Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
29 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
51 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
220V 5 Watt spot ledi 12V ile nasıl çalıştırabilirim?
Herkese selamlar,
Kasalı soğutuculu çok uygun fiyata 5 watt spot ledler satılıyor, bir projede kullanmak üzere bunlardan almak istiyorum ama 12V akü ile çalıştıracağım, bu spot ledler driver dediğimiz voltaj düşürücü bir devre ile beraber kullanılıyor, Ben bunu aradan çıkarsam direkt 12V aküden bağlasam yanmaz mı? Led kartında ekstra entegre bir şeyler var mıdır?
2 yıl
Kırmızı kedi kitabevi siparişi göndermiyor !
Buradan kitap alacaklar 25-30 gün beklemeyi göze alsınlar. 3 tane kitap siparişi verdim 1 tanesi iptal edildi, diğer ikisi 25 gün oldu hâlâ kargoya verilmedi.
2 yıl
Solar panel şarj cihazı hakkında - Panel > Kontrolcü > LED
Herkese selamlar, kamp için mobil enerji istasyonu yapmaya karar verdim. Almış olduğum şarj kontrol cihazına güneş panelini bağladığımda ekrana görüntü gelmedi, bugün hava biraz kapalıydı ama direkt bağladığımda kontrolcünün açılması gerekmez mi?(belki de çalışma şekli böyledir, bilmediğimden soruyorum) neyse aküyü bağladım ve kontrolcü çalışmaya başladı ardından aküyü söktüm ve kontrolcü halen çalışıyor, direkt panelden bağladığımda açılmamıştı ama aküyü bağlayıp söktüğümde herhalde akü şarj oldu gibi algıladı, 10 cm civarında şerit led vardı, merakımdan bağladım ne yapacak, yanacak mı diye, yandı ama kesik kesik yandı sanki arabanın sinyal vermesi gibi, multimetre ile ölçtüğümde volt bir yükseliyor bir düşüyor led bağlantısı iptal ettiğimde normal, bunların çalışma şekli böyle mi? yani arada kesinlikle akü olması gerekiyor mu ? yoksa bizim şarj kontrol cihazında mı problem var acaba, çünkü hava kapalıda olsa 10 cm şerit led kaç mA çekebilir ki.(panel 20W) kontrolcü meşhur mavi olanlardan.
2 yıl
Bütün siteler açılıyor sadece 1 siteye giriş yapamıyorum
Herkese selamlar,
Günlük aktif olarak kullandığım bütün sitelere erişim sağlayabiliyorum ama n11 sitesine bugün girmemeye başladı. Bütün siteler açılıyor, n11.com'a girdiğimde site açılmıyor. Bilgisayarla alakalı bir durum değil,cep telefonuda aynı, problem sanırım modemde,bilgisayardan dns ayarını değiştirdiğim zaman problemsiz girebiliyorum, bu problemi kökünden nasıl çözebilirim, modeme reset attım, yeni dns alması için ne yapmam gerekli?
2 yıl
Laptop ram seçimi hakkında ?
Exper Q5V modeli laptop var elimde, Uzun zamandır arızalı olarak duruyordu.Ram slotları boş, ram alacağım ama kaç volt olduğunu öğrenemedim.
Exper müşteri hizmetleri ile görüştüm,mail atın dediler,mail attım ama dönüş olmadı. Ram slotlarının üzerindeki numaraları google yazdım 0 sonuç çıkıyor.
2 yıl
Laptop ram slotu kaç volt?
Exper Q5V modeli laptop var elimde, Uzun zamandır arızalı olarak duruyordu. Arızası ne bilmiyorum,Ram slotları boş, ram alacağım ama kaç volt olduğunu öğrenemedim.
Exper müşteri hizmetleri ile görüştüm,mail atın dediler,mail attım ama dönüş olmadı.
3 yıl
X54C TÜMLEŞİK RAM DUAL ÇALIŞIR MI?
Asus x54c laptopumuz var, Uzun süredir iyi kötü kullanıyoruz, Biraz donanım takviyesi yapmak istedim.
Ram takviyesi ve SSD ile hızlandırmak istiyorum.

Şuan 2 GB ram var, Kapağı açana kadar tümleşik ram diye bir şey bilmiyordum Kapağı açmamla birlikte ram slotunu boş görünce ufak bir araştırma sonucu öğrenmiş oldum. Benim niyetim 2 tane 4 GB ram alıp dual çalıştırmaktı ama şuan işin rengi değişti. Sizce ne yapmalıyım?
3 yıl
FSX GRAFİK YIRTILMASI TEARİNG - GÖRÜNTÜ DALGALANMA
Herkese selamlar, Görüntüde yırtılma yaşıyorum, işin garip yani 60 FPS sabitlememe rağmen yırtılma yaşıyorum. Başka oyunda da aynısı olmuştu, 60 fps ayarladım düzelmişti.
FSX'in içinde bir tane sınırlandırıcı var onu biraz kurcaladım, AMD'nin kendi programından biraz kurcaladım, bir sürü kombinasyon denedim (Medium-High-Ultra High, 30fps - 60fps vs.) Görüntüde hep yırtılma oldu. Yardımcı olabilecek var mı?


RX460 2 GB 128BİT
Ryzen 5 2600
16 GB RAM
3 yıl
Forumdaki ikonlar/simgeler gözükmüyor
1 saat önce problem yoktu, herhangi bir program vs. yüklemedim, bu şekilde gözükmeye başladı.
Javadan veya flash playerden değil? Başka neden olabilir?

Teknik yardıma konu açtım, açtığım konu bile gözükmüyor

3 yıl
Tarayıcı forumdaki simgeleri göstermiyor
1 saat önce problem yoktu, herhangi bir program vs. yüklemedim, bu şekilde gözükmeye başladı.
Javadan veya flash playerden değil? Başka neden olabilir?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.