Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
12 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Opel Astra G HB anten dibi contası sorunu..
Benim 2004 Astra G HB aracın anten dibi contası eskidi ve yırtıldı. Anten dibi su fıskiyeli ve özel bir contası var. piyasada bulunan contalar buna uymuyor. Bu conta ebay gibi siteler dahil hiçbir yerde yok. Yanlızca Brezilyadaki sitelerde bulunuyor oradanda getirmek pek mümkün değil. Bu contayı ithal eden veya üreten birileri olsa çok makbule geçer.

Opel Astra G HB anten dibi contası sorunu..
4 yıl
Artık anakartların üzerinde doğru dürüst parça yok
Arkadaşlar, farkettiniz mi bilmiyorum. Artık anakartların üzerinde doğru dürüst parça yok. Kalite artık düşmeye başladı. Benim emektar gigabyt 890 anakartıma bakıyorum üstü parça dolu yeniler intel Amd farketmiyor bomboş..Ryzen sisteme geçeyim dedim ama açıkçası tırstım biraz.
9 yıl
asus m5a88 evo reset sorunu..sorun giderildi
arkadaşlar yakın zamanda asus m5a88 evo anakart aldım..ramlar da kingston 2*3 kit şeklinde..tek veya iki slot takınca birşey yok ama üçüncü rami takınca bilgisayar kilitleniyor veya durup dururken reset atıyor.ramlari teker teker denedim ramlar çalışıyor..üçlü olarak takılıyken işletim sistemini bile zor kurdum reset atmasından dolayı..nette asus anakartlarla ilgili bununla ilgili bazı sorunlar okudum ancak tam olarak bilmiyorum..bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını istiyorum.

...........................................................................................................................................................................................................................................................

arkadaşlar pc nin reset atma ve donma sorununu uzun uğraşlar sonunda hallettim..buraya da yazmak istedim böyle bir sorunu olan arkadaşlara bilgi olsun..ankart asus m5a88 v evo..anakarta arızalı değil..ancak biosunda bir hata var şöyleki..elimdeki remler kingston 2*3 kit olarak xmp serisi ramler..çalışma voltajı standart 1.5 volt..ancak bios voltajı otomatik olarak 1.22 volt olarak ayarlıyor..zannedersem bundan dolayı tek slotta sorun çıkarmıyordu..diğer slotları taktığım zaman donma yapıyordu...
ram voltajını manuel olarak 1.5 volta yükseltince sorun kalmadı..anakartı servise göndermekten kurduldum..
9 yıl
sıfır anakart işlemciyi yaktı..
değerli arkadaşlar,
yeni pc toplamak için sıfır asus m5a88-v evo anakart aldım.evdeki daha öncki çalışan pc den çıkardığım phenom2x2 550 işlemciyi taktım. bilirsiniz bu anakartta kapalı çekirdekleri açmak için bir core unlock diye bir svich koymuşlar. bu kilidi açtım. pc yi açtığmda fanlar çalışıyor ancak ekrana hiçbir şey gelmiyordu. biosa falan hiçbirşeye girmiyordu..
hepsiburada.com dan aldığım ddr3 kingston ramlar arızalı diye düşündüm.çünkü ramlarin ambalajı açık gelmişti. gittim bir internet kafeye denettirdim ramlar sağlam çıktı.
bu zamana kadar hiç başıma gelmediği için işlemci hiç aklıma gelmedi...sonradan yeni aldığım athlon x2 270 işlemciyi taktım pc çalıştı. çıkardığım phenom işlemciyi diğer pc ye taktım işlemci onda da çalışmadı..yani bu core unlock sivicini açtıktan sonra çalışan işlemci çalışmaz hale geldi.bunun yanında monitörün dvi girişini de yaktı.dvi çalışmıyor artık dvi-d kısmında kullanıyorum şu anda..anakartı çizgi elektroniğe gönderdim. işlemciyle beraber bakalım ne cevap verecekler..gerçi anakart sağlam sivici açmadığım için diğer işlemciyle çalışıyor ama ben yine de denemeleri için gönderdim..psu arızalı olabilir diyen arkadaşlar olacaktır.psu 750 vat cougar marka..yorum sizin...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle