Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
09 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Centos Sistemin Yedeğini Alıp ESXi'da Çalıştırmak İstiyorum

Merhaba arkadaşlar

Elimde centos 6.10 bir sistem var. aktif ve stabil bir şekilde çalışıyor. ben ise üzerinde bir kaç değişiklik yapmak ve yeni şeyler denemek istiyorum. bu deneyeceğim şeyler sistemi alt üst edebilecek türden denemeler olacağı için sistemi riske atmak istemiyorum. soru açık ; bu sistemi komple esxi'a taşıyabilir miyim ?


amacım şu ;


sistemi komple esxi'a taşıyacağım, orada her türlü değişikliği yapacağım. yaptığım deneylerde başarılı olursam aynı yöntemi asıl sisteme uygulayacağım. gerçek sistemin test ortamını oluşturmak gibi düşünebilirsiniz. aklıma gelen yöntem ise bu sistemi esxi a taşımak. bu konuda yardımcı olur musunuz ? ve ya daha iyi bir fikriniz varsa duymak isterim.


teşekkür ederim şimdiden

4 yıl
Ortak Ağdaki Yazıcı W7den Çıktı Alıyor W10 dan almıyor
ortak ağdaki yazıcıya çıktı gönderiyoruz. 2 bilgisayar bağlı. W7 den çıktı gönderip alabiliyoruz. W10 dan gönderiyoruz ama hiç bir hareket olmuyor. ağ kablosu ile bağlı. bilgisayarlar domainde. yazıcının markası HP 1606N. Yazıcı kaldırılıp yeniden kuruldu. sorun çözülmedi. yardımcı olursanız sevinirim. çok teşekkürler şimdiden
7 yıl
Eğitim Çıkmazı
Beyler belki bu konuda yalnız değilimdir belki de kimsenin başına gelmemiştir bilmiyorum. büyük bir çıkmazdayım. ne yapacağımı şaşırdım. sizden bir tavsiye almak istedim. fikir alışverişi yapmak istedim. hem bana hemde bu durumda olanlara yardım etmiş olursunuz. zamanında haylazlığımdan ergenliğimden vs. eğitime hiç ilgim yoktu. sonrasında aklım başıma geldi. eğitim aşkıyla yanıp tutuştum. bir tane açık öğretim bir tane de uzaktan eğitim olmak üzere iki bölüm okuyorum. 22 yaşındayım ve aileme yük olmamak içinde tam zamanlı işte çalışıyorum. paramın bir kısmını evdekilerle paylaşıyorum.ergenliğimde de mağazalarda çalışırdım yük olmamak için. e haliyle o yorgunlukla falan ders çalışmaya vakit olmuyordu. olsa da kafa almıyordu. haliyle dört yıllık örgün üniversiteler yalan oldu. bu saatten sonra da örgün okuyamam şehir dışında. ailemden para istediğimde yan çizdiler. bizene çalışmasaydın oturup ders çalışsaydın dediler. anlayacağınız iyi niyetim başıma patladı. istanbulda örgün okumak istiyorum. ancak onun içinde ders çalışmam gerekiyor. ailemden para almadığım içinde normal bir işte çalışıyorum. vaktim yok. bari özel üniversiteye gideyim dedim bölümümle ilgili. yıllığı 10 bin liradan başlıyor. ikinci öğrenim falan dedim. ancak bunun içinde sermaye gerekiyor. size sorum bu eğitim olayı için düşük kredi veren bir yer var mı ? krediyi verse de geç bir zamanda isteyen bir banka da olabilir.ya da devlet veriyor mu böyle bir şey. araştırdım ama pek dişe yarar bir şey bulamadım. eğitim için bu parayı borç harç bir yerden bulmam gerek. yardımcı olursanız şimdiden sağolun.
7 yıl
Geniş Alan Ağları (WAN)- Kafamı Karıştıran Bir Durum Var
okuldan ödev aldım. "wan için kullanılan teknolojileri araştırın" diyor hoca. Böyle deyince aklımda bi çelişki oluştu. Wan teknolojisini mi araştıracağım ? wan için kullanılan teknolojileri mi ? wan için kullanılan teknolojiler neler olabilir yardımcı olur musunuz ?
7 yıl
ACİL KAN A Rh (-)
Bir Yakınımızın Acil Kana İhtiyacı Var. Büyük Bir Forum Olduğumuz İçin Sizden Destek İstiyorum.İmkanı Olandan Rica Ediyorum. Eğer Böyle Bir Konu Açmak Yasaksa Şimdiden Özür Dilerim.
7 yıl
Ucuz Roman Filmin de ki Çanta
ilk izlediğimden beri hep merak etmişimdir.tahminleri alalım.
7 yıl
Lan Elektrikler Gitmiş ?
Olm Elektrikler Gitti Galiba
7 yıl
Hangi Fitness Salonuna Gitmeliyim ?
beyler doğrudan konuya girip derdimi anlatayım.normalde aktif biriyim.sürekli hareket halindeyim.bir iki mahalle başı spor salonuna gittim ancak beklediğimi bulamadım.hocalar sallamıyor ve ya herhangi bir diyet olayı yok. benim valide çok yağlı yemek yapıyor ve ne kadar hareketli olsamda ne kadar spor yapsamda bu yemekler yüzünden yine kilo veremiyorum ve göbek almış başını gitmiş durumda. siz üstadlarla bi görüşeyim dedim. istanbul gaziosmanpaşa,eyüp civarında oturuyorum.vialand e yakınım. bildiğiniz ve ya tavsiye ettiğiniz fitness salonları var mı ? ( kesinlikle diyet listesi veren ). artık işin parasında da değilim. adam gibi bi yer olsun yeterli. forumlarda biraz araştırdım meşhur mac ve jatomi gibi yerler hakkında hiç iyi şeyler söylemiyorlar.bir de sizin fikrinizi alayım dedim. şimdiden sağolun
7 yıl
Telsiz Kullanım Ücreti Nedir ?
her ay bizden 1 küsur lira kesiliyor. telsiz kullanım ücreti diyorlar. nedir bu ? telefonumuzu telsiz gibi kullanabiliyoruz da haberimiz mi yok ?
7 yıl
Maykıl Ceksın Nasıl Beyazladı ?
çocukluğumuzda bi söylenti vardı sadece boynundan yukarısı beyaz diye. neyse soru açık bu adam nasıl beyaz oldu ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle