Merhaba

Wear os ile çalışan çoğu akıllı saatlerin konusu olmadığından hepsini aynı başlık altında toplamak istedim.


Kişiselleştirilebilir Saat Arayüzü

Android Wear ile saat arayüzünde bir takım kişiselleştirmeler yapılabildiğini biliyoruz. Kısıtlı olarak yapılan bu kişiselleştirmeler Android Wear 2.0 zincirlerinden kurtulmuş şekilde karşımıza çıkıyor. Randevularınız, hisse performanslarınız, spor hedefleriniz ve sizin için önemli olan diğer bilgileri artık ana saat ekranına yerleştirebiliyorsunuz. Hızlı erişim imkanı sağlayan yeni özellik ile kendi tarzınızı yaratabiliyorsunuz.


Daha Aktif Çalışan Fitness Sistemi

Fitness özelliği hemen hemen her akıllı saatte karşımıza çıkıyor. Yaşam koçu gibi davranan bu özellik, yapılan aktiviteleri ölçerek kullanıcıya bilgi veriyor. Android Wear 2.0 ile bu sistem daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bundan sonra akıllı saatinizde ağırlık kaldırma egzersizlerinizi de takip altına alabilecek ve bu işlemleri yaparken aramaları cevaplayabilecek ya da Google Play Müzik üzerinden sevdiğiniz bir müziği dinleyebileceksiniz.


Uygulama İndirme Desteği

Wear Os 2.0 ile akıllı saatinize beğendiğiniz uygulamaları indirebiliyor olacaksınız. Eğer saatiniz hücresel bir bağlantıya sahipse arama yapabilecek ve Android Wear 2.0 için geliştirilen uygulamaları indirebileceksiniz. AccuWeather, Android Play, Bring!, Google Fit, Google Messenger gibi uygulamalar ve daha fazlası akıllı saatinizde sizleri bekliyor olacak.


İletilere Cevap Vermek Daha Kolay

Bundan sonra akıllı saatinize ulaşan iletilere cevap vermek istediğinizde karşınıza birden fazla seçenek çıkıyor olacak. Akıllı saatinize bir bildirim geldiğinde onu genişletebilir, sesli yanıtlayabilir, klavye ile cevaplayabilir ya da el yazısıyla cevap yazabilirsiniz. WhatsApp, Facebook Messenger, Glide, Hangouts gibi uygulamalar Wear Os 2.0 ile çok daha kolay bir şekilde kullanılabilecek.


Gelişmiş Yapay Zeka Google Asistan ile Tanışın

iOS'un Siri'si varsa Wear'ın da Google Asistanı var diyen Google, Wear Os 2.0 ile yapay zeka teknolojisini bileklerinize doluyor. Yeni sürümde kullanıma sunulan Google Asistan ile hava durumunu öğrenebiliyor, rezervasyon yapabiliyor ya da alışveriş listenizi güncelleyebiliyorsunuz. Şimdilik Almanca ve İngilizce desteğine sahip olan Google Asistan ilerleyen dönemlerde yeni dillerin desteğine de sahip olacak.


Gelişmiş Bağlantı Opsiyonları

Öte yandan Wear Os 2.0 ile akıllı saatlerin bağlantı seçenekleri de genişletilmiş durumda. WiFi, Bluetooth, LTE, GPS, NFC seçeneklerine ek olarak en iyi bağlantı sistem tarafından tespit edilebiliyor. Ayrıca Android Play ile temassız ödeme işlemleri de yapılabiliyor.Güncelleme Alacak Akıllı Saat Modelleri

Wear Os 2.0 güncellemesini alacak akıllı saatler Google tarafından duyuruldu ve kısa süre içerisinde bu saatler yeni sürümlerine kavuşmuş olacak. İşte o modeller.

ASUS ZenWatch 2 & 3
Casio Smart Outdoor Watch, Casio PRO TREK Smart
Fossil Q Founder, Fossil Q Marshal, Fossil Q Wander
Huawei Watch
LG Watch R, LG Watch Urbane ve 2nd Edition LTE
Michael Kors Access Smartwatches
Moto 360 2nd Gen, Moto 360 for Women, Moto 360 Sport
New Balance RunIQ
Nixon Mission
Polar M600
TAG Heuer Connected

Wear Os 2.0'lı İlk Akıllı Saatler: LG Watch Sport ve Style


Bu konu altında sorularınızı, deneyimlerinizi, önerilerinizi paylaşabilirsiniz..

Benim Wear Modelim : LG Watch Sport (W280A)