Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
F

Yüzbaşı
24 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
115 (Bu ay: 21)
Gönderiler Hakkında
F
7 yıl
Mouse oynadıkça hoparlörden tiz bir ses geliyor.
Yeni kurduğum sistemde (Gigabyte z97m-d3h, i5-4690k, coolermaster silent pro 550w, gtx 750ti) hoparlörlerden (statik gibi değil) bi cızırtı geliyor, tiz bir ses duyuyorum. Ayrıca ekrandaki görüntüler bu sesi etkileyebiliyor, bazı pencereleri büyütürken sesler artıyor, mouse kıpırdadıkça tiz ses daha da artıyor ve saire.

Bunu yaşayan, çözümünü bilen var mıdır? Bağımsız ses kartı alıp taksam sorun çözülür mü?
F
7 yıl
110v 50hz > 220v 50hz
Arkadaşlar, kardeşimin japonyadan getirdiği 110 voltluk bi cihaz var. Genel 110v cihazların tersine, 60hz'nin yanında 50hz'de de çalışıyormuş. Bu cihazı bir elektrikçinin 220 volta çevirmesi mümkün müdür? Mümkünse pahalı bir işlem midir?
F
7 yıl
i5 4690k için PSU önerisi
Ekran kartım GTX 750ti (60W), anakart gigabyte z97 d3h. İlerde ekran kartını yükseltebilirim ama yine mütevazı bi kart alırım, tahminen 100-120 watt'ı geçmez. 2 Ram modülü, scythe kotetsu işlemci soğutucu (HYPER 212EVO benzeri), bir SSD var (bir de HDD takabilirim). Şu an değil ama ilerleyen yıllarda güne ayak uydurmak için OC yapacağım ve aşırı hız düşünmüyorum (en fazla 4.3, 4.4 GHZ, anladığım kadarıyla işlemci bu hızlarda 160W civarı yakıyor). İhtiyacım olan en makul 12v ve toplam PSU gücü ne olmalıdır sizce? Çok aşırı oyun oynamıyorum, açıkçası OC işine bulaştığıma da pişman oldum, ama bu saatten sonra yapacak bişey yok. Bütçem en fazla 200lira, tercihen 80 plus olsun istiyorum, var mıdır böyle bir PSU?
F
7 yıl
Cpu soğutucunun sığacağı kasa tavsiyesi
Bir hata ettim, yurtdışından Scythe Kotetsu CPU soğutucusu aldırdım kardeşime, şimdi bunu sığdırabileceğim mini bir kasa arıyorum. Soğutucunun yüksekliği 160mm imiş. Zalman'ın ZM-T1/2/3/4/5 kasaları hoşuma gidiyor fakat bu soğutucuyu sığdırabilir miyim bilmiyorum, bunlara benzer mini tower veya olmazsa midi tower kasa tavsiyesi lazım. Fiyatın uygun olması gerek (100 TL civarı).
F
8 yıl
Ömerli Gölündeki çakallar.
Öncelikle çakaldan kastım hayvan olan çakal, yanlış anlaşılmasın. Herneyse, dün abimle Ömerli Gölünde geceleyerek balık tutmaya gittik. Akşam saatlerinden itibaren ara ara sürü halinde uluma sesleri duyduk. Tahminen 400-500 metre uzaklıktan geliyordu fakat bir tanesini 80-100 metre yakınımızda duyduk. Kurt olmayacağına göre çakaldır diye düşündük fakat istanbulda çakallar olduğundan haberim yoktu, hala da var mı emin değilim.

O civarlarda oturan ya da bilgisi olan varsa ve konuya açıklık getirirse sevinirim.
F
8 yıl
Japonyadan Wii U getirmek
Arkadaşlar, kardeşim bir seneliğine Japonyada, gelirken bana Wii U getirmek istiyor fakat aklıma takılan noktalar var. Wii U'da bölge kilidi varmış sanırım, yalnızca oyunlarda mı sorun olur yoksa televizyona takarken de sorun çıkarır mı?
Burdan aldığımız oyunlar çalışmaz zaten, o yüzden gelirken 10 tane falan oyun getirecek fakat bu oyunlarda bölge gibi dil seçeneği de kitli midir, bilen var mı?
Kendisine Xbox aldı, bir oyun harici hepsinde ingilizce seçeneği varmış, nintendo'da da böyle bir özgürlük var mıdır acaba?
F
8 yıl
Avea GPS ücretleri
Telefonum biraz eski, Nokia 5230 sanırım, fabrika ayarına döndürdükten sonra ayarlara dokunmadım, ana ekranda MAPS kısayolu vardı. Cebimdeyken yanlışlıkla buna tıklamışım galiba (ekran kilidi var, nasıl oldu bilmiyorum), fark edene kadar 1 lira, 1 lira kullanım miktarı derken 0'a kadar kullanım ücreti alıp tüm kontörümü bitirdi. Bu nasıl bi ücretlendirme bilen var mı Allah aşkına? Eskiden Nokia yer tespitini ücretsiz yapıyordu veya bi mesaj ücreti karşılığında daha isabetli tespit seçeneği vardı. Ne değişti?
Üstelik cebimde yanlışlıkla maps kısayoluna tıkladım istemeden diyelim, ordan bi kaç yere daha tıklamış olmam ve "internete bağlanılsın mı" diye sorması lazım değil mi, buna da mı tıkladım?
Bi fikri olan varsa beni aydınlatsın bi zahmet.
F
8 yıl
Telefonsuz internet yardım...
Selamlar, D-smart ve Digitürkün tv+internet paketleriyle ilgileniyoruz fakat sabit telefon istemiyoruz. Bu gibi firmalar internet eve nasıl ulaştırılıyor? Hat çekip ücret istiyorlar mı (ev yeni, hat yok bildiğim kadarıyla)? TTnetin yalın interneti gibi sabit ücret var mı? Tecrübeniz varsa hangisini tavsiye edersiniz? En masrafsız olanı hangisidir?
F
10 yıl
Navigasyon cihazı öneri
Arkadaşlar şirketimizin nakliye aracı için bir navigasyon cihazı arıyoruz. Anadoluyu gezecek bir araç için tavsiyeleriniz nedir acaba? Türkiye yollarını en doğru ve ayrıntılı olarak hangi cihazlarda bulabiliriz? Ek olarak da aracımızı merkezdeki bilgisayardan izlemek istiyoruz. Bunu da yerine getirebilecek bir navigasyon cihazı var mı yoksa bu iş için ayrı bir alet mi gerek?
Önemli bir noktada şu, google earth'de uğranacak noktaları işaretleyip, cihaza aktarmak istiyoruz, mümkün müdür acaba?
F
13 yıl
Telefonumdan numara aranmış...
Selamlar. Hemen konuya gireyim. Sabah 7.55 gibi evden çıktım, otobüse ancak 8.15 gibi binmişimdir. Okula gittikten sonra arkadaşı arayayım dedim, ve kontör yükleyin uyarısıyla karşılaştım. Telefonun arama kaydına baktığımda 8.03 te yani evden durağa yürürken cep telefonumdan +49157xxx diye Almanya'dan bir cep telefonu aranmış olduğunu farkettim! 1 dakika konuşulmuş ve -10 kontörden -30 a düşmüş. Bu numara kesinlikle rehberimde yok ve otomatik tuş kilidi var, telefon çalsa farkederdim. Telefonun saatini de kontrol ettim, yani başka zaman aranmış da yanlış gösteriyor mu diye, fakat tarih ve saat doğru. Bir türlü anlam veremiyorum. Acaba bir şekilde ödemeli arama tuzağına düşürüp para kazanan birilerinin işi olabilir mi, dialer gibi? Cep telefonları hakkında fazla bilgim yok, telefonumun markası Benq-Siemens S88. Ben hiç bir program vs yüklemedim fakat kardeşim uzun süre önce bir iki oyun yüklemiş(ExtreMe_Racing ve Tennis)... Acaba sizin veya yakınlarınızın başına da benzer olaylar geldi mi, ya da neden olabileceği hakkında bir fikriniz var mı, tavsiyeniz var mı, anlatırsanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle