Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
C

Er
24 Eylül 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
4 yıl
Fiesta 2004 Benzin+LPG (SOĞUKKEN STOP ETME)
Arkadaşlar cümleten hayırlı akşamlar diliyorum.

Yaklaşık 3 aydır çözümleyemediğim, psikoloji bozan bir problemle karşı karşıyayım.

Aracım 2004 Model Ford Fiesta 1.4 Comfort (Atiker Lpgli)

aracımı sabah ilk çalıştırmamda rolantide hiç durmuyor.
devir 1100 ü görüp anında 0 a vuruyor, iki...üç...dört.. deneme farketmiyor ayağımla gaz pedalına basıp yaklaşık 40 50 saniye gaz verip yavaş yavaş bıraktığımda rolanti anca 1000 de olması gerektiği gibi kalıyor. Gaz pedalına tekrar dokunduğum an (çok hafif gaz verdiğim an) araca giden yakıt sanki azalıyormuş gibi rolanti 300-400 lere çekiyor kendini sonra kendi kendine tekrar yükseliyor. Bazende stop ediyor. Araç ısındıktan sonra problem bazen ortadan kalkıyor bazende şehir içi kullanımlarımda debriyaja basıp vites değiştireceğim zaman rolanti yine diplere vuruyor ve tekrar yükseliyor. Bununla bir alakası var mıdır bilmiyorum fakat araç ilk marşta çalışmadı diyelim, tam olarak bilmiyorum ama sanırım monifold a giren Lpg vakum hortumunu söküp deniyorum anında normal bi şekilde çalışmaya başlıyor.

Yaşadığım yerde aracımı bırakmadığım motor ustası neredeyse kalmadı, araçta hiç bir problemin olmadığını söylüyor herkes. Bir usta araca 1-2 hafta benzinle binmemi söyledi sonra kendiliğinden düzeleceğini söyledi, depoyu yarım yapıp bir kutu würth benzin enjektör temizleyici atıp binmeme rağmen nafile.. diğer bir usta boğaz kelebeğini temizledi yine olmayınca kalibrasyonunun serviste yapılması gerektiğini söyledi, manisa ve balıkesir servislerine gittim böyle bir kalibrasyonun olmadığını söylüyorlar. Boğaz kelebeği ecu dan alıyormuş tüm bilgileri..

durum böyle olunca lpgye odaklandım, lpg regülatörü yaklaşık 4 ay önce değişmişti, 2 ay önce ustaya regülatörün monifolda gaz kaçırdığını söyledim, herhangi bir sorun olmadığını söyledi ama biraz üsteleyince regülatör garantiye gitti ve yenisi geldi değiştirdik sorun yine düzelmedi. Balıkesir serviste katalitik konvektör arızası olduğunu ama bunun bu sabah stop etmeyle bir alakası olmayacağını, parçanın fazla maliyetli olduğunu ve değişse de lpg li olduğu için tekrar arıza lambası yakacığını söylediler. sabah stop etme konusuna yorum dahi yapmadılar araç lpg li olduğu için. aracımın çekişinde, hızlanışında hiç bir problem bulunmamak ta.. dün bu sorunu kafaya takmış bir şekilde dolaşırken katalitik konvektör arızasının hararet müşirinin arızalı olması sebebiyle zengin karışım la çalıştığı için arıza lambası yaktığını okudum, bugün hararet müşirini değiştirmeme rağmen yine düzelme olmadı. defalarca lpg ayarı yaptırdım.. aracın akü kutup başını söküp 1-2 saat bekleyip taktıktan sonra hiç bir problem kalmıyor..1-2 hafta boyunca gayet normal bir şekilde biniyorsun sonra tekrar aynı sıkıntı.

bu sorunla alakalı olabilir mi bilmiyorum fakat aracımda mevcut olan diğer iki sıkıntıda
1* motor sıcak soğuk farketmez arada bir marşa bastığımda (fışşşş) diye ses geliyor, oto elektrikçiye gittim marş dişlisinin kaçırdığını değişmesi gerektiğini söyledi.
2* lpgcide enjektörlerin ömrünün bitmek üzere olduğunu, değişmesi gerektiğini söyledi. (araç lpg de iken enjektörler çıt çıt çıt lı çalışıyor )

şunuda dipnot olarak geçeyim, bugün sabah hareret müşirini değiştirdikten sonra yaklaşık 1 saat önce bir umutla denemek istedim, kontağı 1 tık çevirdim benzin pompası sesi normal geliyor. marşa bastığımda araç 1100 görüp 300 devire gerilerken pompa sesi incelip kalınlaşıyor.. niyetim model yükseltmek fakat aracı bu şekilde kimseye satmaya da gönlüm el vermiyor.

kafamdaki sorular
benzin pompası mı arızalı.
lpg enjektörleri gaz mı kaçırıyor.
marş dişlisinin kaçırması aracın motor soğukken stop etmesine sebep olabilir mi ?

böyle bir problem yaşayıp çözüme ulaşan var sa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.. fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar herkese çok teşekkürler
C
9 yıl
PES2014 FULL HD SORUNU
arkadaşlar ekran kartı modelim hd6700 pes 2013 te full hd (1920*1080) oluyor fakat pes 2014 te en yüksek 1280*720 oluyor, bu sorunla karşılaşan varmı acaba yardımcı olabilirmisiniz, (ekran kartı driverim güncel)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle