ebayda satıcılardan caliper decals diye arattırırsanız bir sürü civic modelli yazı çıkacaktır.

5- Gündüz farları : Görsel olarak çok sevdiğim bir uygulama. Farları Çin'den getiren bir arkadaştan 45 tl ye tedarik ettim. Ayrıca yanına farlar açıldığında ışığı yüzde 50 kısan bir modül de ekledim. Onun da fiyatı 35 tl.
Mercekler yapılmadan önceki hali.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
Gündüz kademe kademe uzaklıkta görünürlük.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

6- Kapı orta direğinin karbon fiber kaplanması : Yine supremum dan görüp beğendiğim bir işlem. Uygulaması basit ve 2 metresi 10 tl olan bir ürün.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

7- Kaliperlerin boyanması ve Honda Civic yazılarının yapıştırılması : Kaliperleri lastikler değişirken önce alta beyaz boya üstüne kırmızı atarak boyadım. Üzerine de ebay dan 7 dolara aldığım kaliper stickerlarını yapıştırdım. Stickerlar için boyanın 1 gün kuruması lazım. Zaten jant üzerinden de yapıştırılabiliyor.

 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

8- Statik dönüş farı montajı : Bunu aslında rafa kaldırmıştım ancak modül elimde olunca deneye deneye sonunda işlemi kendim yaptım. Zor olan işlem iç sensörün montajıydı. Onu da 1.5 saatlik bir ar-ge çalışması yaparak aşağıdaki fotoğraftaki gibi ahşap bir çıta yardımıyla yaptım. Hiç bir kablo dışarıdan görülmüyor. modül vs. herşey gizlenebiliyor. Modülün amacı sağa veya sola dönerken direksiyon hareketinize göre sisleri yakıyor. Bizim sisler de maşallah yanlara doğru iyi aydınlatma sağladığı için işlevi fazlasıyla yerine getirirken görsel olarak güzel bir görüntü de oluşturuyor. Videoda modülün işlevi yanında sonlara doğru bixenon ile selektör ve leaving home modülünün de görüntüsü var. (leaving home modülü sislere ve parklara bağlandı)

 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar


9- Panjur üzerinde değişiklikler : Aslında ana konuda da biraz üstte de hem gündüz farı hem de panjurun durumu var. Ancak ben panjuru da gündüz farını da kökten değiştirmeye karar verdim.

 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

10- Arka stoplar için kaplama yapıldı. Kaplama modeli olarak bal peteği deseni seçtim. Onun üzerine de bizim meşhur ters civic de çıkarttım. Çok beğendim.

 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

11- Ayna altına ledler monte edildi. Toplam işçilik dahil 100 tl. verdim. Çok beğendim ve tavsiye ediyorum.

 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar


12- Arka stop ampulleri led ile değiştirildi.Stoplar için ledlerim yurtdışından geldi. Normalde 4 tane alınması lazımmış ben 2 tane aldım daha sonra 2 tane daha sipariş verdim. Fotoğraf ve videolardaki banggood sitesinden aldığım ancak onda stok bitmiş. Ben de ali expressten aldım 2 tane onun linkini paylaşıyorum. Oradan sipariş verebilirsiniz. Toplam 4 tane lazım.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2pcs-lot-80w-High-Power-Cree-LED-Vehicles-Car-Turn-Signal-Brake-Lights/32220710268.html Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

13- Bixenon farların ampulleri gen5 balast ve osram 4300 k d1s olarak aydınlatma sistemi güncellendi. İşlem İlker Kemal tarafından 400 tl ile yapıldı. Videosu;

Motor modifikasyonları ve iyileştirmeleri.

1- Kaputun altını kim görecek ki diyenlere inat ben kaputun altının çok temiz olmasına özen gösteririm. Bence araca olan sevgiyi en çok gösteren şey budur.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

2- Simota CB-111 hava filtresi : Forumda adı çok geçince biraz araştırdım ve performansa etkisi gözle görülür olmasa da alt devirleri biraz rahatlattığı ve verdiği sesin çok güzel olduğuna ikna oldum. 400 tl ye sahibinden.com dan xpowertuning isimli firmadan aldım. Krank filtresi de yanında geliyor. Montajını kendim rahatlıkla yaptım. Aküyü vs. çıkarmaya eğer alt son boruyu takmayacaksanız gerek yok. Benden tavsiye demir borusunu vs. hiç montajlamayın. Onun yerine orjinal hava filtresinin borusunu açıkta bırakın oraya bağlarsınız fazla karda çamurda. Çünkü demir borunun hiç bir faydası yok. Onu kenara kaldırın derim.
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar
 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar


3- Big 3 işlemi yapıldı. İşlem sonucunda gözle görülür bir etki yok ancak en azından fan çalışmasında vs. devirde düşme gözlemlemedim işlemden sonra. Bu işlemin amacı alternatörden kalın bir kablo ile aküyü beslemek; aynı şekilde parazit olayı için motordan ve şaseden aküye kalın kablolar ile destek vermek. İşlemin ayrıntılı fotoğrafları aşağıda.

 Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar Honda Civic HB 1.8 FK2 Yapılanlar-Yapılacaklar

Şu anda aklıma gelen çalışmalar bunlar. Numaralandırmalar kronolojik olarak değil sadece aklıma geldikçe yaptığım sıralamalardır. Arada aklıma gelen işlem olursa yine başlık altına ekleyeceğim.

Gelelim kafamda yapmak istediğim uygulamalara. Daha fazla bir şeyler yaparak bozmak istemediğimden aklımda olan dış ve iç uygulama yok. Şu an için sadece hafif kasnak için bir planım var. Onun haricinde şu an için yaptığım işlemler bunlar.

edit: arka spoiler fikrini de ekledim @baba naber den.


Eklenecekler;
+Hafif kasnaklar
+Arka spoiler
+Ön spor panjur (kanıma girdiniz :) (Bu proje şu an için iptal. Panjurumdan çook memnunum)


edit1 : Statik dönüş farı ve bilgileri eklendi.
edit2 : Panjur boyama ve gündüz farı eklendi.
edit3 : Arka stop grubuna kaplama eklendi.
8 yıl
Pioneer Avic F940BT hakkında yardım.
Merhaba arkadaşlar. Honda Civic HB 2007 model kullanıyorum ve bu sebepten dolayı hem klima ekranını hem direksiyon tuşlarını kullanabileceğim navigasyon ve bluetooth ile görüşme sağlayacak multimedya ürünlerim çok sınırlı. bu ürünü şu an incelemeye aldım. ortalama 1600 tl aralığında. haritasının kapsaması ile ilgili bazı yazılar okudum bazıları da navteq için haritalarını düzelttiğini söylemiş. açıkçası kararsız kaldım. bu seriden bir ürün kullanan veya yorum yapabilecek birisi varsa yardımını rica ediyorum. teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle