Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
22 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Pet Shop Açmak
Merhaba arkadaşlar, İstanbul Kağıthane semtinde takribi 100-110 m2 kadar bir dükkanım bulunuyor, ana caddeye bağlantılı konumu fena olmayan orta halli bir dükkan. Pandemi başından beri iş arayışından bir sonuç alamamamla birlikte uzun yıllardır ara ara aklıma düşen işi tekrar düşünmeye başladım. Daha öncesinde profesyonel manada böyle bir iş kolunda bulunmadım lakin uzun yıllar akvaryum hobisi ile uğraştım ve çok çeşitli evcil hayvanlar besledim şu anda da bir kedi sahibiyim. Hayvanları ve onlara bakmayı seviyorum biraz da buna güvenerek böyle bir araştırmaya girdim. Aslında ilk düşüncem ps5 kafe açmaktı lakin hem fiyatların aşırı yüksek olması hemde pandemi sürecinde çalışamamak durumlarından ötürü fikrimi daha çok pet shop tarafına kaydırdım. 60 bin TL kadar bir bütçe ile girmeyi planlıyorum. Tecrübeli arkadaşlardan fikir ve yardım rica ediyorum.
3 yıl
Apple Yetkili Servis Açmak
Merhaba arkadaşlar konu hakkında araştırma yapıyorum o yüzden yardımlarınızı rica ederim. Daha önce de elektronik ve mobil teknik servisliği ile uğraştım, bir kaç sene kadar da LG yetkili servisinde çalıştım. Şimdiki isteğim Apple yetkili servisi olabilmek ama nasıl yapıldığına dair bilgisi olan var ise yardımlarını rica ediyorum. Apple’ın verdiği teknisyen eğitimleri var, anladığım kadarı ile önce bunları almak gerekiyor. Ancak sınavlar dan başarılı olup bu sertifikaları almak hemen servis açabileceğin veya onaylanabileceği manasına gelmiyor. Durum hakkında bilgisi olan yardımcı olabilecek olanlarınız var ise şimdiden çok teşekkürler.

Not: Nereye açacağımı kestiremedim o sebeple konu dışına açtım, yanlış ise düzeltilebilir. Teşekkürler
3 yıl
Mesut Çevik reklam yüzü olmuş.
Bugün ensonhaber uygulamasında gezerken gördüm Mesut Çevik reklam yüzü olarak kullanılmış. Aslı astarı nedir bilemedim.

3 yıl
Mesajlaşma Uygulaması
Merhabalar arkadaşlar Signal güvenlik protokolü kullanarak bir mesajlaşma uygulaması geliştirmek istiyorum ama bu konularda bir bilgim yok ve nereden nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Amacım Signal protokolünü kullanarak uçtan uca şifreli güvenli mesajlaşma uygulaması yapmak, hali hazırda Signal'in kendi mesajlaşma uygulması ve Whatsapp bu protokolü kullanıyor ayrıca geçen sene tanıtılan ama daha sonra ses çıkmayan PTTMessenger aynen benim istediğim gibi Signal güvenlik protokolü üzerine özelleştirmeler yapılarak geliştirilen bir uygulama. Yol gösterebilecek bilgi paylaşımında buluna bilecek arkadaşlardan konu hakkında görüşlerini rica ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler. Konu yanlış yerdeyse özür diler doğru tarafa taşınmasını rica ederim.
3 yıl
Acer VN7-791G Siyah Ekran (Ekran açılmıyor)
Arkadaşlar merhaba, laptopda herhangi bir problem yoktu klavde tuş eksiği vardı değişikliğini yaptıktan sonra ekran açılmamaya başladı. Hdmi kablo ile harici bir tv veya ekrana bağlayınca görüntü alıyorum ama kendi paneline hiç bir şekilde güç vermiyor. Kablo bağlantılarını denedim, Fan ve termal macun temizlik ve yenilemelerini yaptım, lehim çatlağı olabilir diyerek lehimlerini ısıtıp kaynamalarını sağladım ama değişen hiçbirşey olmadı. Harici ekrana görüntü geliyor ama kendi ekranında hiçbir şey yok. Harici ekrana bağlayıp ayarlarına girdiğim zaman laptopun kendi ekranını hiç görmediğini anladım, kendi panelinin bağlı olduğunu bile görmüyor. 2 servise gösterdim biri tamir edilemez dedi geri verdi biri lcd panel değişecek dedi. Sorunun panelde olduğuna kesin kanaat getirsem sipariş vereceğim aliexpress den ama emin olamıyorum bir türlü. Durumu daha önce tecrübe etmiş, konu hakkında bilgisi yada bir fikri olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
4 yıl
Pardusun artıları ve eksileri nelerdir?
Merhabalar arkadaşlar Acer Vn7 modeli i7 işlemcili bir laptop um var. Artık eskisi gibi oyun vs. kullanmadığım için geçen forumda da konusunu gördüğüm Windows 10 un hafif sürümünü yüklemeyi düşünüyordum daha sonra Linux a geçme fikri oldu. Pardus kurmayı düşünüyorum açıkçası linux dünyasından çok anlamam ve geliştiricileri yerli olduğu için Pardusu düşündüm. Merak ettiğim Pardusun diğerlerinden ayrıldığı nokta neresidir, kıyaslayınca artıları eksileri nelerdir ve neden tercih edilmeli yada edilmemelidir? Bunları merak ediyorum yardımlarınız için teşekkür ederim.
4 yıl
ABD' deki şirketimiz için banka hesabı açmak
Merhabalar arkadaşlar yakın zamanda Amazon üzerinden satış yapmak için ABD de şirket kurduk. Şirketimiz için EIN numarasını aldık ama bunların hepsi online sistem üzerinde yapılabilen işlemler olduğu için bizden birisi fiziki olarak ABD de bulunmuş değil. Şimdi banka hesabı açmaya çalıştığımda ( ki sadece online hesap) maalesef görüştüğüm tüm bankalar şubemize gelmeniz gerek demektedirler veya internetten hesap açmak için SSN yahut ITIN istemekteler ama biz ABD de bulunmadığımız için bizde bunlar yok. Bu konuda daha önce tecrübeleri olan bir çıkar yol bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum Teşekkür ederim
4 yıl
Fiber İnternet için Netspeed ve diğerleri
Arkadaşlar merhaba evimi istanbul avrupa yakasından anadolu yakasına taşıdım. Diğer evde TurkNet kullanıyordum buraya da nakil yapmak istedim ama port olmadığı için yapamadılar 1 haftadır da bir çözüm yok açıkcası, en son TurkNet ten arayıp isterseniz iptal edelim dediler.Taşındığım sitede fiber alt yapı mevcutmuş TT ile konuştuğumda isterseniz fiber bağlatabilirsiniz dediler bende diğer iss lere bakarken netspeedi gördüm TTelekoma taahhüt vermek istemiyorum açıkcası o yüzden diğer alternatifleri değerlendirmeye çalışıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Kullanan arkadaşların memnuniyet durumu nedir fiber de bir sıkıntı yaşar mıyım? TTelekomun söylediğine göre fiber santraline 14 metre uzaktaymışım bir problem yaşamazsınız hemen fibere geçirelim dediler ama bana kotası yüksek veya kotasız taahhütsüz abonelik lazım. Yardımlarınızı bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle