Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
A

Er
08 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
7 ay
Ghetto Şiir

Lokman Kurucu'nun genel yayın yönetmenliğini yaptığı Klaros Yayınları'ndan içlerinde benim de olduğum şiir kitapları serisi yayımlanan oluşum. Şimdiye dek çıkan ve çıkacağı kesinleşmiş kitaplar şunlar:


- Cinnet Totemi, Taylan Onur

- Mevsim Bıçak Açtığında, Yiğit Ergün

- Yer Çekimi Çalışmıyor, Çağla Bölek

- Transpoze Mahrem, Joanna Rüya Dimagio

- Neşvan, Turgut Toygar

- Fenerli'den Neden Şair Olmaz'ı Anlatan Birkaç Şiir'in Şiirinin Kitabı, Umut Yalım

- Katkılı Kumar, Ozan Baygın

- Kafayı Sol Açık, M. İnan Filiz

- Hiçliğin Kucağında Hep Uykudaymış, Alpay Eglenen

- Modernize Aktif, Fırat Kaya

- Anatolian Psychedelia, Antoloji, Derleyen: Ozan Baygın, Taylan Onur


Merak edenler sosyal medya hesaplarından ufak lokmalar tadabilir ve ekibi takip edebilirler:


https://www.instagram.com/ghettosiir/


https://twitter.com/GhettoSiir

A
geçen yıl
Arsa Dolandırıcılığı

Çocukluk arkadaşımın başına gelen bir olaydan ötürü buraya yazmak istedim. Kendisi insanlara çok fazla güvenen ve inanan bir mizaca sahip ve mesleği polislik. Başka bir polis arkadaşı, kendisine yatırım yapması fikri veriyor ve ona iki arsa satıyor. Arsaların gelecekte aldığı fiyattan çok daha yüksek rakamlara ulaşacağını söylüyor. Aynı zamanda arkadaşımdan düzenli olarak borç alıyor, aksatmaya başlıyor ve ödemesini de yine arkadaşımın başka eksi hesaplarından yaparak parayı dolandırıyor. Elde hukuki olarak bir anlaşma, senet vs. yok ne yazık ki. Ben kendisini alıp emlakçıya götürüp arsaların değerlerini sordurttum ve sonuç facia. Aldığı fiyattan bile düşük değerleri.


Böyle bir durumda bu tavsiyeleri veren, arsaları sattıran kişi hakkında dolandırıcılıktan ötürü dava açılabilir mi? Böyle bir durumda paraları hukuki yollarla alabilir mi kendisi?


Şimdiden çok teşekkürler.

A
geçen yıl
Yeraltı Edebiyatı Severlere...

Arkadaşlar, merhaba. Kaos Çocuk Parkı (Klaros) yayınlarından çıkan ilk kitabım olan 13'ü yeraltı edebiyatı (asıl adı ile transgresyonel kurgu) severlere önermek isterim. 250 adet basıldı ve ilk baskının bitmesine katkı sağlarsanız çok memnun olurum, tabii ki ilginizi çekerse. Tüm online kitap mağazalarında bulabilirsiniz.


Arka Kapak Yazısı: "Sorumluluklar, sevgiyi ezecek kadar büyüdüklerinde ilişkiler ağırlaşıyor. Bir halterci bile omuzlarındaki tekerlekleri sonsuza dek tutamayacağından, elbet bir gün bir yerde o ipler ya kopacak ya da benim tarafımdan kesilecek. Kukla serbest kalacak, tepesindeki kediler uçup gittiğinden ayakta duramayacak. Tamamen yer çekimine teslim olup zemine tutunacak. Zamanla çözülecek, dağılacak ve umarım unutacak."


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/35/f8/8c/35f88cdc65e7b2c1dc47dab29c6668af.jpeg&t=0&width=480&text=1
A
2 yıl
Laptop Ekranında Dikey Çizgi
Arkadaşlar, normal kullanımda ekranda herhangi bir sorun yok. Fakat ekranın sağ alt köşesine yakın bir yere parmağımla bastırınca fotoğrafta da görüldüğü gibi dikey bir çizgi çıkıyor. Sizce neden olabilir?

A
3 yıl
Kitap Basımı İçin Sponsor ve Önsatış
Herkese merhaba. Ben 28 yaşında bir Felsefe yüksek lisans öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli sanata olan ilgim sadece tüketim boyutunda değil, aynı zamanda üretme tutkusuyla da birleşmiş halde. Yıllar süren ilgim sonucu yeterli olduğumu hissettiğim anda ortaya koyduğum ilk eser olan ''13'' isimli yazdığım kitap, kedilerle yaşayan bir gencin deneyimleri bağlamında insan, toplum ve diğer bir takım felsefi konular hakkındaki sorgulamalarından oluşuyor. Tür olarak yeraltı edebiyatına dahil edebileceğim kitabımın basımı için büyük yayınevlerinden olumsuz dönüşler alıyorum. Bunun nedeni kitabın içeriğinden çok satış yaptıracak kadar tanınmış olmamam. Çok büyük ücretlerle sadece kendimi tatmin etmek için parayla kitap basan yayınevlerine bulaşmayı da kendime yakıştıramıyorum. Sonunda parayla kitap basmayan, nitelik odaklı; fakat mevcut ekonomik sebeplerden ötürü yazarla maliyeti ortak karşılama seçeneğine yönelmiş Kaos Çocuk Parkı bünyesindeki Klaros Yayınevi'nden olumlu yanıt aldım. Fakat kitabımın basılabilmesi için 100 adet ön satış yapılması şartı var. Bu da maaliyet olarak 1500 TL'ye denk geliyor. Tek tek 100 kişi bulacak çevrem yok ki ben doğru düzgün arkadaşı bile olmayan birisiyim. Bu nedenle ilk 100 kitabın satışı konusunda gerek fikirsel gerekse maddi olarak yardım edebilecek birine ihtiyacım var. Destek vermek isteyenlerden talep geldiği taktirde eserimi de paylaşabilirim; böylece desteğe değecek bir eser olup olmadığı konusu da destekçi açısından açıklığa kavuşur. Şimdiden teşekkür ederim.
A
3 yıl
Anksiyete ve Askerlik
Arkadaşlar, ben 2011'den beri anksiyete hastasıyım ve şu an bir devlet hastanesinden 9 aylık ilaç raporum var. Tecilim bitmek üzere. Tsk yönetmeliğinde yer alan ibarelerden anladığım kadarıyla eğer anksiyete bozukluğunda düzelme olmuşsa muaf olunmuyor. Fakat tekrarlayan ya da kronik anksiyete bozukluğu olan hastalar askerlikten muaf sayılmak zorunda. Görüştüğüm bütün devlet hastanesi psikiyatristleri anksiyete hastalığı olanların askerlikten muaf olamayacağını belirtmekte. Benim anladığım kadarıyla doktorlar ne derse desin elimde bu hastalığa dair raporum olduğu müddetçe yönetmeliğe göre heyet beni muaf saymak zorunda. Yanlış mı anlıyorum? Bu konuda ayrıntılı bilgisi olanlar varsa lütfen yardım etsin. İlgili maddede A elverişlidir, B ve D elverişli değildir, C ise erteleme anlamına geliyor.:

''MADDE 16
A) 1. Geçirilmiş nevrotik bozukluklar (anksiyete, depresif, obsesif spektrum, travma ve strese bağlı bozukluklar, somatoform, dissosiyatif, yeme bozuklukları ve bunların alt tipleri).
2. Tedavi ile kontrol altına alınmış (remisyonda) nevrotik bozukluklar (anksiyete, depre-sif, obsesif spektrum, travma ve strese bağlı bozukluklar, somatoform, dissosiyatif, yeme bozuk-lukları ve bunların alt tipleri).
AÇIKLAMA: Tedavi ile klinik düzelme sağlanmış, idame tedavisi devam eden, işlevsel-lik düzeyi yeterli olgular.
3. Hafif konuşma bozukluğu.
AÇIKLAMA: İşlevsellik düzeyini anlamlı derecede etkilemeyeceği değerlendirilen çok hafif psikojenik olgular.
B) 1. Tekrarlayıcı nevrotik bozukluklar (anksiyete, depresif, obsesif spektrum, travma ve strese bağlı bozukluklar, somatoform, dissosiyatif, yeme bozuklukları ve bunların alt tipleri).
AÇIKLAMA: Tedavi ile kontrol altına alınmış ve tedavi uyumu iyi olan ancak işlevsellik düzeyi etkilenmiş olgular.
C) Bu maddenin (A), (B) ve (D) dilimlerinde yer alan hastalıkların tedavi, izlem ve neka-het halleri.
D) 1. Kronik nitelik kazanmış nevrotik bozukluklar (anksiyete, depresif, obsesif spektrum, travma ve strese bağlı bozukluklar, somatoform, dissosiyatif, yeme bozuklukları ve bunların alt tipleri).
AÇIKLAMA: Dirençli veya rezidüel bulgularla seyreden ve işlevselliği bozulmuş olan olgular.''
A
4 yıl
ASUS F541 Yıpranma Sorunu
Alalı yaklaşık 8 ay olan asus marka laptop'umda fotoğrafta görülen boya çıkması oldu. Aslında dokunduğumda herhangi bir pürüz de yok, siyahlaşma da olabilir belki. Herhangi bir sürtünme söz konusu değil. Klavyede yazı yazarken elim kenarlardan destek aldığı için mi oldu bilmiyorum. sizce normal mi, yoksa garantiye göndermeli miyim?
A
9 yıl
Vodafone Freezone'lu olanlar bakabilir mi?
Arkadaşlar haftasonu sevgilimle sinemaya gideceğim. Malum öğrenciyiz, her fırsatı değerlendirmek istiyoruz. Fanatik olmamdan dolayı GSMobile'den vazgeçemiyorum. Freezone'lu olan arkadaşlardan birisi bana FİLM EKİMİ için şifre alabilir mi? İyiliksever arkadaşlar 'FILMEKIMI' yazıp 6666'ya göndererek şifreyi edinebilirler. Özel mesajla telefon numaranızla birlikte şifreyi gönderirseniz sevinirim. Telefon numarasını istememin nedeni biletix'in online satışında bu bilgiyi istemesinden kaynaklıdır. Başka amaçla kesinlikle kullanmayacağım. :) Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle