Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
23 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
264 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
DH'nin GÜCÜ
Odtü öğrenci bilgi doldurma sayfasında dh'nin de adı geçiyor :D

geçen yıl
Sözel ve Eşit Ağırlık için notlar ve kaynak tavsiyeleri
Selam arkadaşlar, iki senedir sözel alanında 758. ve 942. oldum. 2019'un edb-sos1 ve sos2 testinde toplam iki yanlışım vardı bu sene biraz daha kötü yaptım. Forumda sözelci arkadaşlar pek yok ama TM'ci kişilerinde işine yarayacak bilgiler var.

Edebiyat: Bir klasik olarak Limit Edebiyat El Kitabı konuların anlatımı biraz dağınık ama sınavda karşınıza çıkacak her şeyi içeriyor.

Tarih: Size benim iki senedir kullandığım internetten bulduğum tarih notlarını vereceğim incik boncuk soruları yapmak için çok ideal bir not içinde çokça detay bilgi var 2019'un meşhur tapo kağan sorusunu bu not ile yaptım https://yadi.sk/d/zzdsutllRu1nZw

Felsefe: Tek bu not yeterli başka bir şeye ihtiyaç yok https://yadi.sk/d/tpJuxTgmvpX5Wg

Sosyoloji: Tek bu not yeterli başka bir şeye ihtiyaç yok https://yadi.sk/d/3vSBgWeVhlHzYg

Psikoloji: Tek bu not yeterli başka bir şeye ihtiyaç yok https://yadi.sk/d/Dw_0TcenBWyaCQ

Coğrafya: Ayt Coğrafya'ya Okyanus Yayınlarının Ayt Coğrafya kitabından bakmıştım ayrıca kampüs kanalının bir playlisti var ona bakabilrisiniz.
2 yıl
Monster Huma H4 ''Sessizlik Driver'' ı
Bu yazıyı Monster Huma H4'de daha sessiz bir deneyim yaşamak isteyenler için yazıyorum buradaki bilgilerin temel kaynağı youtube'ta ki Bilgisel adlı kanalın videosundan çıkmahttps://www.youtube.com/watch?v=dqQI36_DgiQ&t=49s.Bildiğiniz üzere Monster, laptop kasası üreticilerinden kasa alıp kendisi marka basıyor temelde bu mantıkta Dünya'da laptop satan bir çok firma var H4 modelininde gerçek kasa adı olan tongfang pf4mn2f'yi kullanan bir çok yurt dışında firma var. İşte bizim yapacağımız bu cihaz için başka firmanın yaptığı driver'ı kurmak, hiçbir uyum sorunu olmadan.Driverları kurmak için bilgisayara temiz windows kurmak ve yeni driverları altta vereceğim linkten indirmek gerek, zipten çıkarıp usb'ye atarak kurabilirsiniz sonra pc'ye.
Kurarken install çalıştırıcısını yönetici olarak çalıştır deyin arada size hata var mı diye soru soracak aygıt yöneticisini kontrol ettirip onlara No(N) demek lazım en sonda temiz windows olduğunu belirten soruya da Yes(Y) demek lazım.Peki bu yeni kurduğumuz driverlar ne işe yarıyor?

En büyük artısı sessizlik, Monster'ın kendi driverında cihaz fanları çok çabuk aktive ediyordu bu driver fanı baya geç devreye sokuyor ısıya göre. Silent modda, Cihaz 53-54 derece iken filan fanlar hiç çalışmıyor. Bunun monster'a göre eksisi kasa ince olduğu için bir ılıklık hissediyorsunuz klavyede o yüzden tercih sizin ama fanların hiç çalışmaması acayip konforlu bir şey 😀
Birde videodaki kişi pil ömrü konusunda sıkıntılar yaşıyordu bende öyle bir şey yoktu diğer kullanıcılarda da görmedim ama o sorun varsa onuda çözüyor.Driver paketi:https://drive.google.com/file/d/1ZmW9IQJO90fe6CvISUSUVVap4asl2n25/viewBu içerik Bilgisel kanalındaki bilgiler ile oluşturulmuşturhttps://www.youtube.com/channel/UCjL9CvUxM-MGJJ3S0V2G0OA
2 yıl
Monster Huma H4 V3.2 İlk Değerlendirmem
Cihazı yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum yüzden kısa ve basit bir yorum olacak.

Cihazın en büyük özelliği hafifliği bence 1kg ağırlığı acayip kolaylık ve rahatlık sağlıyor kullanırken. Ekranı kaliteli duruyor ips mat bir ekran parlama yapmaması güzel. Klavyesi genelde hep sorulan bir konu tasarım tipinden dolayı ama bir iki günde alışılıyor tam boy enter olması güzel yanlarından. Touchpad'i aşırı pürüzsüz değil ama windows'un jestleri ile filan kullanması keyifli ayrıca sol üstüne iki kere tıklayınca devre dışı bırakılabiliyorsunuz touchpad'ı, işe yarar bir özellik.
Pil ömrü günlük kullanımda(chrome'da gezme arada youtube izleme, pdf okuma yazı yazma vs.) 6 saat civarı gidiyor.

Oyun sadece forza denedim 720p renderlayınca orta ayarlarda 40-50fps arası alıyorum, 1080p'de 30 fps civarı alırsınız düşük ayarda. Isınma konusunuda gelince cihaza yüklendiğiniz zaman render, oyun vs. evet ısınıyor her zaman olduğu gibi. Ben oyunda en fazla 80 gördüm, aşırı ısınma sorunu yok ama şöyle bir dezavantajı var kasa ince olduğu için ısıyı hissediyorsunuz yani aşırı ısınma durumu yok ama hissettirme durumu var bu da ince modellerin ortak durumu zaten.

2 yıl
4000 serisi Amd'ler giriş yapmaya başlamış 1650ti'lı Asus 6400 TL
3 yıl
Acer SA230bid 23 vs ViewSonic VA2419-SH 24
7 yıl
Us Psn Hakkında bir iki soru
Şimdi ben Us Psn açmayı düşünüyorum ama birkaç sorum var.
1.Kutulu olarak aldığım Türkçe Last Of Us,Us hesabında Türkçe olarak oynıyabilirmiyim?
2.Dijital Oyunlar Türkçe oynanabilir mi?
8 yıl
Silinsin
Başlıkta'da yazdığım gibi Fifa 14 Origin hesabımı satıyorum.İstediğim fiyat ise sadece 50 tl.Şuan 9.ligde olmalıyım ama içinde bana göre kaliteli bir kadro var ve 13 sayfa altın oyuncu ve 1 sayfa gümüş-bronz oyuncu var.Şimdilik sadece kadro resmini koyuyorum eğer ilgilenenler olursa pm yoluyla diğer oyuncuların resminide atarım
8 yıl
Fm14 satın alma
Ben kinguin adlı siteden oyunu almak istiyorum oyunu aldığımda türkçe oynıyabilirmi miyim?
8 yıl
Ps4 psn hakkında sorular
Dediğim gibi birkaç sorum var.

1.Us Psn'de plus ve oyunlar almak için amazondan kart almak gerekiyor herhalde yada başka bir yolu varmı?
2.Us Psn'de alınan oyunlar(İnfamous gibi)Türkçe oynanabiliyor mu?Yada kutulu alınan oyun Türkçe oynanabiliyor mu?
3.Us Psn'de dil Türkçe olabiliyor mu?
4.Us Psn kullanmaya değer mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.