Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
28 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
298 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
8 yıl
Yıllardır arayıp bulamadığım Atari (NES) oyunu
Evet arkadaşlar oynadığım ilk atari oyununu arıyorum fakat bir türlü bulamıyorum. Sanırım bir NES oyunuydu. El birliğiyle bulalım nostaljimizi yapalım (:

Oyun grafik ve oynanış itibari ile "Contra" ya benziyordu. İlk bölümün gemide başladığını hatırlıyorum, her bölümün sonunda bir boss ile kapışıyorduk. Sanırım elimizde bıçak veya kırbaç gibi bir şey ile saldırıyorduk düşmana. Kasetin kapağında ise 3 kişi vardı, ortadaki daha büyük, uzun tırnaklı bir büyücü idi.

Bir çok eski atari oyununu bulup yad ettim ama bunu bir türlü bulamadım. Belki bir bilen çıkar.
10 yıl
Büyük Risk Finalinde Şaşırtan Soru "BITCOIN"
Arkadaşlar belki izliyorsunuzdur her akşam Show TV de haberlerden sonra Selçuk Yöntem'in sunduğu Büyük Risk Programı yayınlanıyor. Ben her gece ailemle birlikte bu yarışmayı izlerim, hatta yarışırız. Neyse konuya geleyim.

Dün gece final sorusu olarak çok şaşırdığım bir soru geldi. Soru şuydu; "Evrensel olarak kullanılan Internetin Para Birimi nedir?

Zaten iki yarışmacı yaşını almış kişilerdi, birisi gençti onun da teknolojiyle arası yoktu. Ben bile tereddüt ettim, aileme dedim ki yani Bitcoin var ama onu sormuş olamazlar çünkü çok spesifik bir soru. Hani forumda bile hala bu soruyu bilemicek olanlar vardır eminim. Ülke genelinde ise toplasan 1000 kişi falan bu soruyu bilebilirdi diye düşünüyorum.

Neyse, sorunun cevabı tabiki Bitcoin'di. Olayı biraz aileme anlattım, anlamakta güçlük çektiler. Hani ekran kartıyla falan üretiyorsun diyorum anlatıyorum, 2009 da çıktığında 8 dolardı tanesi, şu anda 1800TL diyorum, yasal değildir o diyorlar. Dedim yasal değilse Prime Time da ve Türkiye'nin ilk 3 izlenen TV kanalında niye sorsunlar?

Acaba amaç neydi asıl onu merak ediyorum. Yani şimdi dün yarışmayı izleyen yüzlerce kişi Bitcoin nedir diye araştırmıştır. Amaç bunu yaymak mı acaba? Gerçekten geleceğin para birimi olarak mı görülüyor. Kafamda 40 tane tilki oluştu. Yorumlarınızı bekliyorum (:
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle