Durum başlıktan da belli oluyordur durum biraz karışık.Cls sahibiyim.Mercedes makyajlı E serisini çıkardıktan sonra kasa değişikliği gibi dış tasarımını değiştirince aynısı kendi aracıma olur korkusu sardı.Malum alırken model gereği zaten 2.elde belirli oranda değer kaybını göze alarak aracımı almıştım ama korktuğum gibi bir değişiklik olması halinde bu modeller de ekstradan ciddi değer kaybına değer oluyor.

O yüzden aracımı bayiye bıraktım satması için.Tabi bu sırada yeni bir araca ihtiyacım olacak Yeni C serisi için ön sipariş verdim.Öncelikle belirtiyim Sınıf olarak çok farklılar farkındayım.

Forumda bir arkadaşımız makyajlı Cls modelini paylaşmış o iğrenç konsolu saymazsak (Yeni C'nin aynısı) pek bir değişiklik gözükmüyor.

Danışmak istediğim konuya gelirsek önümde 3 seçenek var ve kararsızım.

1-Daha satılmayan aracımı geri alıcam yeni kasa çıkmasına son 6 ay kalana kadar kullanıcam.
2-Yeni C serisi alıp Yeni Cls gelene kadar kullanıcam.
3-Şuan ki aracımla makyaj çıkana kadar bekleyip makyajlıyla takas yapıcam (En sıcak bakmadığım seçenek)

Forumu çok uzun zamandan beri takip eden biri olarak muhtemel cevaplar gelmeden baştan söyleyim ; (Bmw 5 yada 6 istemiyorum),C ile Cls arasında fark olduğunu biliyorum,alternatif model istemiyorum,O kadar para verip değer kaybının 3-5 hesabını mı yapıyorsun diyecek arkadaşlarıma peşinen söylüyorum verilen miktar ne olursa olsun kolay kazanılmıyor.